Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz040

John Deere 975 vs Dronningborg D7500 / D7000 vs Claas Dominator 76

Polecane posty

mariusz040    0

Kombajn głównie przeznaczony na niewielkie pola, max. 4ha w jednym kawałku. Kwota jaką mam zamiar wydac to do około 45000zł

mariusz040    0

Kombajn ma pracować na kilkudziesięciu hektarach (łącznie z usługami sądzę, że około 50ha). Z tym, ze pola są rozdrobnione i niewielkie obszarowo. Od 1ha do max 4ha.

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    32

Moze z innej firmy ale polecam NH serii 80xx cos kolo 8060-8070. Dołozysz 10 tys a zniwa w 3-4 dni zrobisz spokojnie.

jurek1    2

dronningborg jest prosty mało awaryjny zaleta na małe kawałki i nie tylko to HYDROSTAT i szukałbym z perkinsem bo valmety rozszczelniają się na tulejach i idzie płyn do oleju , póżniej są duże koszty . Perkins jest też oszczędniejszy

ysy    32

na te hektary to najmniejszy New Hollad starczy jeszcze będzie duży zapas

Maryush    9

Mam Dronningborga D7000 z Perkinsem. W ostatnim sezonie miał tylko dwie awarie: zerwany pasek od sieczkarni (kupiłem bez problemu z lokalnym sklepie z częściami) i łożyska koła pasowego (też typowe). Normalne eksploatacyjne sprawy. Hydrostatyczny napęd to super sprawa, polecam ten kombajn. Z tego co się orientuję wiele części pasuje od Bizona, więc nie ma problemu z dostępnością.

Wcześniej miałem Fortschritta E-514 i E-524. Dronningborg bije je na głowę wygodą użytkowania i bezawaryjnością.

reno9034    1

wlasnie jestem szczesliwym posiadaczem d 7000 i mam maly problem poszukuje kola napedu podbieracza pochylegoi hedera z elektromagnesem gdyz to co jest obecnie jest pospawane i boje sie ze moze peknac w czasie zniw

moze ktos wie gdzie takie kolo nabyc bede wdzieczny

• Like 1

Maryush    9

A jak u niego z wydajnością w porównaniu do E-514?

Wydajność tych kombajnów jest zbliżona. Nigdy tego dokładnie nie mierzyłem, ale D7000 1ha w godzinę to spokojnie zrobi. .. W moich stronach pola są bardzo rozdrobnione.

detom    18

Dronningborg z wymienionej trójki jest zdecydowanie najlepszym kombajnem (silnik perkins) ale dostęp do cz. zam.moze być utrudniony,

JD wydajny, dość dobry dostęp do cz. zam. ale paliwożerny,

Claas najlepszy dostęp do cz. zam. dość skomplikowana budowa, głośno w kabinie, przereklamowany pod wzgledem bezusterkowości, moim zdaniem najgorszy z tej trójki.

Ciekawa alternatywa NEW HOLLAND serii 8030-8080, proste w budowie, dość dobre zaopatrzenie w części, dość niskie spalanie.

Najtrudniejszą sztuką jest znalezienie egzemplarza możliwie z małą ilością "przejść", i nie zajechanego na "śmierć" z odpowiednim maskowaniem (z reguły lakierowany, przebity rok prod. ,na licznik mth praktycznie nie ma co patrzeć), jeśli taki znajdziesz będziesz zadowolony z każdego z w/w kombajnów . przydatny link http://www.konedata.net/puimurit.htm łatwo ustalisz o ile lat handlarz "odmłodził" sprzęt :rolleyes:

pzdr

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Tak przeglądam sobie i nigdzie nie znalazłem tematu o wydajnościach kombajnów. Może napiszecie ile wasze kombajny mogą skosić na godzinę w jakim zbożu itd. Prosił bym o napisanie jaki model kombajnu i jaka szerokość hedera.
    • Przez MaciejMik
      Doradzcie i podzielcie się opinią o tych kombajnach. Są tutaj jacyś użytkownicy?
    • Przez Piotruś380
      CZEŚĆ.
      Mam pytanie do was.
      Chodzi o zakup kombajnu zbożowego john deere, deutz fahr coś tego typu.
      Widziałem na olxie że właściciel tej firmy jest od bardzo dawna na tej platformie.
      Chciałbym się was zapytać jak te maszyny wyglądają i czy nie ma lipy.
    • Przez Leito27
      witam
      mam pytanie co byście polecili kombajn nowy przeznaczony na usługi cena obu jest zblizona oba sa dobrze wyposazone <3d sita , el ustawianie sit , > hedery podobne ok 4,9
      chodzi mi głównie o wydajnosc , i wytrzymałość obu maszyn?
    • Przez Dariusz12
      Witam planuje zakup wydajniejszej maszyny i zastanawiam się nad jd 2256 oraz 2056 która maszyna jest lepsza ? Chodzi mi o wydajność i spalanie 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj