Zaloguj się, aby obserwować  
bartek345

Zużycie paliwa T5050

Polecane posty

cezary1232    1

Ja jak mierzyłem w swoim T5050 w talerzówce 3 m na ziemiach klasy III do VI wyszło mi godzinowe 8 litrów, jeździłem na 4 II zając obr od 1300 do 1500 czyli 9 -10 km/h, więc nie wiem jak kolega wyżej mógł spalić 18 litrów

Generalnie w pracach polowych nigdy nie spaliłem więcej niż 11l/h ale ja nigdy nie przekraczam 1600 nawet w najcięższej robocie. W transporcie do 12l ale też staram się nie przekraczać 2200 i nie ciągam dużych ciężarów przeważnie do 6 t

Edytowano przez cezary1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w talerzówce jeździłem 14-15 na godzinę.2 III

 

W tamtym roku jak siałem rzepak 4 metrowym siewnikiem talerzowym to 20 palił na godzinę. Siał z 4 ha/h. Ale był nowy.

Na obroty nie specjalnie zwracam uwagę, w opryskiwaczu do 1300, bo nie potrzebuje więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

swoim t 5050 póki co robię wszystko. Jest to jeden ciągnik w gospodarstwie mam jeszcze c-330 ale nim sadzę tytoń piele i opryski na równych polach. Nie wszystkie maszyny mam dostosowane do ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarecki    0

Ja mam t5050 z ładowaczem ponad 3000mth i uważam że ten model NH to paliwożłop i zdania nie zmienię, aczkolwiek praca nim z ładowaczem to przyjemność i nie spali za dużo ale pole i transport to wir w baku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delo5060    0

Jeśli mówisz że masz małe kawałki,to rzeczewiście spalanie jest większe ale nie aż tak. ja ma t5060 i on przy 3-4 klasie ziemi przy pługach unia tur 5 pali ok 15-25l na hektar, także to możę być jakaś usterka lub ciągnik ma zbyt ciężko, A jaką skrzynie masz, jakim biegiem orzesz i jaką prędkość osiągasz przy oraniu, A te pola to poprostu krótkie czy granice mają nie równolegle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mój rekord w t5060(100km) to na wom 540 z pras przy 3-4ha/h słomy (25balot na godzinę) 21l/h(obroty na max), w sianokiszonce wom540e 8l/h bez e 12l/h w słomie na 540e 5l/h bez e 8-9l/h na pusto 4l/h, w orce 12,7-13,8/h(kverneland 4x35), w gruberze ok6-7l/ha.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w t5060 też spalanie bardzo duże ale nabite mam z 23 mtg na 1 ha to 15l potrafi wziaść ale ja daje jakies obroty ok 2000-2300 a ja robilem agregatem 2.7m z siewnikiem wiec mysle ze nie powinien tyle palic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na początku byłem załamany jego spalaniem, po 200 gadzinach spadło. Na 600 godzin średnia wyszła mi 4,5 l/h. Ale nie orze, nie uprawia, tylko podorywki to 18lh/h ale 3 ha robił w godzinę talerzówką 3m

Opryski sianie nawozów, transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer316    7

Czy Kubota 8540 do pracy z ładowaczem i do kosiarki oraz mulczera na podmokłych łąka będzie lepsza od T5050 ? Do jutra muszę podjąć decyzję i jeszcze się waham, bo obawiam się większego zużycia paliwa przez NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Czy Kubota 8540 do pracy z ładowaczem i do kosiarki oraz mulczera na podmokłych łąka będzie lepsza od T5050 ? Do jutra muszę podjąć decyzję i jeszcze się waham, bo obawiam się większego zużycia paliwa przez NH

Kubota ma bardzo mały promień skrętu, a spalanie w ładowaczu też niezłe. Tutaj wynik użytkownika takiego Kubusia, @Gazela77 :)http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1507-co-sadzicie-o-marce-kubota/page__view__findpost__p__1123499

Może jego podpytaj o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Zależy jaką kto ma nogę. Jak macie obroty na max to się nie dziwcie że wir w baku... Jak się chce zrobić szybciej to się płaci jak obroty 1900 to nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja but na 2500 obr, do końca i na spalanie teraz nie narzekam. Średnio wychodzi 4,5l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przdew wszystkim transport, opryski, talerzówka 3m. i koło domu. Pługa, agregatu nie widział bo i nie mam do niego takich maszyn.

Ale w transporcie to nie oszczędzam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

W transporcie to jasna rzecz że gaz do dechy ale w oraniu czy właśnie 2500 czy 1900 to już dużą różnicę robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

witam.Ja posiadam nh t5050 z plugami fenet 4 skibowy (byl 5 ale jeden odkręciłem) lemiesz 40 cm plog masywny bo z obciąznikiem 400 kg i tuzem 200 kg pod gorke podnosi i spalanie z tym plugiem wychodzi jakies 13l/mth szerokosc robocza 2,10 i czy to duzo orka na jakies 25 cm dodam ze mój nh dobil wczoraj 500 mtg i zastanawiam sie czy te spalanie jest duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

lemiesz 40 , 4 skiby a szerokość 2.1 , coś nie tak chyba . I te 2.1 szerokości to raczej nim nie wyciągniesz.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Jakim cudem pługiem 4 skibowym mozesz zabierac 2,10metra? skoro masz 40 na korpus, po dodaniu wychodzi 1.60metra. coś Ci sie chyba pomylało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

ciągnik nh t5050 ma 2,20 szer wie wiem ile bierze a le zostaje ale mniejsa z tym powie mi ktos cos o tym spalaniu bo on ma zmienne bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czekaj, czekaj bo on jest szeroki 220 cm w oponach, po zewnętrznej, ale odejmij szerokosć opony 54 cm, wiec jak pług będzi brał równo z śladem koła na ścierni to bedzie 220 - 54 to wyjdzie ci 166 cm i jak piszesz ze bierze ci 210 to faktycznie odejmij jeszcze 10 cm i wychodzi 155 cm że ci orze.

Może będzie 220 cm w szerokości kół, bo opryskiwacz mam 180 cm roztawiony, i wychodzi mi coś koło środka kół. Nawet nie mierzyłem go jaki jest szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Posiadam dwa ciagniki z pod tej marki tj. T5060 i T6050 i o obu mogę powiedzieć to samo: Brak mocy i dośc spory apetyt na paliwoi od wielu osób słyszałem to samo, ciekawi mnie jedno a mianowicie skąd ludzie z gazet typu Top Agrar biorą te kosmicznie wspaniałe wyniki NH ? Bo ja nie mam pojęcia, szkoda tylko że wcześniej o tym nie wiedziałem. Nie biorąc pod uwagę spalanie i mocy to ciągniki praktycznie bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Mój t5040 jesli chodzi o spalanie to ma w normie, mam prawie 400 mth i juz ulozyl sie silnik, a co do mocy to jest odczuwalna tyle ile jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Moim T5060 do 400 h to spalaniem byłem załamany, kolega ma też takiego i też był załamany. Bynajmniej MTZ 82 palił mi połowę tego co NH. no różnica w km. 80-105

Teraz mam ponad 900 i nie narzekam na spalanie, co do siły to ja nim nic ciążkiego nie robię, ale raczej tych 105 km to nie ma.

 

Druga sprawa, mam Case MX 150 który ma niby teraz prawie 170 km i pożyczyłem teraz na prubę głębosza z Agrisemu 4 zębnego. Powiedzieli że NH 167 km ok 10 t wagi to tak sobie dawał z nim rady. Troche się wystraszyłem bo mój ma niby ok 170km ale ponad 8 ton waży, i pełne zaskoczenie, lata po polu i prawie go nie czuje.

Czekam aż się pogoda poprawi to pojadę nim na ciężką ziemie w ścierń, potem zapniemy JD 8100 190 km z 11 tonami wagi. Będzie poruwnanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten model może palić umiarkowanie pod warunkiem, że nie obciążasz go za bardzo i nie jeździsz po wertepach - do obciążania i powaznych prac sluży prędzej seria T6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj