krzysiu15

Złapany przez policje, co dalej?

Polecane posty

tomek30    11

Skoro wiesz że masz takiego sąsiada to powinieneś wiedzieć że on może tylko nato czekać,oc to koszt kolo100zl na rok przeglad 100 na dwa lata nie warto żalować,też mam takich "życzliwych" sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

W tym wypadku macie kumulację tego wszystkiego; brak ubezpieczenia- teraz będzie was to kosztowało sporo, przegląd może nie aż taki ważny, ale jęśli brak świateł itd. to do tego sie też doczepią. Ty nie masz wogóle prawka to pewnie odroczenie na kilka lat (pewnie dwa) i mandat- całkowity brak prawka więcej kosztuje niż brak tylko tej jednej kategori, na której Cie przyłapali. Twój brat- pewnie tylko gdybyście sie zamienili miejscami (Ty za kierownicę a on jako "pasażer") to by może wcale problemu nie miał, a tak jeszcze uciekał a wy go wsypaliście to juz całkiem ma przesrane i odsiadka. Właścieciel tej maszyny troche kosztu poniesie za ubezpieczenie, a oni sie nie będą bawić, kasę wydrą zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A ile masz ha?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Nie sam brat chciał jechać ale mówiliśmy że zadzwonimy na składnice i sami przywiezą nam

A nasz ciągnik nie jest rejestrowany bo

Kupiliśmy ciągnik bez dowodu rejestracyjnego bo dowód był dany pod zastaw bo to było tak koleś wziął kredyt nie miał za co spłcac i jego brat wziął to na siebie i dał za to dowód do baku a miał nam po tym oddać papiery ale wyjechał niewiadomo gdzie i tak to było kupiliśmy ciągnik 13lat temu ale ja cały czas mówiłem pójde na prawko i zarejestrujcie ciągnik ale oni zawsze mądrzejsi

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

bierwszy błąd jaki zrobiłeś to to że uciekałeś... zatrzymał byś sie i pogadał i było by teraz ok... mnie zatrzymali 3 razy, pogadali pogadali i puścili... miśki też ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A to ma do rzeczy że pewnie, z 5 to będziesz musiał sprzedać żeby tą sprawe wyprostować, ogólnie to ci powiem że masz przeyebane i to bardzo, w moich stronach też był podobny przypadek to gość z torbami poszedł.Uwierz mi że nie wesoło z wami a sąsiad już pewnie po rodzinie dzwoni i kase zbiera na te twoje 5 ha.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

bo to było tak oni pobiegli za bratem ja wsiadłem i jechałem i dojechał domnie i sie zatrzymałem bo i tak nie było szans i sie pytali kto uciekał dlaczego i takie tam czyli brat pujdzie do pierdla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A teraz jest w areszcie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

dobrze sie czujesz 5ha to najtaniej chocby po 10tys to 50tys za to ??? chybaś nie lał oni nam powiedzieli że będzie z 11tys bo za oc 10tys i za mnie ojca i brata jakis 1tys może 2tys

A umnie nie są tacy łakomi ludzie że zaraz żeby drugiego uwalić żeby mu pole sprzedał

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zatrzymał byś sie i pogadał i było by teraz ok... mnie zatrzymali 3 razy, pogadali pogadali i puścili... miśki też ludzie...

A może pokazałeś im Immunitet? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Nie nie jest w domu ale nam wszyscy mówią że jak by miał isc siedzieć to już by był zatrzymany żeby nie zwiał tylko każdego przesłuchali i podpisaliśmy kartki każdy swoją i nara a w jakim czasie mogą przyjsc mandaty i czy to pocztą przydzie czy jak czy musimy sie wstawic??

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A co ty myślisz? Adwokaci za darmo nie pracują.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

bierwszy błąd jaki zrobiłeś to to że uciekałeś... zatrzymał byś sie i pogadał i było by teraz ok... mnie zatrzymali 3 razy, pogadali pogadali i puścili... miśki też ludzie...

tak ale to nie byli normalni ludzie bo z nimi już tyle koleśi gadało kturych zatrzymali to nikogo nie puscili

 

A co ty myślisz? Adwokaci za darmo nie pracują.

to wiem ale z tymi 5ha to chyba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z kodeksem karnym tobie nie grozi odroczka żadnego prawka ponieważ masz ukończony minimalny wiek aby posiadać kategorię T czyli 16 lat. możesz dostać jedynie mandat w wysokości do 1000zł za brak uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. taki mandat policja powinna ci wypisać na miejscu i cię oddać w ręce rodziców ponieważ nie masz 18 lat . jeśli ciągnik nie posiadał ważnego OC to już sprawa się bardziej komplikuje ponieważ policjant może skierować sprawę do sądu. tak jak koledzy wyżej wspomnieli to jest mandat w wysokości 3600zł. jest to prawnie ustalona kwota za brak ważnego OC. a w sprawie brata to musisz już się skontaktować z jakimś prawnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Po pierwsze to nic tylko podpisać się rękoma i nogami pod postem milanreal 1.

Niestety stało się i się nie odstanie. Może na przyszłość zmądrzejecie trochę. Tak jak już pisali wyżej, obowiązkowo musicie wynająć papugę. Co do tych zeznań, jak że to jest najbliższa rodzina to powinni Cię poinformować o możliwości nieskładania zeznań (dotyczą najbliższej rodziny, a donosić na najbliższą rodzinę nie musisz). Ponadto zeznania można zmienić (papuga wyjaśni co i jak). Po wtóre spytaj się prawnika na jakiej podstawie prawnej policja przesłuchiwała nieletniego bez prawnego opiekuna. Nie ciśnijcie chłopakowi, bo młody, a policjanci u nas to niestety tylko swoje prawa dobrze znają, ale z obowiązkami to już bywa różnie. Poszperaj sobie chłopak na ifp, tylko jak tam się zarejestrujesz to pisz po ludzku, bo Cię wywalą z prędkością światła. To sąd, a nie policja decyduje o tym, czy wyrok się odwiesza. Tylko coś kręcisz. Pisałeś, że brat ma sanki za alimenty, a później pisałeś o zakazie prowadzenia pojazdów. Od nowego roku za brak OC miało być 3,600, więc nie wiem skąd oni mówili o 10 tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Tak mi powiedzieli że dostane 350 zł do zapłaty ale nic mi nie dali żadnych kartem sprawa ma isc przez sąd a czy prawnik może bronic brata tak że może mu załatwić np. kase zamiast pierdla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No u nas jak ci mówiłem ten gość musiał sprzedać 3ha pierwszej klasy w jednym kawałku, za podobną sprawę też jechał nie sprawnym ciągnikiem bez papierów z tą różnicą że był deczko wczorajszy ale nie uciekał. Co chwilę musiał ponosić jakieś koszty opłacać jakieś fundusze sieroty i cholera wie co jeszcze z ciągnikiem zaczęli drążyć czy aby nie jest kradziony (ty też się tego spodziewaj). Także nie straszę cię ale tak ze dwa następne lata to z panami policjantami się będziesz często widział


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Po pierwsze to nic tylko podpisać się rękoma i nogami pod postem milanreal 1.

Niestety stało się i się nie odstanie. Może na przyszłość zmądrzejecie trochę. Tak jak już pisali wyżej, obowiązkowo musicie wynająć papugę. Co do tych zeznań, jak że to jest najbliższa rodzina to powinni Cię poinformować o możliwości nieskładania zeznań (dotyczą najbliższej rodziny, a donosić na najbliższą rodzinę nie musisz). Ponadto zeznania można zmienić (papuga wyjaśni co i jak). Po wtóre spytaj się prawnika na jakiej podstawie prawnej policja przesłuchiwała nieletniego bez prawnego opiekuna. Nie ciśnijcie chłopakowi, bo młody, a policjanci u nas to niestety tylko swoje prawa dobrze znają, ale z obowiązkami to już bywa różnie. Poszperaj sobie chłopak na ifp, tylko jak tam się zarejestrujesz to pisz po ludzku, bo Cię wywalą z prędkością światła. To sąd, a nie policja decyduje o tym, czy wyrok się odwiesza. Tylko coś kręcisz. Pisałeś, że brat ma sanki za alimenty, a później pisałeś o zakazie prowadzenia pojazdów. Od nowego roku za brak OC miało być 3,600, więc nie wiem skąd oni mówili o 10 tysiącach.

bo to było tak złapali go 2 razy pod wpływem % i miał w zawieszeniu potem doszły alimenty i zato go posadzili bo mu odroczyli ale dalej miał w zawiasach i dzisiaj jak złapali to ten koleś mówi albo powiecie jak sie nazywa ten co zwiał albo was tak załatwimy tak jak takiego z waszej miejscowosci że dostał za oc 10tyś i nam naliczył 11tyś tak mówił a mi powiedział że ja dostane 350zł mandatu ale nic nie dostałem i jak pisał zeznania policjant to sie wszystko o brata wypytał a jak mu powiedziałem że pózniej ja uciekałem to 2 policjant podeszedł do niego i powiedział żeby tego nie pisał

 

No u nas jak ci mówiłem ten gość musiał sprzedać 3ha pierwszej klasy w jednym kawałku, za podobną sprawę też jechał nie sprawnym ciągnikiem bez papierów z tą różnicą że był deczko wczorajszy ale nie uciekał. Co chwilę musiał ponosić jakieś koszty opłacać jakieś fundusze sieroty i cholera wie co jeszcze z ciągnikiem zaczęli drążyć czy aby nie jest kradziony (ty też się tego spodziewaj). Także nie straszę cię ale tak ze dwa następne lata to z panami policjantami się będziesz często widział

Ale dlaczego kradziony skoro mam umowe?? kupna i sprzedaży nie rozumiem

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A ja myślę ,że rozwiązanie tej sprawy może być ciekawe :

1 . 500 zł mandatu dla ciebie + pewnie zakaz robienia prawka na 2 lata (ale nie koniecznie)

2. Fundusz gwarancyjny zgarnie coś koło 4 koła , cieszyć się ,że nie ściągneli ciągnika na lawetę, bo były by dodatkowe koszty)

3. Co do brata , to jeśli było to jego pierwsze przewinienie podczas zawiasów , to też nie powinno być większych problemów , nasze więzienia są przepełnione , więc myślę ,że może zostać ukarany mandatem ewentualnie zostanie mu przedłużony okres próby 9słyszałem gdzieś ,że można popełnić do 3 wykroczeń podczas zawiasów , ale nie gwarantuję ) , myślę ,że cała sprawa będzie kosztować w granicach 6 tysi ( nie mało ale do wytrzymania)


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale zarejestrowany nie jest, a powinien być chyba do 14 dni od zakupu jak dobrze pamiętam, a biorąc pod uwagę to co macie już za uszami to daje im pole do popisu...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9
a czy prawnik może bronic brata tak że może mu załatwić np. kase zamiast pierdla?

Po to są prawnicy. Na samą grzywnę bym nie liczył. Przynajmniej jakieś prace społeczne w wymiarze kilkuset godzin do odrobieni.Wszystko zależy na jakiego sędziego trafisz. Sam dostaniesz pewnie kuratora. Nie za takie rzeczy ludzie w Twoim wieku poważniejszych kar nie mieli. Generalnie w poniedziałek do adwokata i nie ma się co teraz strasznie przejmować, bo zdrowia szkoda i tak czasu nie cofniesz. Tylko pamiętaj na przyszłość, że myślimy przed, a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

lepiej zapłaci za niego nawet 10tys niż ma isc siedziec tak a od czasu jak wylazł z pierdla to było jego 1 wykroczenie wyszedł dokładnie 18miesiecy temu był na 3miechy zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tak ale to nie byli normalni ludzie bo z nimi już tyle koleśi gadało których zatrzymali to nikogo nie puscili

Sorry ale policjanci zrobili to co należało do ich obowiązku, to nie jest normalne że 16 latek chodzący do szkoły specjalnej prowadzi ciągnik bez OC, albo że zamiast Ciebie prowadzi brat który ma wyrok w zawiasach. Pretensje możecie mieć tylko do siebie, a dokładniej najwięcej winy ma Twój ojciec bo zachował się zupełnie nieodpowiedzialnie, podobnie Twój brat. Naważyliście piwa to teraz musicie je wypić. I może na przyszłość czegoś was to nauczy że w takim kraju są pewne prawa i powinno się je przestrzegać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj