Skocz do zawartości
darkdevil

pojenie byków mlekem

Polecane posty

darkdevil    9

witam nie znalazłem nigdzie na forum takiej informacji wiec się pytam czy można dawać mleko bykom takim po roku bo poje byki mlekiem rozcieńczonym z wodo i dlatego się pytam czy nic im nie będzie

nhcr    3

A co ma im się stać, mleko nie jest szkodliwe więc możesz dawać dalej, lepiej będą rosły. U mnie dawaliśmy mleko bykowi ok 10 miesięcy, później krowa została zasuszona, a po ocieleniu już nie chciał pić.

slaw17    22

Czy ktoś dawał bykom powyżej 1roku mleko z antybiotykiem, czy nie zaszkodzi im. Mam po leczeniu krów a nie chcę tego ciągle wylewać w kanał.

Wiadomość z agroFakt.pl

darkdevil    9

nic im się nie powinno chyba stać ja właśnie takim mlekiem poje je bo krowa już prawie miesiąc trzyma antybiotyk i cały czas wskazuje obecność antybiotyku a krowa daje dziennie 20 litrów

komodo    87

mozna spokojnie dawac tylko ze pozniej czekaja na gotowe france jedne zamiast jesc to co dostaja takze jak sa mniejsze to lepiej mniejszym dawac

mariusz999    0

Jeżei krowa dostaje antybiotyk a mleko od niej podajesz bykom pamiętaj o karencji danego antybiotyku żebyście za kilka dni takiego byka nie sprzedali na ubój bo będą problemy mięso podlega konfiskacie a dla was spore problemy z weterynarią.

milanreal1    290

I dodaj też ze podawanie cielakom mleka z antybiotykiem jest głównym powodem uodparniania się na antybiotyki u cieląt i później u starszego bydła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się