serluzik

landini 9880 opony

Polecane posty

serluzik    0

Mam problem z kołami do landińca 9880. Z tego co widze w specyfikacjach mają opony R34 tylnie i R24 przednie. Mój ma przednie R24 nowe i tylnie R38 ze zdartym bierznikiem (w takim stanie go kupiłem). Teraz nie wiem jakie kupić opony na tył bo z tego co mi niektórzy mówili to musza być R34 i R24 bo jak wezmę R38 na tył to nie będzie mi się z przodem zgrywał i napęd zepsuje... Ale sprawdzałem i przód z tyłem równo jedzie na układzie R38 i R24(oczywiście jak napęd przedni włącze). Czy to jest niestandardowy wymiar opon? Może tak być? Landiniec z 1995 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serluzik    0

nawet deczko. prawie to samo

 

wcześniej widziałem że z piaskarką jeździł i kukurydzą to chodzi cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serluzik    0

tył 520/70 R38 a przod zapomniałem ale na 100% R24

 

Może niektóre modele tak mają ?

 

bliźnia landini 9880 , MF 1007 ma takie oponki - r24 przód i r38 tył

Edytowano przez serluzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serluzik    0

Wie ktoś dlaczego tylko landini z francji mają takie rozmiary opon ? r38 i r24 ?

Edytowano przez serluzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Panowie to że opona R24 i R34 musi być w parze to nie do końca prawda. Opony są dobrane po obwodach a jaki obwód ma opona np R24? A no nie wiadomo o jaką chodzi. Właśnie oznacznie R dotyczy felgi a opony dobiera się jeszcze dodatkowo współczynikiem wysokości do szerokości ( chodzi o wsokość). I tak dla takiego Landini podają że mają być: przód 14,9 R24 a tył 18,4 R38. Dla potwierdzenia moich wypocin przykład z ciągnika Landini 6550 ma być 11,2 R24 i 12,4 R36. I prosze nie wprowadczac innych w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostro17    6

A jakie opony powinien posiadać Landini 7550 żeby wszystko się ładnie zgrywało ?

Edytowano przez Ostro17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie, wtedy to zupełnie nie będzie się napęd z napędem zgrywać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przems98    3

7550 powinien miec 13.6 r24 i 16.9 r34

Edytowano przez Przems98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Katalogowo 

 

7550 powinien  mieć 

12.4x 24  i  13,6 x 38

 

a  6550 

 

11.2 x 24 i  12. 4  x 36 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilg92    0

@corrado no własnie a ja taki mam rozmiar kół. ciągnik  sprowadzony z Francji. i jak ogladałem ciagniki własnie z tamtad to te modele wszystkie mają takie parametry kół. wiec o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witajcie,
       
      czy spotkaliście się kiedyś z takimi wałami przy agregacie, czy robią one dobrą robotę czy lepiej je sobie odpuścić ?
       
      Z góry dzięki za info
       
      http://otomoto.pl/agregat-scierniskowy-rabewerk-A279453.html
    • Przez qwerty123
      Witam szanowne grono rolników.
      Mam problem z powyższą oponą.Problem polega na tym że nie mogę jej dostać nigdzie za godziwą cenę.Nie ma też używek.Jedyne znalazłem na allegro ale facet chce 500zł za opone z płutnem na wierzchu.Czy ktoś wie gdzie można taką oponę dostać używaną w miarę dobrym stanie?Myślałem też żeby zakupić dwie pod tą felge (20) ale o innym rozmiarze i rodzaju,jednak nie wiem która by pasowała.Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez mlody8908
      mam poważny problem. przy wyproszeniu wszystie prosięta w miocie od wszystkich loch w stadzie mają pępowinę grubą jak sznur, z której leci krew i jestem zmuszona kazde prosię podwiązywac bo w innym przypadku się wykrwawi. wzywałam kilku weterynarzy i nikt nie wie co jest grane, błagam pomóżcie......
    • Przez Renault85-15TX
      Witam wszystkich. Przeszukałem całe agrofoto i nie znalazłem nic o moim problemie. A mianowicie: gdy założę jakiś ciężki sprzęt np. pług czy agregat i jadę po szosie słyszę takie jakby zgrzytanie w kole też to się pojawia przy skręcaniu. Jak jadę samym ciągnikiem takiego zgrzytu nie ma, tylko przy dużym obciążeniu jak przód zaczyna lekko podrywać pojawia się ten nieprzyjemny zgrzyt. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj