Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jozek18    0
W Toruniu ok 1000 osób jest już

o ja jego a nie wie ktoś na ile wniosków starczy pieniędzy ????(konkretnie w Toruniu)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pula na kujawsko-pomorskie to 104 mln, przyjmując średnią kwotę zwrotu 150 tyś to wystarczy na 690 wniosków( całe województwo). Średnia kwota zwrotu będzie pewnie wyższa niż 150 tyś.

mariusz789    0

jestem z podlaskiego i na nasze województwo przypada 107 401 500,94 zł.Ja strasznie się opóźniłem i na tej liscie co jest stworzona przed agenc jestem na 933 miejscu.I tak sobie wyliczyłem czy mam szanse, podzieliłem tą sume na 115000 zł i wyszło mi ze starczy na 930 wniosków.Ciekawe czy to się sprawdzi poniewaz niektórzy moga brac na pełny zwrot od razu czyli 300 tys a niektórzy rozłożą na pare lat

Edytowano przez tommy66692
Duzo błędów ortograficznych!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Przekeeeek    3

koledzy mam pytanko: jak wygląda wogóle to "istnienie" na liście kolejkowej? zapisujemy się, a potem co? jakieś dyżury?, sprawdzanie listy obecności co ileś czasu?, czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie? jestem z mazowieckiego

mariusz789    0

no jak zapiszesz sie na ta liste to po kilkanascie osób będzie stac pod agencją i pilnowac kolejki a póznej znowu kolejna liczba osób i tak wszyscy z całej listy się zmieniają

Edytowano przez tommy66692
Literówki i jeszcz raz literówki..!!!!!!!!!!!!!!!!!!Radze popracowac nad ortografią!

forest    0

Dla mnie to skandal i farsa!

Kilka dni temu dyrektorzy i sam prezes zapewniali że nie obchodzą ich żadne kolejki a dziś uznają "komitety kolejkowe".

Jak ktos był w OT w momencie tworzenia kolejek ale posłuchał urzedników i się nie zapisał na liste to teraz wyszedł na frajera i może zapomnieć o wsparciu na ten rok.

Nie zmienia się reguł gry w trakcie gry. Dotyczy to też rozporządzenia z 5 listopada o możliwości złożenia 1 wniosku/dzień przez 1 osobę.

Same komitety kolejkowe to samozwańczy relikt komuny, pole do nadużyć, łapownictwa i kombinacji co cwańszych rolników.

Agencja miała rok na opracowanie mechanizmu przyjmowania wniosków, a nie umieli nawet stworzyć poprawnych formularzy wniosków w których roi się od błędów.

czarnyyyy    1
W Toruniu ok 1000 osób jest już

W Poznaniu prawie 2000. Jak ludzie usłyszeli, ze kolejka jest ważna to odrazu ruszyły zapisy.

-------------------------

Dla mnie to skandal i farsa!

Kilka dni temu dyrektorzy i sam prezes zapewniali że nie obchodzą ich żadne kolejki a dziś uznają "komitety kolejkowe".

Jak ktoś był w OT w momencie tworzenia kolejek ale posłuchał urzędników i się nie zapisał na listę to teraz wyszedł na frajera i może zapomnieć o wsparciu na ten rok.

Nie zmienia się reguł gry w trakcie gry. Dotyczy to też rozporządzenia z 5 listopada o możliwości złożenia 1 wniosku/dzień przez 1 osobę.

Same komitety kolejkowe to samozwańczy relikt komuny, pole do nadużyć, łapownictwa i kombinacji co cwańszych rolników.

Agencja miała rok na opracowanie mechanizmu przyjmowania wniosków, a nie umieli nawet stworzyć poprawnych formularzy wniosków w których roi się od błędów.

Ja sie zapisałem, no bo to nic nie szkodziło. A na dzień dzisiejszy jedynym innym rozwiązaniem to chyba losowanie by mogło być. A na to podobno UE nie zezwala.

Edytowano przez andrzej2110
łączenie postów + błędy

forest    0
Nie przyjma. Na dzien dzisiejszy jest mowione,ze trzeba osobiscie zlozyc.

... :rolleyes:

/// czy ten post coś wnosi do tematu?? :)

czarnyyyy    1
... :rolleyes:

/// czy ten post coś wnosi do tematu?? :)

Moim zdaniem jest to odpowiedz na pytanie.

mariusz789    0

jak myślicie czy rolnicy będą częściej brać na pełny zwrot czyli 300 tys czy około 100 tys zwrotu ??????????????????????????????????????????/

Jozek18    0
jak myślicie czy rolnicy będą częściej brać na pełny zwrot czyli 300 tys czy około 100 tys zwrotu ??????????????????????????????????????????/

Jak byłem u dealera maszyn to 8/10 brało tak aby im wyszło 300 000 zł (np. jeden gościu chciał maszyn za 290 000 i chodził po placu za czym kol wiek tak aby znaleźć coś za te 10 000 aby tylko mieć te 300 000 zwrotu -- niektórzy to są zachlani) :angry: :angry: {ja chce 70-80 zwrotu.} (bez obrazy !!!)

Jozek18    0

tak nr. 408 bodaj, że a na liści jest teraz ok 1320 osób (5min. temu ojciec wrócił z spod agencji )

mariusz789    0

Jozek18 to ty abyś miał dobrze wypełniony wniosek ja to jestem na 930 :rolleyes: teraz jest około 1300 i ja raczej nie mam szans na zwrot a to przez to ze uwierzyłem ze agencja nie będzie patrzyła na te listy i się nie zapisywałem na początku

Jozek18    0

"Wnioski, dla których w pierwszym naborze zabraknie środków finansowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 30 października br. „w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” (Dz.U. Nr 201, poz. 1460), wszystkie złożone wnioski w pierwszym naborze od 9 listopada, które nie uzyskają dofinansowania ze względu na wyczerpanie się środków finansowych na ten rok, będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym naborze wniosków i będą traktowane tak, jak złożone pierwszego dnia. "

W tym cała nadzieja !!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?