Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mateus2222    0
w Lublinie sytuacja jest świetna ze względu na duże środki (jeśli każdy beneficjent otrzyma pełne wsparcie, to będzie mogło ich byc ponad 450)

dużo jest osób na liście??

Przemmek    0

Dzisiaj rano (godz.10.00) na liście we Wrocławiu było 250 osób, a do podziału jest 59213753,89zł, czyli dzieląc to na średnio 180000 wychodzi 329 poprawnych wniosków. To raczej niewiele :rolleyes:

Ferdek07    62
Dzisiaj rano (godz.10.00) na liście we Wrocławiu było 250 osób, a do podziału jest 59213753,89zł, czyli dzieląc to na średnio 180000 wychodzi 329 poprawnych wniosków. To raczej niewiele :rolleyes:

Na ile to dzielisz? :) mi styknie 50 tysi zwrotu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemmek    0

Oczywiście, że każdy będzie miał inną wysokośc zwrotu(u mnie to 90tyś). Ja podzieliłem to na 180tyś./wniosek. Ale gdyby każdy miał 100tyś zwrotu to starczyłoby dla 592 wniosków. Tylko skąd wiedziec, czy przede mną nie będzie kilku ze zwrotem max., czyli 300tyś, a wtedy pula szybko się kurczy.

czarnyyyy    1

Albo moze byc przed Toba kilka osob,co zlozy po pare wnioskow i wtedy to juz calkiem szybko pula maleje.

andrzej2110    529
Oczywiście, że każdy będzie miał inną wysokośc zwrotu(u mnie to 90tyś). Ja podzieliłem to na 180tyś./wniosek. Ale gdyby każdy miał 100tyś zwrotu to starczyłoby dla 592 wniosków. Tylko skąd wiedziec, czy przede mną nie będzie kilku ze zwrotem max., czyli 300tyś, a wtedy pula szybko się kurczy.

300tys to jest maX inwestycji a nie zwrotu. Zwrot może być nie tylko 50%

czarnyyyy    1

300 tysiecy to jest maxymalny zwrot

KAROL4    3

Nie masz racji!300 tys to jest max. zwrotu..dalej masz już rację.

czarnyyyy    1
Nie masz racji!300 tys to jest max. zwrotu..dalej masz już rację.

No dokladnie,przeciez nikt nie zaborni rolnikowi zrobic wiekszej inwestycji. Mozna wydac nawet 1 mln zlotych,ale ARiMR dorzuci do tego maxymalnie 300 tysiecy.

zorak    2

poprawie mnie jeśli się mylę bo nie interesuje się za bardzo PROW i wiem tyle co usłysze w programach rolniczych ale w jakim celu robione są listy ?? Ostatnio w tv słyszałem wypowiedź kogoś z agencji że listy i tak nie będą chonorowane. Z tego co się orientuję to decyduje kolejność zgłoszeń, a pewnie będzie losowanie. Więc ponawiam pytanie - w jakim celu listy ??

cosmos    1

Cześć Zorak. O losowaniu to narazie nic nie wiadomo. A decyduje kolejność składania wniosku. ARiMR może nie respektować list, ale przed ARiMR to rolnicy zadecydują o kolejności wchodzenia do środka, więc poto są wnioski żeby był ład i spokój. A nie zastanawiałeś się nad PROWem zawsze to 60% zwrotu kwoty netto. Pozdrawiam.

czarnyyyy    1
Cześć Zorak. O losowaniu to narazie nic nie wiadomo. A decyduje kolejność składania wniosku. ARiMR może nie respektować list, ale przed ARiMR to rolnicy zadecydują o kolejności wchodzenia do środka, więc poto są wnioski żeby był ład i spokój. A nie zastanawiałeś się nad PROWem zawsze to 60% zwrotu kwoty netto. Pozdrawiam.

Chociaz w Poznaniu probuja sie dogadac, zeby ARiMR patrzyla na ta liste, ale cos czuje ze to sa tylko marzenia. Rolnicy rozmawiali z pania prezes i obiecala,ze bedzie pytac na wyzszym szczeblu.

andrzej2110    529

ARiMR nie musi uznawać list. Ważne żeby Ci co to zorganizowali pilnowali kolejności wpuszczania ludzi z wnioskami i kolejność składania będzie zachowana według lity (nawet ja agencja na to nie patrzy). Według mnie to dobrze że powstały te list bo tak to 9 do agencji przyjechali by wszyscy na raz i były by przepychanki żeby jak najszybciej złożyć wniosek. Mogło by dojść nawet do rękoczynów :rolleyes:>

czarnyyyy    1

Tylko,ze wczoraj jak tam bylem to juz sie robily problemy w kolejce po pieczatke,bo wiara nie umie ustac w kolejce. A jak przyjda emocje i skladanie wnioskow to pewnie bedzie gorzej,ale ja tez licze na to,ze jakis porzadek bedzie zachowany i nie bedzie przepychanek.

czarnyyyy    1

Tez juz byla propozycja,zeby zlozyc sie po 5,albo 10 zl na ochrone,ale wtedy moglby ktos to podac na policje i bylyby podstawy do rozpedzenia tej kolejki.

Turbina    9

A moim zdaniem ARiMR powinna zmniejszyć pule dofinansowania z 300tyś na np,150,starczyło by dla jeszcze raz tylu chętnych to pewnie by nie było tak dużego chaosu.

kamieniak89    27

Potwierdzam wypowiedź czarnego o ochronie, u nas też były takie plany ale jako komitet kolejkowy nie możemy nająć ochrony bo było by to niezgodne z prawem, co było by pierwszym argumentem do rozpędzenia kolejki

Jozek18    0

Może ktoś powiedzieć jak tam sytuacja w Toruniu ???? Ile osób około jest w kolejce ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?