Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gufi    0

a jak w końcu jest z tą niskotowarówką weszła będą jakieś dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Panowie i Panie czytający to forum jak widzę tych rolników i ich chłopskie podejście, którzy stoją w kolejkach to żal mi ich. Polskiej wsi nadal słoma z butów wystaje nic nie poszła do przodu chłop jak był tak jest nadal POMIATANY. Tak daje się tylko traktować Polski Rolnik. :angry:

A jak mają inaczej złożyć wniosek?? przez internet nie można. Poczto wysłać to różnie bywa. Pozatym przy osobistym składaniu można zawsze coś poprawić lub dowiedzieć sie czego brakuje i szybko to uzupełnić. Pula środków jest ograniczona więc nie ma sie co dziwić że ludzie chco jak najszybciej złożyć wnioski. Gdzyby było tak że każdy kto złoży poprawny wniosek dostanie dofinansowanie to by nie było takich kolejek.

a jak w końcu jest z tą niskotowarówką weszła będą jakieś dopłaty

Niskotowarówka będzie ale kiedy to nie wiem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker    29

Ludzi, którzy zablokowali wejście do ARiMR w Warszawie, zabrała policja i teraz pilnuje porządku firma ochroniarska. Wejście do Agencji wg listy. Nareszcie jakiś porzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

W poznaniu był spokuj, nie dochodziło do zadnych incydentow, my juz złożyliśmy wniosek i przyjechałem do domu nawet szybko wszystko przebiegało i sprawnie tylko z poczatku kipsko było ale potem 200wniosków na godzine.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker    29

w Wa-wie przyjeli dopiero ok 360 wniosków!!! mają przyjmować całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Panowie, ale czy ta kolejka ma sens, koleś z prywatnej firmy doradczej obiecywał że złożymy za 3 -4 tyg na ten rok i też bedzie rozpatrzony bo wnioski będą poddawane wstępnej weryfikacji i wniosek musi być na tip top ze wszystkimi szczegółami wypełniony, jeśli nawet jedna dana nie będzie się zgadzała lub jakiegoś zera brakowało to jest odrzucony, a to co piszecie ze wniosek musi być ropatrzony to dopiero po tej wstępnej selekcji, więce ten nabór będzie się ciągnoł może nawet do końca roku (mam nadzieje)

A z tego co dzis mowili w Pozku to dzis, lub jutro sie zakonczy nabor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A z tego co dzis mowili w Pozku to dzis, lub jutro sie zakonczy nabor.

Oglądałem dzisiaj wywiad z dyr. agencji w lub. na dzień dzisiejszy wykożystanie środków szacuja na 50% a kolejka moze nawet dzisaj sie skończy wiec nabór może nawet potrwać do końca roku, lubelskie dostało tyle co i inne województwa jednak mozliwości finansowe naszych rolników są skromne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Oglądałem dzisiaj wywiad z dyr. agencji w lub. na dzień dzisiejszy wykożystanie środków szacuja na 50% a kolejka moze nawet dzisaj sie skończy wiec nabór może nawet potrwać do końca roku, lubelskie dostało tyle co i inne województwa jednak mozliwości finansowe naszych rolników są skromne :rolleyes:

Kazde wojewodztwo dostalo inna sume. W Poznaniu bylo zarejestrowane grubo ponad 2000 osob. A jak ja wchodzilem to wszyscy wokol chcieli zwrot po 300 tys zl. Wiec jak podzielimy to co dostala Wielkopolska przez 300 000 wychodzi niecale 600 wnioskow,ale wiadomo ze nie wszyscy chca isc na calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kazde wojewodztwo dostalo inna sume. W Poznaniu bylo zarejestrowane grubo ponad 2000 osob. A jak ja wchodzilem to wszyscy wokol chcieli zwrot po 300 tys zl. Wiec jak podzielimy to co dostala Wielkopolska przez 300 000 wychodzi niecale 600 wnioskow,ale wiadomo ze nie wszyscy chca isc na calosc.

No właśnie w lubelskim to tak po około 100 tys chcieli by zwrotu, ja chciał bym z 50 tyś zwrotu i zaczynam wątpić czy wogóle po takie "grosze "startować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No w Poznaniu ciagle przyjmuja,ale kasa juz sie skonczyla. Jak tak dalej pojdzie to chyba Ci co sie zapisza to cala pule na przyszly rok wykorzystaja. Bo wg wstepnych obliczen przy 1200 osobach skonczyly sie pieniadza na ten rok,a zapisanych jest prawie 2600 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

w toruniu teraz wpuszczają rolników z numerami ok 960

pewnie dzis wszystkie przyjmą a jutro bedzie już luz

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Czy ktoś ma jakiś numer do komitetu kolejkowego w Toruniu ?????

Ja ma numer, bo pierwsze 4 osoby to moi znajomi, ale teraz juz chyba nie potrzebny...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

 

Mam nadzieję, bo sie przymierzamy z ojcem za rok i za 2 lata...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Chetni beda , bo minie karencja tym co juz wzieli , np ktos wziol w 2006 ciagnik i maszyny , to w 2008 wezmie kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

powinno być tak że jak raz już ktoś coś dostał to już więcej nie może. Wtedy by więcej ludzi na tym skorzystało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja wyjechałem z domu o 16 a przed 19 byłem już w domu ( dojazd ponad 20 km w jedną strone )

 

Koniec 7 setki na liście jak zajechałem to 500 wpuszczali

 

Organizacja wszystko spokojnie , w kolejce stałem tyle co dziasiaj , wpisałem się wczoraj rano

 

A z tymi zwrotami to będzie troche po 300000 bo są rolnicy co mają sporo ziemi ale z tego co słyszłem kwoty przy przyjmowaniu to najwięcej będzie w granicach 100000 zwrotu

 

 

ARIMR Lublin oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker    29

w wa-wie wpuszczają około numeru 700 ale to dlatego, że sprawdzają poprawność wszystkich wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a w wa-wie jak sprzwdzo poprawności wniosku to można coś na miejscu poprawić u nas to pojedzie tata dopiero jutro bo tego co się nasłuchał to powiedział że się nie będzie dziś pchał a jak nie teraz to za rok :rolleyes: ej a mam pytanie czy np można tak zrobić że maszyny się kupi wcześniej ( przed złożeniem wniosku) to czy można się starać o jakiś zwrot ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a w wa-wie jak sprzwdzo poprawności wniosku to można coś na miejscu poprawić u nas to pojedzie tata dopiero jutro bo tego co się nasłuchał to powiedział że się nie będzie dziś pchał a jak nie teraz to za rok :rolleyes: ej a mam pytanie czy np można tak zrobić że maszyny się kupi wcześniej ( przed złożeniem wniosku) to czy można się starać o jakiś zwrot ??

Farmer z sokółki ma taką ofertę ale moim zdaniem piekielnie drogi kredyt, ale w lising można tak zrobić tylko wtedy wystawiasz jako używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

Ferdek07

jak było dzisiaj w lublinie? dużo chętnych? o której składałeś wniosek? który byłeś na liście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

No w wlkp jak nie przesuna jakiejs kasy to na przyszly rok moze kasa byc rozdysponowana juz z tych wnioskow co dzis sa skladane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktoś wie ile wniosków już przyjęto w wawie? i jak szybko to będzie przebiegało w nocy? bo słyszałem, że od 22.00 ma być tylko połowa personelu obsługująca wnioski........ mam 2021 nr. i zastanawiam się o której się dostanę do agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj