Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

Jozek18    0
W Toruniu ok 1000 osób jest już

o ja jego a nie wie ktoś na ile wniosków starczy pieniędzy ????(konkretnie w Toruniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pula na kujawsko-pomorskie to 104 mln, przyjmując średnią kwotę zwrotu 150 tyś to wystarczy na 690 wniosków( całe województwo). Średnia kwota zwrotu będzie pewnie wyższa niż 150 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

jestem z podlaskiego i na nasze województwo przypada 107 401 500,94 zł.Ja strasznie się opóźniłem i na tej liscie co jest stworzona przed agenc jestem na 933 miejscu.I tak sobie wyliczyłem czy mam szanse, podzieliłem tą sume na 115000 zł i wyszło mi ze starczy na 930 wniosków.Ciekawe czy to się sprawdzi poniewaz niektórzy moga brac na pełny zwrot od razu czyli 300 tys a niektórzy rozłożą na pare lat

Edytowano przez tommy66692
Duzo błędów ortograficznych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy mam pytanko: jak wygląda wogóle to "istnienie" na liście kolejkowej? zapisujemy się, a potem co? jakieś dyżury?, sprawdzanie listy obecności co ileś czasu?, czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie? jestem z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

no jak zapiszesz sie na ta liste to po kilkanascie osób będzie stac pod agencją i pilnowac kolejki a póznej znowu kolejna liczba osób i tak wszyscy z całej listy się zmieniają

Edytowano przez tommy66692
Literówki i jeszcz raz literówki..!!!!!!!!!!!!!!!!!!Radze popracowac nad ortografią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
agencja uznała kolejki, a kto sie nie załapie ten będzie w pierwszej kolejności w 2008 roku

 

http://ww6.tvp.pl/4909,20071106595172.strona

a ja słyszałem że komitety mają być honorowane tylko w niektórych odziałach


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki za info Mariusz 789. wygląda na to, że jutro dołączę do komitetu..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

Dla mnie to skandal i farsa!

Kilka dni temu dyrektorzy i sam prezes zapewniali że nie obchodzą ich żadne kolejki a dziś uznają "komitety kolejkowe".

Jak ktos był w OT w momencie tworzenia kolejek ale posłuchał urzedników i się nie zapisał na liste to teraz wyszedł na frajera i może zapomnieć o wsparciu na ten rok.

Nie zmienia się reguł gry w trakcie gry. Dotyczy to też rozporządzenia z 5 listopada o możliwości złożenia 1 wniosku/dzień przez 1 osobę.

 

Same komitety kolejkowe to samozwańczy relikt komuny, pole do nadużyć, łapownictwa i kombinacji co cwańszych rolników.

 

 

Agencja miała rok na opracowanie mechanizmu przyjmowania wniosków, a nie umieli nawet stworzyć poprawnych formularzy wniosków w których roi się od błędów.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
W Toruniu ok 1000 osób jest już

W Poznaniu prawie 2000. Jak ludzie usłyszeli, ze kolejka jest ważna to odrazu ruszyły zapisy.

 

-------------------------

 

Dla mnie to skandal i farsa!

Kilka dni temu dyrektorzy i sam prezes zapewniali że nie obchodzą ich żadne kolejki a dziś uznają "komitety kolejkowe".

Jak ktoś był w OT w momencie tworzenia kolejek ale posłuchał urzędników i się nie zapisał na listę to teraz wyszedł na frajera i może zapomnieć o wsparciu na ten rok.

Nie zmienia się reguł gry w trakcie gry. Dotyczy to też rozporządzenia z 5 listopada o możliwości złożenia 1 wniosku/dzień przez 1 osobę.

 

Same komitety kolejkowe to samozwańczy relikt komuny, pole do nadużyć, łapownictwa i kombinacji co cwańszych rolników.

 

 

Agencja miała rok na opracowanie mechanizmu przyjmowania wniosków, a nie umieli nawet stworzyć poprawnych formularzy wniosków w których roi się od błędów.

Ja sie zapisałem, no bo to nic nie szkodziło. A na dzień dzisiejszy jedynym innym rozwiązaniem to chyba losowanie by mogło być. A na to podobno UE nie zezwala.

Edytowano przez andrzej2110
łączenie postów + błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0
Nie przyjma. Na dzien dzisiejszy jest mowione,ze trzeba osobiscie zlozyc.

 

... :rolleyes:

 

 

/// czy ten post coś wnosi do tematu?? :)


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
... :rolleyes:

 

 

/// czy ten post coś wnosi do tematu?? :)

Moim zdaniem jest to odpowiedz na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

jak myślicie czy rolnicy będą częściej brać na pełny zwrot czyli 300 tys czy około 100 tys zwrotu ??????????????????????????????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
jak myślicie czy rolnicy będą częściej brać na pełny zwrot czyli 300 tys czy około 100 tys zwrotu ??????????????????????????????????????????/

Jak byłem u dealera maszyn to 8/10 brało tak aby im wyszło 300 000 zł (np. jeden gościu chciał maszyn za 290 000 i chodził po placu za czym kol wiek tak aby znaleźć coś za te 10 000 aby tylko mieć te 300 000 zwrotu -- niektórzy to są zachlani) :angry: :angry: {ja chce 70-80 zwrotu.} (bez obrazy !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

tak nr. 408 bodaj, że a na liści jest teraz ok 1320 osób (5min. temu ojciec wrócił z spod agencji )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

Jozek18 to ty abyś miał dobrze wypełniony wniosek ja to jestem na 930 :rolleyes: teraz jest około 1300 i ja raczej nie mam szans na zwrot a to przez to ze uwierzyłem ze agencja nie będzie patrzyła na te listy i się nie zapisywałem na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

"Wnioski, dla których w pierwszym naborze zabraknie środków finansowych

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 30 października br. „w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” (Dz.U. Nr 201, poz. 1460), wszystkie złożone wnioski w pierwszym naborze od 9 listopada, które nie uzyskają dofinansowania ze względu na wyczerpanie się środków finansowych na ten rok, będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym naborze wniosków i będą traktowane tak, jak złożone pierwszego dnia. "

 

 

W tym cała nadzieja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj