Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateus2222    0
w Lublinie sytuacja jest świetna ze względu na duże środki (jeśli każdy beneficjent otrzyma pełne wsparcie, to będzie mogło ich byc ponad 450)

 

dużo jest osób na liście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Dzisiaj rano (godz.10.00) na liście we Wrocławiu było 250 osób, a do podziału jest 59213753,89zł, czyli dzieląc to na średnio 180000 wychodzi 329 poprawnych wniosków. To raczej niewiele :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Dzisiaj rano (godz.10.00) na liście we Wrocławiu było 250 osób, a do podziału jest 59213753,89zł, czyli dzieląc to na średnio 180000 wychodzi 329 poprawnych wniosków. To raczej niewiele :rolleyes:

Na ile to dzielisz? :) mi styknie 50 tysi zwrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Oczywiście, że każdy będzie miał inną wysokośc zwrotu(u mnie to 90tyś). Ja podzieliłem to na 180tyś./wniosek. Ale gdyby każdy miał 100tyś zwrotu to starczyłoby dla 592 wniosków. Tylko skąd wiedziec, czy przede mną nie będzie kilku ze zwrotem max., czyli 300tyś, a wtedy pula szybko się kurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Albo moze byc przed Toba kilka osob,co zlozy po pare wnioskow i wtedy to juz calkiem szybko pula maleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Oczywiście, że każdy będzie miał inną wysokośc zwrotu(u mnie to 90tyś). Ja podzieliłem to na 180tyś./wniosek. Ale gdyby każdy miał 100tyś zwrotu to starczyłoby dla 592 wniosków. Tylko skąd wiedziec, czy przede mną nie będzie kilku ze zwrotem max., czyli 300tyś, a wtedy pula szybko się kurczy.

 

300tys to jest maX inwestycji a nie zwrotu. Zwrot może być nie tylko 50%


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
300tys to jest maX inwestycji a nie zwrotu. Zwrot może być nie tylko 50%

300 tysiecy to jest maxymalny zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
300tys to jest maX inwestycji a nie zwrotu. Zwrot może być nie tylko 50%

Nie masz racji!300 tys to jest max. zwrotu..dalej masz już rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Nie masz racji!300 tys to jest max. zwrotu..dalej masz już rację.

No dokladnie,przeciez nikt nie zaborni rolnikowi zrobic wiekszej inwestycji. Mozna wydac nawet 1 mln zlotych,ale ARiMR dorzuci do tego maxymalnie 300 tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Faktycznie. Doczytałem sie dokładnie. Max zwrot 300tys


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

poprawie mnie jeśli się mylę bo nie interesuje się za bardzo PROW i wiem tyle co usłysze w programach rolniczych ale w jakim celu robione są listy ?? Ostatnio w tv słyszałem wypowiedź kogoś z agencji że listy i tak nie będą chonorowane. Z tego co się orientuję to decyduje kolejność zgłoszeń, a pewnie będzie losowanie. Więc ponawiam pytanie - w jakim celu listy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Cześć Zorak. O losowaniu to narazie nic nie wiadomo. A decyduje kolejność składania wniosku. ARiMR może nie respektować list, ale przed ARiMR to rolnicy zadecydują o kolejności wchodzenia do środka, więc poto są wnioski żeby był ład i spokój. A nie zastanawiałeś się nad PROWem zawsze to 60% zwrotu kwoty netto. Pozdrawiam.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Cześć Zorak. O losowaniu to narazie nic nie wiadomo. A decyduje kolejność składania wniosku. ARiMR może nie respektować list, ale przed ARiMR to rolnicy zadecydują o kolejności wchodzenia do środka, więc poto są wnioski żeby był ład i spokój. A nie zastanawiałeś się nad PROWem zawsze to 60% zwrotu kwoty netto. Pozdrawiam.

Chociaz w Poznaniu probuja sie dogadac, zeby ARiMR patrzyla na ta liste, ale cos czuje ze to sa tylko marzenia. Rolnicy rozmawiali z pania prezes i obiecala,ze bedzie pytac na wyzszym szczeblu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ARiMR nie musi uznawać list. Ważne żeby Ci co to zorganizowali pilnowali kolejności wpuszczania ludzi z wnioskami i kolejność składania będzie zachowana według lity (nawet ja agencja na to nie patrzy). Według mnie to dobrze że powstały te list bo tak to 9 do agencji przyjechali by wszyscy na raz i były by przepychanki żeby jak najszybciej złożyć wniosek. Mogło by dojść nawet do rękoczynów :rolleyes:>


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Tylko,ze wczoraj jak tam bylem to juz sie robily problemy w kolejce po pieczatke,bo wiara nie umie ustac w kolejce. A jak przyjda emocje i skladanie wnioskow to pewnie bedzie gorzej,ale ja tez licze na to,ze jakis porzadek bedzie zachowany i nie bedzie przepychanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tam gdzie jest długa lista to pewno przyda sie policja lub bramkarze z dyskoteki :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Tez juz byla propozycja,zeby zlozyc sie po 5,albo 10 zl na ochrone,ale wtedy moglby ktos to podac na policje i bylyby podstawy do rozpedzenia tej kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czemu policja miała by rozpędzić kolejkę jeśli był by porządek utrzymany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A moim zdaniem ARiMR powinna zmniejszyć pule dofinansowania z 300tyś na np,150,starczyło by dla jeszcze raz tylu chętnych to pewnie by nie było tak dużego chaosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Potwierdzam wypowiedź czarnego o ochronie, u nas też były takie plany ale jako komitet kolejkowy nie możemy nająć ochrony bo było by to niezgodne z prawem, co było by pierwszym argumentem do rozpędzenia kolejki


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Może ktoś powiedzieć jak tam sytuacja w Toruniu ???? Ile osób około jest w kolejce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj