Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

mariusz789    0

moim zdaniem to jako pierwsze powinny rozpatrywac wnioski tcyh ktuzy w dogrywce SPO nie byli złapani na zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Panowie-a bez tych pieniędzy naprawdę się nie utrzymacie ?Jak tak czytam to dochodzę do wniosku że nie ma pazerniejszego stworzenia na Ziemi od polskiego rolnika.Wiem,wiem za chwilę będę odsądzony od czci i wiary-ale jak zauważyłem już na przykładach z moich okolic-te wszystkie SPO,SAPARDY czy inne jak je tam zwał z PEWNOŚCIĄ nie trafiają do najbardziej potrzebujących a do najbardziej przedsiębiorczych-czyt.tych z najlepszymi tzw.chodami :D-nadmieniam,że nie powoduje mną zazdrość-człekiem raczej skromnym jestem i cieszę się tym co mam-jak tak czytam to między wierszami widzę-więcej,więcej,więcej-spokojnie każdemu kiedyś te 2 na 1 i na 2 m głeboko wystarczy :).Pozdrawiam.

PS.I nie oczekuję komentarzy typu-to dlaczego jaro dopłaty bierzesz ?Po prostu przez ten taki pęd padnie mnóstwo słabszych gospodarstw-ale każdy i tak powie-a co mnie tam -przecież to nie moje-tylko sąsiada-a i tak cholery nie lubiłem-a podobno jesteśmy chrześcijańskim krajem :)

Popieram-masz rację.powoli i ja złożę wniosek,jak nie teraz to następnym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
ja sie zastanawiam czy i ile jest tam zapisanych osób które chcą porostu zarobić za sprzedaż miejsca na liście.

Tylko że wśród nich są ludzie z karencją (>100,>200 tyś. zł) no i wnioski się zmieniły od tych na SPO dogrywka, więc raczej taki pomysł nie przejdzie, ale mimo że mnie on nie dotyczy miałoby to sens.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy zna ktoś firmę, która bezbłędnie wypełniła wniosek na "dogrywkę" SPO? (podejrzewam, że nie)

a co do kolejności składania wniosków to szykuje się numer lepszy od losowania, także szanse na otrzymanie wsparcia są duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

wiem ze i tak na nowo trzeba wnioski składać ale mi chodzi o to zęby chociaż teraz wpierw rozpatrywali

 

kissmy... a co się szyku??

 

ja coś czuje ze dzisiaj w agrobiznesie będą ciekawe rzeczy gadać, trzeba oglądać

Edytowano przez andrzej2110
łączenie 3 postów + ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
czy zna ktoś firmę, która bezbłędnie wypełniła wniosek na "dogrywkę" SPO? (podejrzewam, że nie)

a co do kolejności składania wniosków to szykuje się numer lepszy od losowania, także szanse na otrzymanie wsparcia są duże

Ja znam taką firmę :D bo sam bezbłędnie wypełniłem wniosek na dogrywkę. A co się szykuje?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker    29
a co słychać w Olsztynie, są kolejki??

przyłączam się do pytania!!! wie ktoś coś na ten temat??? czy może z warm-mazurskiego sie nikt nie stara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Największe zainteresowanie ( ponoć ) jest właśnie w kujawsko-pomorskim a jeśli na woj. (średnio) ma przypadać 1,2 tys pozytywnie rozpatrzonych wniosków to poco tworzyć kolejki ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
Największe zainteresowanie ( ponoć ) jest właśnie w kujawsko-pomorskim a jeśli na woj. (średnio) ma przypadać 1,2 tys pozytywnie rozpatrzonych wniosków to poco tworzyć kolejki ????

Jakie 1200 na województwo, na dolnośląskie ma być około 500 wniosków zaakceptowanych.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
Jakie 1200 na województwo, na dolnośląskie ma być około 500 wniosków zaakceptowanych.

napisałem "średnio" w niektórych więcej w niektórych mniej to zależy pewnie od powierzchni i zainteresowania w latach ubiegłych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jozek18 nie zauważyłem tego (średnio). Ale jeśli średnia jest 1200, a Wrocław ma 500 to muszą być województwa co mają ponad 1500, a to już są duże dysproporcje, ciekaw jestem kto to wyznacza i w jaki sposób. Moim zdaniem powinno być to jawne.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Tego to pewnie nikt nie wie pewnie jakiś kut** ......... , który nie ma zielonego pojęcia o rolnictwie tak samo jak te wszystkie wymagania, progi itp. (np. i to że trzeba do agencji dostarczać dosłownie tony papierów a to kosztuje czas i pieniądze a kto będzie w tedy w polu robić ....... :):D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Ja własnie wróciłem z nocki, a zwróciliście uwage na samochód(pegeot partner) z zachodni pomorskimi rejestracjami w którym siedzieli przedstawiciele "komitetu kolejkowego PROW 2007-2013"

No tez tam bylem, no i auta trudno nie zauwazyc. Te pieczatki tam daja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

w dogrywce SPO na śląsk przypadło tylko 6 mln zł czyli tylko 50 wnioskow i jaka tu jest sprawiedliwość??? a jak dobrze pamietam to bylo 260mln zl do rozdania


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

OT ARiMR Warszawa godz.11. 600 osób zapisanych. Przez nie całą dobę zapisało się ponad 200 osób,

podobno w piątek wyszła jakaś dyrektorka i powiedziała że przyjmą w mazowieckim ok. 2500 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszekgl    0

Witam wszystkich w pierwszym poście.

Sam się żywo interesuję tegorocznym PROW i muszę wszystkich troche zmartwić.

Nie będzie żadnych 20 000 wniosków przyjętych!

Na tę turę jest przeznaczone 360 mln zł, jeśli przyjmiemy średnio na wniosek 180 000 zł

dofinansowania to daje 360 000 000/ 180 000 = 2000 umów do podpisania na tę turę.

Zatem na województwo nie wiele ponad 100 szczęśliwców.

Powodzenia wszystkim z AgroFotoForum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Witam wszystkich w pierwszym poście.

Sam się żywo interesuję tegorocznym PROW i muszę wszystkich troche zmartwić.

Nie będzie żadnych 20 000 wniosków przyjętych!

Na tę turę jest przeznaczone 360 mln zł, jeśli przyjmiemy średnio na wniosek 180 000 zł

dofinansowania to daje 360 000 000/ 180 000 = 2000 umów do podpisania na tę turę.

Zatem na województwo nie wiele ponad 100 szczęśliwców.

Powodzenia wszystkim z AgroFotoForum :-)

 

Wiesz co, nie wiem w jaki sposób to sobie policzyłeś i skąd wziąłeś kwotę 360 mln, ale Twoje dane są większą fikcją jak powieści Lema.

W samej wielkopolsce przypada około 2000 wniosków. Proponuję żebyś się zastanowił, tak na "chłopski rozum", jaki byłby sens i jaka szansa składania wniosków; co by się działo wśród rolników, gdyby faktycznie było tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Na Lubuskie przypada ok 26mln zł. średnia na województwo w spo była 159 tys. zł. co przeliczając daje 163,5 wnioski. Wszystko to przybliżenia, kierownik na bieżąco monitoruje sytuację i narazie jest ok. Komitet kolejkowy ma dziennik na który może się każdy wpisać osobiście kto okaże swój nómer gospodarstwa i dowód, będzie robiona zbiórka na ochronę i teoretycznie do agencji wejdzie osoba pożądana i o sprzedaży miejsc nie ma mowy. Dodatkowo kierownik powiadomił policję o dużym ''ryzyku'' rozruchów itp. do dnia złożenia wniosków


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszekgl    0

Sprawdziłem informacje na stronie ARIMR, jest 360mln, ale Euro, przepraszam za niepotwierdzone dane.

Czyli moje szacunki 100 wniosków na województwo trzeba pomnożyć razy 4,

to i tak nie da 20 000 wniosków w skali kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

a gancjach mówia ze na te listy nie będo patrzec to niewiem czy oplaca stac sie w tych kolejkcha, jeszce nie wiadomo jak bedzie ale moze tyz byc tak ze poczto sie bedzie wysylac wniosek , mówili ze napewno nie bedo patrzec na te listy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
a gancjach mówia ze na te listy nie będo patrzec to niewiem czy oplaca stac sie w tych kolejkcha, jeszce nie wiadomo jak bedzie ale moze tyz byc tak ze poczto sie bedzie wysylac wniosek , mówili ze napewno nie bedo patrzec na te listy ^_^

 

W Poznaniu jest tak, że z kolejka zaczęła się kurczyć - część z zapisanych już rolników rezygnuje, gdyż ciągle nie ma wypełnionych wniosków,

Jeżeli Izby Rolnicze do tej pory nie wystosowały pism do ARiMR to z całą pewnością innego sposobu dostarczania wniosków jak osobiście nie będzie.

Jak już pisałem, lepiej zapisać się w kolejkę (w Poznaniu są jeszcze miejsca, z których na pewno przyjmą wniosek), mało istotne jest to, że Agencja nie będzie ratyfikować jakiejkolwiek listy, gdyż to od samego rolnika zależy, jako który wejdzie do budynku, a żeby był porządek powstały komitety kolejkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
polecam lekturę http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=308

macie tu tabelę z podziałem środków między poszczególne województwa, zgadnijcie które dostanie najwięcej środków?

No to pomorskie się wzbogaci...56 mln, a średnia pewnie będzie wysoka, bo największe i najbogatsze gospodarstwa (Żuławy) będą brać ile się da. Pewnie jakieś 250- 300 osób skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ludziska Pomóżcie jaka jest sytuacja w Lublinie ???? HELP ME

 

w Lublinie sytuacja jest świetna ze względu na duże środki (jeśli każdy beneficjent otrzyma pełne wsparcie, to będzie mogło ich byc ponad 450)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj