Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

KAROL4    5
Co z tego, że ktoś z Agencji powie, że listy nie będą brane pod uwagę - Agencja nie ma wpływu na to, co się dzieje przed jej drzwiami. Jeżeli np. dany oddział będzie mógł przyjąć tysiąc wniosków, a chętnych będzie 3 tys. to co - wygra ten kto przyniesie ze sobą widły, ciupagi i przepchnie się na początek kolejki? Lista zawiązuje się po to, żeby panował porządek. W jedności siła! :)

Bzdura po mojemu,okaże się do końca roku.niepotrzebnie tak się napinacie.Pierwsi będą ostatnimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Bzdura po mojemu,okaże się do końca roku.niepotrzebnie tak się napinacie.Pierwsi będą ostatnimi :D

 

słyszałem, że w Toruniu do pilnowania kolejki zostanie wynajęta agencja ochrony problem pojawi się w momencie pojawienia się innych komitetów z jeszcze lepszą obstawą- jak dla mnie to taka sama kpina jak przy tegorocznym SPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
słyszałem, że w Toruniu do pilnowania kolejki zostanie wynajęta agencja ochrony problem pojawi się w momencie pojawienia się innych komitetów z jeszcze lepszą obstawą- jak dla mnie to taka sama kpina jak przy tegorocznym SPO

A zaprawde powiadam że będziecie 15 razy składać w niosek bo z byle błędem będzie odrzucany i nabór będzie płynny i trwał kilka tyg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
A zaprawde powiadam że będziecie 15 razy składać w niosek bo z byle błędem będzie odrzucany i nabór będzie płynny i trwał kilka tyg :D

Racja-ale niektórzy nie mogą zakumać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

stasiex byłeś wczoraj pod agencja w poznaniu ok 21,00


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Racja-ale niektórzy nie mogą zakumać!

We wniosku nie moze byc bledow,ale np. biznesplan to mozna poprawiac kilka razy i nikt nie odrzuci calego wniosku. Ofert takze moga byc zle wypisane. A lista jest dla rolnikow,a nie dla Agencji. Przeciez jakby nie bylo ustalen jakiegos porzadku to w dniu 9 listopada okazaloby sie,ze jest duzo ziemi do kupienia,bo rolnicy by sie pozabijali.

 

stasiex byłeś wczoraj pod agencja w poznaniu ok 21,00

Ja dzis jade na 19 i jutro do 7. za***ista nocka.

Edytowano przez andrzej2110
połączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Ale jesli pojawi sie ktos kto nie jest na liście i biedzie chciał wejść pierwszy to zamiast do ARiMR pójdzie do szpitala lub do domu pogrzebowego

P.S. a z tym Toruniem to prawda że zostanie wynajęta agencja ochrony ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Ale jesli pojawi sie ktos kto nie jest na liście i biedzie chciał wejść pierwszy to zamiast do ARiMR pójdzie do szpitala lub do domu pogrzebowego

P.S. a z tym Toruniem to prawda że zostanie wynajęta agencja ochrony ?????

No w Poznaniu tez juz byla propozycja,zeby na dzien przyjmowania wynajac biuro ochrony,zeby pilnowalo porzadku i wpuszczalo wg. listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
No w Poznaniu tez juz byla propozycja,zeby na dzien przyjmowania wynajac biuro ochrony,zeby pilnowalo porzadku i wpuszczalo wg. listy.

 

Jo prawda byłem wczoraj na zebraniu przed ARiMR w Toruniu i jakaś firma z Bydgoszczy chciała 7 tys za dwa dni ochrony :D w końcu zeszli do 6 tys ale jakiś koleś wyszedł z tłumu i powiedział że ma firmę ochroniarską i ma być taniej niby i komitet zebrał od wszystkich obecnych po 10 zł jak starczy to będzie OK ale jak sie okaże że za mało to ci którzy nie zapłacili wczoraj zapłacą 9 przy wchodzeniu do Agencji a jak coś zostanie z tej kasy to przekażą na cele charytatywne no albo się podzielą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker    29

Może ktoś wie co się dzieje w Olsztynie???

a co do tych list to z jednej strony jest dobre z drugiej natomiast to jest zwykłe bezprawie. Ale kto wygra z chłopem?? skoro ARiMR ma nie zwracać uwagi na tą listę to kto się bez wpisu na nią dostanie?? moim zdaniem jednak ta lista to głupota i pilnowaniem porządku przy wejściu do ARiMR powinna zająć się policja i rozganiać tych którzy te listy tworzą :D !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Co do Wrocławia to wczoraj w PRW był wywiad z przedstawicielem OR ARiMR i przedstawicielem listy kolejkowej. ARiMR nie chce uznać tej listy. A wczoraj około 19.00 było na liście około 200 osób, a kasy ma być na około 500 osób, więc narazie jest spokojnie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
Może ktoś wie co się dzieje w Olsztynie???

a co do tych list to z jednej strony jest dobre z drugiej natomiast to jest zwykłe bezprawie. Ale kto wygra z chłopem?? skoro ARiMR ma nie zwracać uwagi na tą listę to kto się bez wpisu na nią dostanie?? moim zdaniem jednak ta lista to głupota i pilnowaniem porządku przy wejściu do ARiMR powinna zająć się policja i rozganiać tych którzy te listy tworzą :D !!! :)

No oki,ale w jaki inny sposob widzisz wejscie z wnioskiem?? kto silniejszy,czy kto pierwszy dobiegnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

dzisiaj w telewizji mówili ze w poznaniu bedzie losowanie zadna lista nie bedzie brana pod uwagee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Ten kraj schodzi na psy........

A dziś w TV widziałem że niby mają rozpatrzeć 20 tys wniosków pozytywnie tylko w tym roku ( z tego co zrozumiałem )

TVP1 "dzień dobry w sobotę " może nie będzie aż tak źle (OBY)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
stasiex byłeś wczoraj pod agencja w poznaniu ok 21,00

 

Byłem koło 19:00. A co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

wy chyba jesteście niepoważni żeby już stać w kolejce. Nie ma sensu. W tym roku przyjmą 120% wniosków czyli jakieś 24 tys, będą przyjmować 300 wniosków na godzinę w każdej agencji regionalnej. Z praktyki wiem że co 2 wniosek będzie odrzucony bo nie ma jeszcze sprecyzowanych wytycznych co do załączników. No i oczywiście trzeba spełniać kryteria.

 

kasy napewno wystarczy dla wszystkich ja w tym roku nie składam nie polece na łeb na szyję tylko po to żeby za 2 lata dostać zwrot 50% bo i tak najpierw trzeba wszystko wyłożyć ze swojej kieszeni a potem zwrócą.

Narazie wystarczy to że z SPO 2004-2006 już kasę wzieliśmy i wiem jak to wygląda...

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
wy chyba jesteście niepoważni żeby już stać w kolejce. Nie ma sensu. W tym roku przyjmą 120% wniosków czyli jakieś 24 tys, będą przyjmować 300 wniosków na godzinę w każdej agencji regionalnej. Z praktyki wiem że co 2 wniosek będzie odrzucony bo nie ma jeszcze sprecyzowanych wytycznych co do załączników. No i oczywiście trzeba spełniać kryteria.

 

kasy napewno wystarczy dla wszystkich ja w tym roku nie składam nie polece na łeb na szyję tylko po to żeby za 2 lata dostać zwrot 50% bo i tak najpierw trzeba wszystko wyłożyć ze swojej kieszeni a potem zwrócą.

Narazie wystarczy to że z SPO 2004-2006 już kasę wzieliśmy i wiem jak to wygląda...

 

Pozdr

 

Masz rację, ale gdyby tak się stało, że znaczna większość rolników wypełni prawidłowo wniosek (np za pośrednictwem firm, które się tym zajmują), a w dodatku efektywnie umotywuje korzyści płynące z inwestycji - to co wtedy? Dlatego nie dziwię się ani organizatorom komitetów kolejkowych, ani zdeterminowanym i (nie)cierpliwym rolnikom czekającym pod Agencją. W kolejkach ustawiają się ci, którzy tych pieniędzy naprawdę potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W Poznaniu wczoraj ok 22 bylo ponad 1100 osob,wiec chyba nie jest az tak bardzo zle jak sie slyszy. Bo na moje to ta wiekszosc co chciala to juz sie zapisala i teraz pilnuje kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Ja własnie wróciłem z nocki, a zwróciliście uwage na samochód(pegeot partner) z zachodni pomorskimi rejestracjami w którym siedzieli przedstawiciele "komitetu kolejkowego PROW 2007-2013"


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-a bez tych pieniędzy naprawdę się nie utrzymacie ?Jak tak czytam to dochodzę do wniosku że nie ma pazerniejszego stworzenia na Ziemi od polskiego rolnika.Wiem,wiem za chwilę będę odsądzony od czci i wiary-ale jak zauważyłem już na przykładach z moich okolic-te wszystkie SPO,SAPARDY czy inne jak je tam zwał z PEWNOŚCIĄ nie trafiają do najbardziej potrzebujących a do najbardziej przedsiębiorczych-czyt.tych z najlepszymi tzw.chodami :D-nadmieniam,że nie powoduje mną zazdrość-człekiem raczej skromnym jestem i cieszę się tym co mam-jak tak czytam to między wierszami widzę-więcej,więcej,więcej-spokojnie każdemu kiedyś te 2 na 1 i na 2 m głeboko wystarczy :).Pozdrawiam.

PS.I nie oczekuję komentarzy typu-to dlaczego jaro dopłaty bierzesz ?Po prostu przez ten taki pęd padnie mnóstwo słabszych gospodarstw-ale każdy i tak powie-a co mnie tam -przecież to nie moje-tylko sąsiada-a i tak cholery nie lubiłem-a podobno jesteśmy chrześcijańskim krajem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja sie zastanawiam czy i ile jest tam zapisanych osób które chcą porostu zarobić za sprzedaż miejsca na liście.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj