Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Kolejka na PROW 2007-2013

Polecane posty

pancarol    0

Witam. Jestem z zachodniopomorskiego i od piątku pod Arimr powstała lista oczekujących na składanie wniosku (taka sama akcja jak "dogrywka SPO w maju" w której też stałem i tak nic nie dostałem;/) ktoś z was uczestniczy w tym procederze teraz?? rózne opinie chodza i juz mnie denerwuja....


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
A nie mówiłem że tak będzie -komedia :D:)

W Toruniu to samo -znowu teletombola

 

W Toruniu już są kolejki :) Słyszałem jakieś pogłoski że niby już są i za pierwsze miejsce w kolejce 1000 zł ktoś chce. Co to ma kur.. być! To w końcu znowu będzie losowanie a mi się trafi pewnie magiczny numer 1141 Wszyscy sie rzucają a i tak połowie pewnie nie będzie przysługiwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Zadnego losowania nie będzie, dowiedziałem się w prywatnej firmie załatwiającej dofinansowania, że ta cała kolejka nic nie da bo 80% a może i więcej wniosków będzie odrzuconych i bedą od nowa składane, wystarczy ze gdzieś zera brakuje lub jakiegoś podpunktu zostaje odrzucone i składaj sobie od nowa więc nabór będzie ciągły :D:) i potrwa kilka tyg a moze i dłużej, przecież ustawowo co 14 dni prezes agencji ma informować o wykożystaniu funduszy :) , ludzie rzucają się na te fundusze jak by to sprawa życia i śmierci była,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
W Toruniu już są kolejki :D Słyszałem jakieś pogłoski że niby już są i za pierwsze miejsce w kolejce 1000 zł ktoś chce. Co to ma kur.. być! To w końcu znowu będzie losowanie a mi się trafi pewnie magiczny numer 1141 Wszyscy sie rzucają a i tak połowie pewnie nie będzie przysługiwało

nom dzisiaj w Toruniu nr. 408 godz 12-14 :) :) :)

a le słyszałem że jeżeli pieniędzy nie starczy na ten rok to wniosek automatycznie na następny (chociaż coś ) :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No właśnie wszędzie jakieś mity legędy pogłoski żadnych konkretów wszystkie decyzje na ostatnią minute -tak z zaskoczenia -takie jest w Polsce podejście do rolników.

Ja tam ten listopadowy termin sobie daruje czekam aż się może wszystko uspokoi i będzie wszystko czarno na białym byle by to nie było za 2 lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

W prywatnych firamach śmieją się z tych terminów i twierdzą ze wniosek spokojnie za kilka tyg będzie można złożyć bo z byle błędem będą odrzucane i nabór będzie płynny przez kilka tygodni i nie ma się z czym śpieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

ja stoje znaczy sie na zmiane z kims tam.... tydzień mnie nie zbawi nic nie strace. Zobaczymy licze że bedize to w jakiś POzytywny sposób załatwiony


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
W prywatnych firamach śmieją się z tych terminów i twierdzą ze wniosek spokojnie za kilka tyg będzie można złożyć bo z byle błędem będą odrzucane i nabór będzie płynny przez kilka tygodni i nie ma się z czym śpieszyć

 

moim zdaniem to kpa raczej się nie zmieniło, a więc ARiMR nie może odrzucac wniosków lecz co najwyżej wzywac do poprawy/uzupełnienia, tak czy inaczej wniosek bezbłędny gwarantuje uzyskanie wsparcia, zatem warto poszukac firmy, która w "dogrywce" na SPO wypełniła wniosek bezbłędnie;D życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
moim zdaniem to kpa raczej się nie zmieniło, a więc ARiMR nie może odrzucac wniosków lecz co najwyżej wzywac do poprawy/uzupełnienia, tak czy inaczej wniosek bezbłędny gwarantuje uzyskanie wsparcia, zatem warto poszukac firmy, która w "dogrywce" na SPO wypełniła wniosek bezbłędnie;D życzę powodzenia

I mi się wydaje to nieprawdopodobne ale już z 3 różnych źródeł ( od 2 dielerów już dawno a dzisiaj w prywatnej firmie doradczej) że nowy prow tym się różni że wniosek będzie odrzucany a nie poprawiany :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

A Lubelskie okolice Parczewa Lublina bo też będę składał będzie trzeba wstawać o piątej rano i stać w kolejce aż otworzą(tak kiedyś mówili w agrobiznesie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja byłem dzisiaj na szkoleniu, prowadził to gościu z oddziału regionalnego w Toruniu, no i to prawda co koledzy mówią, wystarczy niemieć na wniosku przysłowiowej kropki nad "i",to won z tym wnioskiem,do poprawki i na koniec kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Ja byłem dzisiaj na szkoleniu, prowadził to gościu z oddziału regionalnego w Toruniu, no i to prawda co koledzy mówią, wystarczy niemieć na wniosku przysłowiowej kropki nad "i",to won z tym wnioskiem,do poprawki i na koniec kolejki.

 

No isię sprawa wyjaśniła :D

Tak więc jeśli ktoś nie chce mieć problemów i mamy pewność do rzetelnej roboty fachowca warto zapłacić za zrobienie wniosku i mieć pewność

że wniosek przejdzie.pytanie tylko czy te 2500 zł jest tego warte -jeśli by to był zwrot 100 -300 tys to chyba warto tylko jak znamy życie tyle ilu jest weryfikujących wnioski tyle charakterów ludzi jednemu będzie wszystko pasować a drugi będzie szukać dziury w całym (wniosek z własnego doświadczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pewności nigdy nie ma


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

wiadomości z torunia na godzine 23-00 540 ludzi na liscie pociesze tylko tym ze lista zapisujących od 20 do 22 20 zwiększyła sie o ok 50 osob więc obliczyć łatwo ile będzie do 9lis apropos kto wiedział ze skończył sie nabór dopłat do uprawy buraczka czerwonego :D to jest dopiero smiechu warte


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja dzisiaj w Toruniu sie wpisałem na 558 pozycji czy coś w tym stylu. jak parę godzin postałem to do 600 doszło. Trzeba było podać numer telefonu bo wyznaczane są osoby do pilnowania po 12 godzin dzień w dzień 24h na dobę musi ktoś stać w piątek ma być jakieś zebranie o 20.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ej to co to trzeba się zapisać czy coś a jak sie nie zapisze tam to będę mógł złorzyć wniosek ?? i jeszcze jedno to tylko jednego dnia przyjmóją czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Z tego co się dowiedziałem stojąc i marznąc pod ARiMR to maja przyjmować aż do 120% wartości kasy którą przyznano na refundacje na dane województwo także może to potrwać do końca roku a może się okazać że pierwszego dnia przyjmą wystarczającą ilość wniosków. co do tego że ARiMR ma nie patrzeć na listę też słyszałem od przedstawiciela McCormicka który do mnie dzisiaj wpadł z ofertą. Ponoć mają być w pierwszej kolejności rozpatrywane wnioski w 100% poprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
No a w Poznaniu juz robia jakies listy...tylko,ze chyba co chwile nowa powstaje:)

 

Od dzisiaj jest jedna jedyna obowiązująca, na chwilę obecną zapisane jest około 700 osób.

Dyżury są po 12 godzin od 7:00 - 19:00 i od 19:00 do 7:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Błądzicie chłopaki!Te listy to na gwóżdż.Dowiedzcie się,a potem piszcie!LISTY NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ-i jeszcze jedno,masz błąd to spadasz na koniec,chociaż pierwszy złożysz wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Błądzicie chłopaki!Te listy to na gwóżdż.Dowiedzcie się,a potem piszcie!LISTY NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ-i jeszcze jedno,masz błąd to spadasz na koniec,chociaż pierwszy złożysz wniosek.

Co z tego, że ktoś z Agencji powie, że listy nie będą brane pod uwagę - Agencja nie ma wpływu na to, co się dzieje przed jej drzwiami. Jeżeli np. dany oddział będzie mógł przyjąć tysiąc wniosków, a chętnych będzie 3 tys. to co - wygra ten kto przyniesie ze sobą widły, ciupagi i przepchnie się na początek kolejki? Lista zawiązuje się po to, żeby panował porządek. W jedności siła! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj