Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

ja mialem 6szt i podjalem decyzje w 2001 roku postanowilem pojsc w krowy zamiast trzode których zdawałem 500szt rocznie. Z 6 w ciagu roku zrobiło sie 20 za sprawą jałowek z zakupu. W tej chwili jest 140 szt plus 30 opasow z własnej hodowli bez zadnego zakupu.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Nieźle... A słuchaj, w jakim systemie masz te krowy? Ruszta? W robota już zainwestowałeś? - raczej 2 przy tylu sztukach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja mam zamiar hodowac z 10 krów moze za pare lat postawie wiecej a teraz 10 krów i z 100 tuczników rocznie zdawac wlasnie mysile nad tym caly czas czy hodowac to czy to dlatego chce na poczatek trzymac troche tego i troche tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja zawsze bede wychodził z założenia że najlepsza jest specjalizacja w jednym kierunku, albo krowy albo trzoda.

 

Co do robota, nie stać mnie na to rozwiązanie. Na hali wiecej zarobie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ale na 10 sztukach napewno cos zarobie nie chodzi mi o jakies kokosy ale zeby przezyc i troche tuczników i jakos bedzie lecialo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

teraz to majac 10ha przechodzi sie na ekologie i bierze sie 25 tys doplat z czego 20 tys zł zysku na czysto a nie bawi sie w dojenie krow.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Jeżeli głównym źródłem utrzymania nie jest dochód z działalności rolniczej to można się bawić w ekologię. Główny problem to taki że przekształcenie na gosp. ekologiczne długo trwa i wiąże się raz z kosztami a dwa ze stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dlaczego dlugo trwa? trwa krótko. Dosłownie jeden rok.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A badanie gleby, doprowadzenie jej do kultury - trzeba się pozbyć nasion chwastów metodami ekologicznymi a to trwa długo więc zanim sprzedamy jakiś towar z certyfikatem minie sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A badanie gleby, doprowadzenie jej do kultury - trzeba się pozbyć nasion chwastów metodami ekologicznymi a to trwa długo więc zanim sprzedamy jakiś towar z certyfikatem minie sporo czasu.

 

 

mowisz teraz o certfykacie, a ja o samych doplatach ktore mogą być wypłacane od razu za to ze nie stosuje sie nawozow mineralnych oraz srodkow ochrony roślin ( z wyłączeniami)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

To też nie jest takie proste. Kolega chce się rozwijać a my mu proponujemy odłogowanie za pieniądze. Z jednej strony łatwy czysty pieniądz ale z drugiej... nie wiadomo jak długo będą te dopłaty, można zostać z niczym a żeby ziemię doprowadzić do kultury trzeba czasu więc wg mnie lepszy powolny rozwój niż "ekologia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kto wszedł w ekologię już nie dźwignię gospodarki bo się nie rozwija tylko stoi w miejscu a pola są coraz bardziej zapuszczone. Jak zabiorą dopłaty to żaden ekolog się nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

@damian4000 To celowy zabieg UE. Przecież przez całe życie im tej ekologii nikt nie będzie płacił :) Pierwsi do odstrzału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Na chwilę obecną to producenci mleka są do odstrzału, szczególnie zadłużeni. Kolega tu chce się silnie rozwijać tyle że to nie ma sensu bo nic na tym nie zarobi jak na mleku tak i na świniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie można się nastawiać na jeden kierunek produkcji. My się tego sami nauczyliśmy. Był taki czas że mieliśmy same krowy mleczne. Teraz mamy krowy ale też trzymamy wszystko co się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

kolego czego ani na tym ani na tym nie zarobie co? co mam zostawic to co kocham robic i niech pole marnuje sie i stoi ugorem a chlewy i obory niech niszczeja bez uzytku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

witam mam pytanie ile mniej wiecej kosztowało by nastawienie sie na krowy mleczne chodzi mi dokladniej o pomieszczenie na mleko planuje na początek z 5-6 krow czyli zbiornik nie za duzy taki do 300l jaka cena jest takiego zbiornika i czy wogole dal bym rade tyle krów utrzymać na 7 ha w tym ok 2-2.5 ha łak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Najważniejsza kwestia - z 7 krów się nie utrzymasz. Zbiorniki na allegro. Areału Ci wystarczy jeśli łąki są w dobrej kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Kiedyś 7 krów dawało możliwość utrzymania się. W tym momencie jeśli chcesz mieć na godne życie i dobry sprzęt musisz mieć stado minimum 20-25 krów i trochę młodych. Przy 7 krowach mleko wyjdzie Ci jakieś 0,9zł. Nie licz na 1,5 zł - tyle dostają najwięksi dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Wplątując się w produkcje mleczną pod tak trzeba to nazwać nie ma możliwości nie rozwijania i powiększania hodowli bo inaczej opłacalność twojego gospodarstwa zginie śmiercią naturalna. Taka jest niestety smutna prawda. Nie bez znaczenia są warunki przedewszystkim ilość własnego areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kratka16    0

Mam do was pytanie odnosnie sprzedazy mleka do mleczarni.Mam dojarke i schladzalnik do mleka i co musze zrobic by muc odawac mleko.Musze kupowac kwote mleczna czy nie nie mam tam jakiejs duzej hodowli tylko 3 sztuki bydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez michalmr99
      Poszukuję miarkę ilości mleka do schładzalnika Mueller m-250 o pojemności 995 litrów. Schładzalnik jest w kształcie tzn. wanny. 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
    • Przez koda92
      Witam
      Zajmuję się hodowlą królików ( 50 samic i ciągle zwiększam) ale od pewnego czasu brat i ojciec ciągle mi marudzą, że to jest nieopłacalne i żeby trzymać bydło na ubój. 
      Chcę dalej trzymać króliki, ale bydło również mogę trzymać ponieważ lubię wszelakie hodowle. 
      Jeżeli chciałbym trzymać bydło to miałbym takie warunki.
      Mam 25 ha pola ( za parę lat dodatkowe 70) Ogrodziłbym kawałem pola połączony z lasem i dostępem do rzeki czyli ok 3,5 ha ewentualnie obok działka czyli razem ok 6 ha dla bydła. Pod lasem postawiłbym wiatę. Osłaniałaby od deszczu i wiatru.  Na całym terenie rosłaby mieszanka dla bydła. Nie posiadam żadnego sprzętu do produkcji kiszonek, belików itd. ale mam znajomych którzy to robią. 
      Sieję kukurydzę na biogaz, także z kukurydzy miałbym pasze. Ze zboża też miałbym pasze. i Mam 2 ha łąki dzikiej na troszkę mokrym terenie gdzie jest ostra trawa ( UZ na dopłaty) Mógłbym doprowadzić do porządku i mieć z tego sianokiszonkę.
      Oczywiście bydło byłoby hodowane cało rocznie na tym polu.
      I moje pytanie. Czy jest sens rozpoczęcia hodowli na takich warunkach? A jeżeli tak to jaka ilość bydła może być na start? 
      jeżeli coś nie dopisałem to odpowiem na wszystkie pytania i odpowiedzi.
       
      Bardzo Dziękuję i Pozdrawiam
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj