czarniak10

valtra t121 vs DF M600 vs JD 6630

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarniak10    0

Koledzy nie znalazłem podobnego tematu a chciałbym zapytać użytkowników 3 danych modeli i ludzi którzy mogą coś rozsądnego powiedzieć, (dzieciom dziękuje).

Dokładnie to już będę podpisywał umowę na dofinansowanie, mam max 290 tys netto. Ciągnik ma służyć jedynie do transportu, 2 przyczepy tandem i zwykła 2 osiówka, ciężar przyczep z towarem max 25 ton. Który z tych 3 modeli byłby najlepszy do szybkiej jazdy? Chodzi o spalanie głównie, serwis mam wszędzie dobry. Chodzi mi tylko o wytypowanie lidera z tych 3. Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Jeżeli już masz tyle pieniędzy to w transporcie bardziej zda egzamin Deutz TTV bo zwykła srzynia DF w transporcie sprawdzi sie średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Kolego TTV nie ma w tym przedziale mocy, najbardziej zastanawiam się nad Valtrą bo ma największy rozstaw osi i jest długa a w transporcie to duży plus w trakcji. A jaki masz model DF i ile Ci spala w poszczególnych pracach? A i czy warto odblokowywac na 50km/h? bo mam taką opcje

Edytowano przez czarniak10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To zawsze będzie jakaś oszczędność paliwa :) Szczególnie jak będzie się latało na pusto, ta sama prędkość a niższe obroty i kasa w kieszeni zostaje.

A co do TTV to jest dostępny taki DF, ale w 4Cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

jeśli ten ciągnik ma pracować tylko w transporcie to raczej warto odblokować(w sumie w innych pracach to też nie przeszkadza, ale jest raczej nie potrzebne). a z jaką skrzynią miałaby być Valtra, i jaka jej cena? a jakie odległości będziesz pokonywał tym zestawem? rozumiem że do wyboru masz tylko te 3 ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Cena jest bardzo podobna ale nie chcę się sugerować tym że któryś ciągnik wygrywa o 5 tysięcy zł i że jest tańszy to go wezmę, ma być oszczędny, niezawodny a cena to 2 sprawa, mam max 300 tys netto ale lepiej z DF wyrobię się w 260 z osią kabiną i tuzem z przodu. Słyszałem pogłoski że nie ma już Valtry T121 i T131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

no chyba teraz jest Valtra T132 w wersji Versu i Direct(do transportu super bo bezstopniowa przekładnia), więc może nad tym modelem warto się zastanowić. nie chodziło mi o to który ciągnik jest tańszy, tylko po prostu jak wygląda sytuacja cenowa tych ciągników(z ciekawości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam JD 6630 tylko premium i w JD z przekładnią 50km/h dużo spali jeśli cały czas będziesz starał się jechać te 50km/h. JD ze skrzynią 50km/h mało spali jeśli nie przekroczysz prędkości 40km/h. Przekroczenie bariery 40km/h wiąże się z obrotami silnika. Jeśli ją przekroczysz obroty będą bardzo duże a nawet (maksymalne) za czym idzie nieekonomiczność czyli duże spalanie. Więc kwestia wyboru, dojechać o jedną czwartą czasu szybciej ale wydać ~30% więcej na paliwo czy też może dojechać do celu wolniej ale taniej. Nie wiem nic o Valtrach ale na budowach z wywrotkami dość dużo ich jeździ (nowych bo używane sprzęty to jednak Fend, JD i Case) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

koledzy być może Valtra spala najmniej z tej trójki ale teraz nie ma już modeli 121 131 wszystkie są już z Ad Blue, nie bardzo chcę się w to pchać.

 

Kolego a mógłbyś mi udzielić informacji ile Ci średnio spala Twój 6630 i w jakich pracach, warto brać premium czy wziąć zwykłego ? Bardzo proszę napisz mi o spalaniu Twojej maszyny

Edytowano przez czarniak10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj