Skocz do zawartości
lucjusz

układ pneumatyczny mtz

Polecane posty

gelo707    20

U mnie syczy z zaworu hamulcowego, jeszcze nie rozbierałem, ale czy są jakieś zestawy naprawcze do tych zaworów?

Wiadomość z agroFakt.pl

henes    11

Dawno to wymieniłem na polski zawór i niema problemu :rolleyes: .

Napisz jaki polski zawór pasuje do MTZ-a,bo muszę wymienić w swoim MTZ 1025.3

zbyszekbrzuze    110

Ludzie zakładają zawory z C360, ten przed butlą, jak i hamulcowy, no i odolejacz, coby koło napompować, ale widziałem też bez. Stare 50 miały układ podobny jak w C360.

seweryn20    575

Zawór bezpieczeństwa założył bym każdy tylko nie polski. Ja mam jakiś niemiecki ale podobne są w ikarusie. Z zaworem hamulca bym nie kombinował oryginał działa perfekcyjnie. 

seweryn20    575

Ju z nie wnikam w typy tylko wersje stosowana w konkretnym modelu lub zamiennik pasujący a nowszy. Polskie zawory to szmelc okropny.

zbyszekbrzuze    110

Wiem o tym, bo kolega nakupił tego szajsu do Ursusów. Ja jako ten biedniejszy czyszczę oryginalne zawory i działają wiele lat bezawaryjnie, nawet najmniejszej gumki nie wymieniałem jeszcze.

henes    11

Zawór bezpieczeństwa założył bym każdy tylko nie polski. Ja mam jakiś niemiecki ale podobne są w ikarusie. Z zaworem hamulca bym nie kombinował oryginał działa perfekcyjnie. 

W moim starym MTZ-82 (1990 r.) rzeczywiście zawór cisnieniowy(bezpieczeństwa) działa bez zarzutu-jeszcze ani razu nie musiałem do niego zaglądać.Niestety w nowym MTZ 1025.3 (2010r.)często się blokuje i  wkurza mnie jeg rozbieranie.Dlatego chętnie wymieniłbym go na inny, mniej awaryjny.Nie wiem,może kupić taki sam nowy.

seweryn20    575

Ciężko mi powiedzieć ja u siebie z zaworem problemów póki co nie mam. Może coś pozmieniali, masz nowszy typ bardziej zawodny.... nie wiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się