DrJoint

zegar samochodu jak podłączyc

Polecane posty

DrJoint    4

Witam, dostałem wyświetlacz z OPla Astry, który normalnie wskazuje godzine, srednie spalanie, temperature itp chciałbym podłączyc go do ciągnika, zależy mi jedynie na samym zegarku by działał, wie ktoś które kable mam podłączyc do + a które do - zeby działał. mam do wyboru: czarny, niebieski, czerwony, brązowy, szary z czarnym paskiem, niebieski z czerwonym paskiem, niebieski z białym paskiem, czerwony z szarym paskiem, szary z zielonym paskiem i najgorsze az 3 identyczne brązowe kable z białym paskiem

sam wyswietlacz wygląda tak:

1111ec.jpg

 

2222mo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

spalanie i temp. to dane z komputera a zegar moze pokazywać pod warunkiem że jest zamontowany w wyswietlaczu a nie w kompie.Ale jakby Ci się udało to zrobić to fajna rzecz,może ten schemat coolmana111 Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

To jest wyświetlacz zwykły, a nie komputer. Żadnego spalania to nie pokazywało. Po lewej była temperatura, na środku RDS z radia a po prawej zegarek.

 

W linku od coolmana masz wszystko co i jak. Dasz napięcie na piny 1, 5 i 8 a masę na 3 to wyświetlacz wstanie i będzie pokazywał godzinę. Zeby była i temperatura to trzeba wpiąć termistor (wartość do znalezienia na elektrodzie) między piny 2 i 4.

Więcej z niego nie wyciągniesz.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

@coolman111 dzięki za link, tego potrzebowałem

zegarek działa jak potrzeba

@maks powiedz mi jeszcze jak podłączyć ten czujnik temperatury i gdzie on może znajdować się w astrze, bo muszę go wymontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zewnętrznej, zazwyczaj w lusterku zewnętrznym(chyba prawym). A oplach gdzieś w okolicy przedniego zderzaka.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No pisałem, wpiąć między piny 2 i 4 (oznaczone jako NTC).

Najlepiej zorganizuj sobie go razem z wtyczką, jeśli tą astrę rozbieracie.

W oplu jest z przodu pod zderzakiem, tam szukaj. Najprawdopodobniej od strony kierowcy (tak mam w omedze).

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

Astra jest po wypadku, kolega rozwalił i mogę brać co mi pasuje.

Więc do czujnika wystarczy podłączyc kable z wyświetlacza? nie trzeba zadnych + lub - dodatkowo z akumulatora?

wiesz moze jeszcze na czym polega styk nr 6 z linku @coolmana111 o nazwie oświetlenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Nie, czujnik ma dwa piny które się podłącza jak pisałem. Nie ma znaczenia kierunek, bo tu nie ma biegunów.

BTW, jaki ma silnik? Może i ja coś bym wziął ;)

 

Oświetlenie to będzie zapewne ściemniacz. Ople mają koło włącznika świateł pokrętło przyciemniania zegarów. Nie pamiętam jak to z nim było (tzn. jak podłączany), ale jak teraz świeci na fulla to nic nie grzeb, żeby nie upalić podświetlenia.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

moj tata w 96 roku kupil astre i z tego co pamietam to srodkowy wyswietlacz pokazywal date, badz gasl gdy sie radio wlaczylo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Tak, środek pokazuje date gdy nie dostaje sygnału od włączonego radia (sygnał od anteny automatycznej jest podawany na ten wyświetlacz). Bez tego sygnalu będzie jak pisze slawny - data. :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

A ja mam takie pytanie.

Chce podłączyć zapalniczke do ciągnika i mam tą zapalniczke i wiem gdzie podłączyś - i + tylko że tam obok jest jeszcze takie małe coś z kabelkiem i niewiem co pod ten kabelek podłączyć + czy - kabelek jest chyba koloru żółtego z 2 zielonymi paskami.

Wiecie jak do podłączyć?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Być może jest to przewód od podświetlenia zapalniczki.

Zobacz czy to małe coś da się jakoś wyciągnąć i czy nie jest to żarówka.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dobra dzienki jutro podejrze.

A jak coś to jeszcze będe pisał.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj