miti199444

Ziemia czy krowy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miti199444    0

Jak w temacie. Niedługo będę przejmował gospodarstwo, jak myślicie w co zainwestować na początku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

przy tych cenach ziemi to lepiej w bydło jak masz czym je wykarmić no chyba, że na ukrainie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

ile masz ha ziemi? ile łąk? masz budynki na krowy czy będziesz musiał budować? ja bym wolał krowy przynajmniej jakaś wypłata co miesiąc za mleko jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Zdecydowanie zainwestuj w jakąś hodowle.Jak będziesz miał samą ziemię i sprzedawał np.zborze to pieniądze weźmiesz tylko raz a tak będziesz mógł pomnażać dochód,ale i pracy dużo więcej jak będzięsz coś hodował to masz codzienny obowiązek żeby wszystkiego dopilnować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepiej w hodowlę zainwestuj czy to krowy mleczne czy mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

To zależy jaką odziedziczysz powierzchnei i jak chcesz podchodzić do rolnictwa - i od tego jaka produkcja była prowadzona do tej pory

 

- jeśli nie jest to duże obszarowo gospodarstwo to aby zarobić te pare złotych najlepiej zainwestować w bydło - pod warunkiem oczywiscie że masz w okolicy mleczarnię która kupi od ciebie mleko, znasz się trochę na hodowli bydła i posiadasz niezbędne wyposażenie od budynków poczynając. z pewnością dochód będzie wyższy niż z samego pola ale kosztem twojego wysiłku i pracy. - alternatywą moze być bydło mięsne

 

- jeśli chcesz to potraktować raczej jako hobby i nie chcesz angażować do tego zbyt wielu ludzi to warto zastanowić się nad samą produkcją polową - jeśli jednak masz warunki możesz nastawic się na warzywa i ziemniaki - też dużo pracy ale w przeliczeniu zarobisz pare złotych wiecej


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Radził bym ci zaiwestować w bydło. Jest to dość opłacalna hodowla, tak jak poprzednicy wspominali musisz mieć ziemie i budynki dla bydła ale warto zainwestować w tym kierunku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jak na korzystnych warunkach możesz kupić ziemie to sprawa raczej jasna, z drugiej strony co masz na myśli pisząc zainwestować w krowy (remont budynków, poprawa genetyki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziel ha na działki budowlane, albo pozamieniaj się z ludźmi żebyś miał z 15 ha w kawałku i sprzedaj na jakieś centrum dystrybucji...

Kolego to forum a nie Wróżbiarstwo, zaraz zaparzę kawę, wypiję i Ci powiem.... :rolleyes:

Napisz jaki majątek masz na chwilę obecna, czy korzystasz z pomocy społecznej czy wygrałeś w Lotto, co Cię kręci, jakieś własne obiekcje, przemyślenia, dotychczasową gałąź produkcji. Wtedy będzie można się do czegoś odnieść i Ci doradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miti199444    0

No to tak

 

Odziedzicze 27 ha w tym więksdzość łąk ziemie słabe ale w okolicy lepszych nie znajdę ;).

Jeżeli chodzi o to co nazwałem bydłem to stanowczo poprawa genetyki, budynki gospodarcze mam. Obora na 37 sztuk mleko oddaje ;)

Maszyny też raczej mam znaczy niedługo jeszcze większy ciągnik bede miał w tym roku tylko nie wiem właśnie czy dokupić ziemi czy rasowe krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Może zamiast kupować rasowe krowy to inseminacja bykami poprawiającymi wydajność?? Tylko trzeba by było czekać te ok 3 lata na pierwsze krowy z tego krzyżowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyciśnij z obecnych krów co się da, pasza, dobrostan itd. Co do zakupów ziemi poczekaj,aż się trochę rozjaśni sprawa podatku dochodowego. Żeby ta ziemia Ci nie zawadzała :P chyba że uważasz że szansa powiększenia areału może uciec to kup.

Jeśli chodzi o zakup stada to jałówki z zagranicy są teraz drogie(choć tańsze nie będą) taniej jest kupić w Polsce jeśli znasz uznanych hodowców którzy sprzedają...Może zainwestuj w jakiś komfortowy budynek na jałownik i buduj własne stado, poprawiając przy tym genetykę. To dłużej będzie trwało, a wyniki nie będą gorsze, potem możesz sprzedawać jałówki... moi rodzice tak po części robią. Teraz robią przeboje z dopłatami powyżej 5000Euro także kupując pole przekroczysz ten próg, co jest trochę nie korzystne. Zainwestuj w żywienie, jeśli efekty będą marne to kupno jałówek to najprostsza droga...choć myślę że doświadczenie jakie zdobędziesz produkując własny jałownik jest również b.cenne. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Możesz własnym jeśli masz takiego blisko 100% hf, bo jeśli nie to inseminacja raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj