Skocz do zawartości
Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
podcepiomy    34

Po pierwsze to promień zawracania 3.5 m pisze jak wół w prospekcie, po drugie nie wiem skąd to twoje 10,6, bo ja mam taki ciągnik i ciasne podwórko, i z twoich info wynika że ja za stodoła bym musiał wykręcać, a skoro się mylę to dawaj ksero prospektu i ci pokaże.

b0gdan    85

Wyjdź teraz na podwórko, zrób kółko swoim R3 i zmierz czy zmieścisz się ciągnikiem w okręgu o średnicy 7 metrów. Ja podaje wynik pomiaru zrobionego przez DLG, a nie pobożne życzenia producenta ciągników

Ferdek07    62

Ferguson może i tak :D to R8 zawraca na 6.7 m ( bzez hamulcy ). A pozatym w kubocie się koła nie kładą jak w R3. :) A most przedni to wizualnie wygląda jak w moim LTZ. Więc nie wiem skąd to 10.6 m.

@Podcepiony jakiego tura masz na sowoim r3, nie wiem jak Twój R3 ale mój mógłby być skrętniejszy, wkręcałeś ograniczniki? mi już kilku serwisantów krzyczało aż żebym broń boże nie wkręcał ograniczników bo zaraz polecą krzyżaki :(

Wiadomość z agroFakt.pl

podcepiomy    34

@Ferdek07

Tura to ja mam STOLLA. A ograniczników nie wykręcałem.

@b0gdan

I zrobiłem kółko i podtrzymuje to o czym pisałem wcześniej :)

podcepiomy    34
Napisano (edytowany)
:P Może nie bo trochę do monitora mam daleko :P Edytowano przez podcepiomy

hubertuss    492

Też mi w te 7m średnicy wierzyć się nie chce chyba, że z hamulcem. Ewentualnie to ciągnik 2 wd to tak. Mf 255 gdzieś koło 7m średnicę zawracania ma a to zwrotny traktor jest.

Co do średnicy czy promienia to niewiem ale chyba podają do środka ciągnika. Tak więc aby zawrócic potrzeba więcej miejsca.

Jeśli chodzi o ograniczniki skrętu, robią je tak aby przy maksymalnie skręconych kołach krzyżaki wytrzymały obciążenie napędu. Wkręcanie ich to już loteria.

krzychu95    8
Napisano (edytowany)

Ja biorę New Holland'a 82km z ładowaczem. Posiadam także 5-letniego NH 70-56 bis, który w moim niedużym gospodarstwie spisuje się wspaniale. :)

Edytowano przez krzychu95

kromo    0

kumpel Belarusa kupił bo mówi ze jak sie popsuje to łatwo naprawi... nie wiem czy z dobrego założenia wychodzi ;)

CBR    0

Jak z turem to proponuje wziąć Zetora z oryginalnym turem Zetorowskim

RSM    0

U mnie pracuje New Holland T-5040 z TURem i jestem bardzo zadowolony, ciągnik ma rewelacyjny skręt i komfort pracy.

Więc jak najbardziej T5030, T5040 z turem to dobry komplet.

Robben    0

Czy ciągnik Case IH JX 60 KM waszym zdaniem nadaje się do pracy z turem o udżwigu 1400 kg czy odradzali byście ten ciągnik do tego typu pracy i dlaczego.Czy lepszym wyborem by była Proxima też 60 KM a może lepiej tura o takim udżwigu lepiej zamontować do dużego ciągnika takiego jak Case IH Maxxum 100? Który z tych 3 ciągników będzie najlepiej współpracował z turem?Czy warto brać tura polskiego z Pol-Motu czy z innej firmy.

Napisano (edytowany)

KUBOTA m6040 lub m7040 z ładowaczem czołowym...kto posiada taki ciagnik i jakie ma opinie o nim. szukam ciagnika do 70KM do prac w podworku przy produkcji mleka oraz do lekkich prac i przy produkcji sianokiszonki w balotach...konkretnie do zaladunku i zwozenia...cena jaka chce wydac to okolo 120 netto bez ladowacza.chce dodoac ze ten ciagnik bedzie pracowal 365 dni w roku i musi bezproblemowo odpalac w zime

Edytowano przez michalswietokrzyskie

bialy2005    193

rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.

rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.

a co masz na mysli mowiac o wypasie??jakie masz do niego dodatkowe wyposazenie??

rozwazam nad kubota z bardzo waznego powodu...sprzeglo w kapieli olejowej i zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy w standardzie.

bobert21    0
Napisano (edytowany)

W sumie to ja sie za bardzo nie znam ale moim zdaniem " zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy" to sie troche mylisz. Bo jesli jest bezsprzeglowy to znaczy ze elektro-hydrauliczny a nie mechaniczny, bo jesli bys mial mechaniczny to bys musial uzywac sprzegla :P

A jesli chodzi Ci tak bardzo o sprzeglo w kapieli olejowej, to tez nie dam glowy ale raczej w kazdym ciagniku ktory ma rewers besprzeglowy (elektro-hydrauliczny) jest sprzeglo w kapieli olejowej.

W Nh t5040 zarowno sprzeglo do skrzyni jak i sprzeglo od wałka jest w kapieli bo oba zalaczane sa e-h. Biały mam racje, czy mnie poprawisz?

Edytowano przez bobert21

PawelWlkp    333

Jesteś w błędzie. Kubota ma rewers hydrauliczny bez sprzęgłowy. Do pracy z turem przy krówkach to chyba dobre rozwiązanie bo zimą gdy ciągnik będzie w oborze pracował w parze to te elektroniczne pierdółka za kilka lat mogą nie dać rady. Elektrozawory to trzeba ciągnik odpalać czekać aż się rozgrzeje a to chyba troche denerwujące jeśli co dzień traktor jest potrzebny. Troche mała waga ale może to być też zaletą np na podmokłych łąkach więc zależy co kto potrzebuje.Ogólnie kubota to propozycja dla odważnych bo to nowa marka na rynku więc jedni się z niej śmieją, inni chwalą ale w parze z turem i do obsługi zwierząt chyba warta rozważenia.Zetor troche za słaby skręt jak do ładowacza i wkoło domu, ale też ma swoje plusy bo to dość duży ciągnik za stosunkowo nie wielkie pieniądze. New holland/ case z niezawodności może nie słyną ale cenowo wychodzą dość kożystnie.

bobert21    0

No wlasnie odnosnie kuboty pewien nie bylem ale wlasnie napewno nie jest to rewers mechaniczny tak jak kolega wczesniej napisal ;)

bialy2005    193

co do NH model który wziołem ma wszyto pozaehr ( którego nie chciałem). Rewers elektro hydrauliczny, skrzynia z pólbiegiem 24x24, klima, dodatowe oswietlenie, zaczep automatyczny, obcizniki wkoła tylne, 6 par hydrauliki, pneumatyka, siedzenie pneumatyczne gramer, regulowan kierownica i pewnie cos jescze o czymzapomniałem :). Ja kupiłem tzw. model flagowy czyli w promocji akurat byłay z z najlepszym wypasem. rozwazałem inne marki zetor wychodzi drozej od nh bo cennikowo to jest golas nawet bez zaczepów i podstawowch elementów które musisz dopłacic i suma robi sie wyzsza nic NH DF z takim samym wypasem. Kubota byla drozsza wtedy z 10tys ale jej waga mnie zniecheciła.

darik    0

Hej jestem nowy na forum, mam pytanie, planuje zakupić ciągnik z turem o mocy około 90-100 konnego.

Myslę o nowym traktorku, myślę nad mtz 952.2 , (brak reversu) ursusem 6824.Co sądzicie o tych ciągniczkach?

Ciągnik będzie pracował z turem do przerzucenia około 1500 belek rocznie , praca z pługiem , transport ogółem każda cieżejsza praca w gospodarstwie nastawionym na bydło mleczne trawy 15 ha i 20 ha zboża i kukurydza. Proszę o poradę z góry dziękuje.

Semir    0

Silver... powiem tak: Mam Zetora 6441 niestety bez tura więc nie powiem Ci czy ten model się nadaje do pracy z ładowaczem czołowym... jednak muszę powiedzieć ,że pomimo wpisów ,że Zetory mają słaby skręt to w przypadku tego modelu nie zgadzam się jest zwrotny i doskonale nadaje się do ciasnych pomieszczeń :)

Minus jest ten ,że z tego co słyszałem niektóre modele Zetorów (głównie te starsze) mają słabe mosty. Jednakże ten model 6441 polecam w 100 procentach nie wiem jednak czy nadaje się do tura :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wieslawa_olo
      WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.