Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

yarpen12    1

Ja zastanawiam się nad zakupem kuboty 8540 bo ma rewelacyjny skręt, szkoda tylko, że ten skręt zostaje mocno ograniczony przez ramę ładowacza. Aktualnie posiadam proximę 7441 z ładowaczem i jej skręt, także jest ograniczony. Ma ktoś może taką kubotę z ładowaczem? Chciałbym poznać opinię na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

za lekka jak na moc i co za tym idize małe ładowacze. do 8540 z quicka tylko q35


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Ja zastanawiam się nad zakupem kuboty 8540 bo ma rewelacyjny skręt, szkoda tylko, że ten skręt zostaje mocno ograniczony przez ramę ładowacza. Aktualnie posiadam proximę 7441 z ładowaczem i jej skręt, także jest ograniczony. Ma ktoś może taką kubotę z ładowaczem? Chciałbym poznać opinię na jej temat.

Proponuję zajrzeć na temat "co sądzicie o marce kubota" tam kilku użytkowników M8540 z ładowaczem wypowiadało się na jej temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tpdz27s    0

cześc jestem od niedawna posiadaczem kuboty m7040 z ładowaczem metalfachu 241 skręt ma zaje.....ty tylko błotniki zaczepiły o ramę ładowacz to je odkręciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newrolnik    0

A ja ci polecam pronara 82sa z turem hydramet wyszedl by ci ok.120 tys.Ja mam pronara 8 lat i narazie się nic niedzieje .polecam do jego kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma Pronara 82sa to tak leci z niego olej ze cały czas ma pod sobo ogromno plame oleju ja bym odradzał brać PRONARA wolałbym już jakiegoś zetora proxime ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

pronar jest słynny z cieknacego oleju gdzie tylko sie da :) i przedni naped ma stanowczo za słaby jak do ładowacza !!! u nas jeden kupił z łądowaczem to po roku czy dwóch sprzedał bo w miedzy czasie urwali cały przedni most. wałek przenoszacy naped tez padał kilka razy sie ukrecał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newrolnik    0

Mówcie swoje ale to jest bardzo dobry ciagnik za ta cene.Ja mam 8 lat go uważam że to był bardzo dobry wybór :)

Złe opinie mają ci ktorzy pronara nie maja <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

Mój temat(niżej) został zamknięty i zostałem wysłany tutaj

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47128-ciagnik-100km-do-tura-i-transportu-new-holland-john-deere/

Ponawiam pytanie i dzięki za wcześniejsze odpowiedzi

Witam, interesuje mnie ciągnik około 100KM do firmy handlowo-usługowej, który będzie pracował z dużą przyczepą i turem. Osoba zainteresowana ma oferte na New Hollanda T6010 Delta + polski ładowacz = 260tys. brutto. Brane są pod uwage inne modele tej marki lub John Deere. Ważne, żeby skrzynia była 40km/h i był dosyć ciężki do tura. Ja sam nie potrafię dobrze doradzić więc proszę Was o pomoc. Na co jeszcze zwrócić przy zakupie takiego ciągnika? 100KM wystarczy?... Był brany pod uwagę ciągnik John Deere 6100D, jednak skrzynia 30km/h i stare rozwiąnia techniczne praktycznie przekreśliły ten wybór. Może John Deere seria 5r, 5m albo New Holland T5060? Główne kryteria przy wyborze to niezawodność i spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

delty juz nie ma i nie bedzie jesli do ciezszej roboty ładowaczem to było dobre rozwiazanie bo niedrogi i sporych gabarytów. T5060 to jest do ładowacza ale nie do jakis mega ciezkiej pracy a nie mówiac o ciaganiu duzej przyczepy to cignik bardziej jako pomocnik do gospodarstwa mam t5040 z ładowaczem :) mysle ze warto pomyslec o jd bo to jednak ramowa konstrukcja a w ciezkiej pracy ładowaczem bedzie mocnijszy ale nie o seri 6D tylko cos z comforta moze classika zalezy na czym klintowi zalezy. Z nh bedzie tylko t6 lub jszcze t6000 plus moze gdzies uda sie kupic jak sie pospieszy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

A może wie ktoś jaka jest przybliżona cena John Deere 6330 i jak powinien sprawować się w transporcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

6330 zależy czy premium około 300tys a w transporcie powinien sie sprawować super w koścu amortyzacja przedniej osi i 50km /h a nie lepiej jbc 60km /h jeżdzą zależy czy tylko do transportu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

Dziś byłem u dystrybutorów JD i DF. JD 6230 oferują mi za 192tyś + ładowacz 25 tyś, 5090r z ładowaczem 210 tyś, a agroton k 110 za 186 tyś( bez klimy) + ładowacz 25tyś. Który według was lepiej będzie się sprawował w paleciaku (towar około 1500kg) i transporcie 13-15 ton i oczywiście który powinien mniej palić w tych pracach.

Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

jd 5r stanowczo za mały jak do takich cięzarów,nie wyobrażam go jak dzwiga 1,5 tony (może dzwignie ale trzeba się liczyć,że ani wydajnie ani bezpiecznie i szybko remont będzie potrzebny...w jd-to nie zazdroszczę :lol: ),jak w terenie to nawet te większe ciągniki wymienione będą miały co robić-sprawa jest niby prosta co do wyboru-mniej ważna marka-ważna wydajna pompa,ciężar ciągnika,zwrotność a przede wszystkim widoczność,jak do wysokiego składowania okno w dachu i ścięta maska( ja myślę o zamontowaniu kamerki i monitora w ciągniku bo niestety nic nie widzę jak ładuję palety)-ja na Twoim miejscu bardzo zainteresowałbym się MF z ściętą maską-lepszy i na pewno tańszy od jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

Też mi się wydaje, że słaby i lekki- robiliśmy nawet test ale serią m i przy 1800 kg i tylne koła ledwie dotykały ziemi. Dlatego bardziej skłaniam sie do 6230 (ale i tak z tyłu na łapach dam balast) , większa waga, szerokość. A może wie ktoś czy to są dobre ceny czy można coś jeszcze wytargować?

 

Ile DF powinien spalić mniej od tego JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

ja wolałbym 5100 r niezawodne ciagniczki dałbys balast na tył i z turem bys latał bez problemu a przyczepe 14 t uciagnie ale zalezy jakie macie tereny czy ja wiem dlamnie spalanie jest porównywalne w kazdym ciagniku zalezy co ciagniesz i jak pod** dostaje jeden moze byc bardziej oszczedny w ciezkich pracach drugi w lzeszych i to na jedno wyjdzie spalanie napewno jest porónywalne a nad dojczem k420 nie myslałeś ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z tego co wyczytałęm to ma byc na budoway a tam z 14t przyczepa to on sobie raczej nie poradzi :) to juz trezba byczka nie małego do niej :) 5100 r to nie jest duzy ciagnik.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wiesz co znaczy budowa ? to nie jezdzenie po asfalcie tylko czasem jest gorzej niz na polu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

Panie i Panowie

Powstała u mnie taka sytuacja .

Posiadam MTZ Belaruz 820 z Ładowaczem LC3 z Pronaru .

Teraz okazuje się że bedę posiadaczem JD 5070 M. Powstaje pytanie , czy da się zamontować ten LC3 do w/w Johna ?

Edytowano przez zaczad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murko    0

Witam,

 

chce kupic ciagnik do tura za ok. 60-65000 - przeznaczenie zaladunek i przewoz materialu. Prosze o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Sam ciągnik bez tura, tak? To polecam John Deere serii 6000. Wujek ma Jelonka 6400, wydajna pompa, rewers ładnie pracuje, i naprawde bardzo skrętny. Chociaz trochę lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jakie są wasze opinie na temat nh 6030 PLUS i jd 6105.Mam zamiar wybrać jednego z nich.Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murko    0

Witam,

troche poczytalem w internecie mam kilka typow, ale moze na poczatek okresle jaka glowna role ma spelniac ciagnik z turem. Ciagnik bedzie pracowac w tartaku - dowoz drewna do traka, zaladunek na przyczepe, transport drewna do klienta. Wielkosc zaladunku to ok. 20ton. Maksymalnie chce przeznaczyc jakies 130000zl -(z turem, ciagnik nie starszy niz "5-latek")

Zastanawiam sie nad:

-Fenda

- Deutz-Fahr

- Zetor

Jaka moc ciagnika bedzie wystrarczajaca? Czy powyzsze wybory sa trafne - prosze o podpowiedz (ewent. swoje propozycje)

Edytowano przez Murko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj