Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

podcepiomy    35

Po pierwsze to promień zawracania 3.5 m pisze jak wół w prospekcie, po drugie nie wiem skąd to twoje 10,6, bo ja mam taki ciągnik i ciasne podwórko, i z twoich info wynika że ja za stodoła bym musiał wykręcać, a skoro się mylę to dawaj ksero prospektu i ci pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wyjdź teraz na podwórko, zrób kółko swoim R3 i zmierz czy zmieścisz się ciągnikiem w okręgu o średnicy 7 metrów. Ja podaje wynik pomiaru zrobionego przez DLG, a nie pobożne życzenia producenta ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferguson może i tak :D to R8 zawraca na 6.7 m ( bzez hamulcy ). A pozatym w kubocie się koła nie kładą jak w R3. :) A most przedni to wizualnie wygląda jak w moim LTZ. Więc nie wiem skąd to 10.6 m.

@Podcepiony jakiego tura masz na sowoim r3, nie wiem jak Twój R3 ale mój mógłby być skrętniejszy, wkręcałeś ograniczniki? mi już kilku serwisantów krzyczało aż żebym broń boże nie wkręcał ograniczników bo zaraz polecą krzyżaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

@Ferdek07

Tura to ja mam STOLLA. A ograniczników nie wykręcałem.

@b0gdan

I zrobiłem kółko i podtrzymuje to o czym pisałem wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35
Napisano (edytowany)
:P Może nie bo trochę do monitora mam daleko :P Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też mi w te 7m średnicy wierzyć się nie chce chyba, że z hamulcem. Ewentualnie to ciągnik 2 wd to tak. Mf 255 gdzieś koło 7m średnicę zawracania ma a to zwrotny traktor jest.

Co do średnicy czy promienia to niewiem ale chyba podają do środka ciągnika. Tak więc aby zawrócic potrzeba więcej miejsca.

Jeśli chodzi o ograniczniki skrętu, robią je tak aby przy maksymalnie skręconych kołach krzyżaki wytrzymały obciążenie napędu. Wkręcanie ich to już loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13
Napisano (edytowany)

Ja biorę New Holland'a 82km z ładowaczem. Posiadam także 5-letniego NH 70-56 bis, który w moim niedużym gospodarstwie spisuje się wspaniale. :)

Edytowano przez krzychu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

kumpel Belarusa kupił bo mówi ze jak sie popsuje to łatwo naprawi... nie wiem czy z dobrego założenia wychodzi ;)


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBR    0

Jak z turem to proponuje wziąć Zetora z oryginalnym turem Zetorowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

U mnie pracuje New Holland T-5040 z TURem i jestem bardzo zadowolony, ciągnik ma rewelacyjny skręt i komfort pracy.

Więc jak najbardziej T5030, T5040 z turem to dobry komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez mam t5040 od tygodnia i naprawde dobry sprzet do łądowacza :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

Czy ciągnik Case IH JX 60 KM waszym zdaniem nadaje się do pracy z turem o udżwigu 1400 kg czy odradzali byście ten ciągnik do tego typu pracy i dlaczego.Czy lepszym wyborem by była Proxima też 60 KM a może lepiej tura o takim udżwigu lepiej zamontować do dużego ciągnika takiego jak Case IH Maxxum 100? Który z tych 3 ciągników będzie najlepiej współpracował z turem?Czy warto brać tura polskiego z Pol-Motu czy z innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

KUBOTA m6040 lub m7040 z ładowaczem czołowym...kto posiada taki ciagnik i jakie ma opinie o nim. szukam ciagnika do 70KM do prac w podworku przy produkcji mleka oraz do lekkich prac i przy produkcji sianokiszonki w balotach...konkretnie do zaladunku i zwozenia...cena jaka chce wydac to okolo 120 netto bez ladowacza.chce dodoac ze ten ciagnik bedzie pracowal 365 dni w roku i musi bezproblemowo odpalac w zime

Edytowano przez michalswietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.

a co masz na mysli mowiac o wypasie??jakie masz do niego dodatkowe wyposazenie??

rozwazam nad kubota z bardzo waznego powodu...sprzeglo w kapieli olejowej i zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0
Napisano (edytowany)

W sumie to ja sie za bardzo nie znam ale moim zdaniem " zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy" to sie troche mylisz. Bo jesli jest bezsprzeglowy to znaczy ze elektro-hydrauliczny a nie mechaniczny, bo jesli bys mial mechaniczny to bys musial uzywac sprzegla :P

 

A jesli chodzi Ci tak bardzo o sprzeglo w kapieli olejowej, to tez nie dam glowy ale raczej w kazdym ciagniku ktory ma rewers besprzeglowy (elektro-hydrauliczny) jest sprzeglo w kapieli olejowej.

 

W Nh t5040 zarowno sprzeglo do skrzyni jak i sprzeglo od wałka jest w kapieli bo oba zalaczane sa e-h. Biały mam racje, czy mnie poprawisz?

Edytowano przez bobert21

Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jesteś w błędzie. Kubota ma rewers hydrauliczny bez sprzęgłowy. Do pracy z turem przy krówkach to chyba dobre rozwiązanie bo zimą gdy ciągnik będzie w oborze pracował w parze to te elektroniczne pierdółka za kilka lat mogą nie dać rady. Elektrozawory to trzeba ciągnik odpalać czekać aż się rozgrzeje a to chyba troche denerwujące jeśli co dzień traktor jest potrzebny. Troche mała waga ale może to być też zaletą np na podmokłych łąkach więc zależy co kto potrzebuje.Ogólnie kubota to propozycja dla odważnych bo to nowa marka na rynku więc jedni się z niej śmieją, inni chwalą ale w parze z turem i do obsługi zwierząt chyba warta rozważenia.Zetor troche za słaby skręt jak do ładowacza i wkoło domu, ale też ma swoje plusy bo to dość duży ciągnik za stosunkowo nie wielkie pieniądze. New holland/ case z niezawodności może nie słyną ale cenowo wychodzą dość kożystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No wlasnie odnosnie kuboty pewien nie bylem ale wlasnie napewno nie jest to rewers mechaniczny tak jak kolega wczesniej napisal ;)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co do NH model który wziołem ma wszyto pozaehr ( którego nie chciałem). Rewers elektro hydrauliczny, skrzynia z pólbiegiem 24x24, klima, dodatowe oswietlenie, zaczep automatyczny, obcizniki wkoła tylne, 6 par hydrauliki, pneumatyka, siedzenie pneumatyczne gramer, regulowan kierownica i pewnie cos jescze o czymzapomniałem :). Ja kupiłem tzw. model flagowy czyli w promocji akurat byłay z z najlepszym wypasem. rozwazałem inne marki zetor wychodzi drozej od nh bo cennikowo to jest golas nawet bez zaczepów i podstawowch elementów które musisz dopłacic i suma robi sie wyzsza nic NH DF z takim samym wypasem. Kubota byla drozsza wtedy z 10tys ale jej waga mnie zniecheciła.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Hej jestem nowy na forum, mam pytanie, planuje zakupić ciągnik z turem o mocy około 90-100 konnego.

Myslę o nowym traktorku, myślę nad mtz 952.2 , (brak reversu) ursusem 6824.Co sądzicie o tych ciągniczkach?

Ciągnik będzie pracował z turem do przerzucenia około 1500 belek rocznie , praca z pługiem , transport ogółem każda cieżejsza praca w gospodarstwie nastawionym na bydło mleczne trawy 15 ha i 20 ha zboża i kukurydza. Proszę o poradę z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semir    0

Silver... powiem tak: Mam Zetora 6441 niestety bez tura więc nie powiem Ci czy ten model się nadaje do pracy z ładowaczem czołowym... jednak muszę powiedzieć ,że pomimo wpisów ,że Zetory mają słaby skręt to w przypadku tego modelu nie zgadzam się jest zwrotny i doskonale nadaje się do ciasnych pomieszczeń :)

Minus jest ten ,że z tego co słyszałem niektóre modele Zetorów (głównie te starsze) mają słabe mosty. Jednakże ten model 6441 polecam w 100 procentach nie wiem jednak czy nadaje się do tura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj