Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

jaro    166

Ale w MF'ie masz półbiegi/zmianę kierunku jazdy w jednej dźwigni,załanczane bez odrywania rąk z kierownicy,i to jest już dużym atutem w pracy z turem.Jak będziesz używał rewersu ze zmianą półbiegów,to tym samym mniej będziesz jeździł z załańczaniem sprzęgła...Do tego jak pisał poprzednik możesz wziąć niski dach i ściętą machę, i wychodzi prawie teleskopówka :)

Ciekawe czy ktoś wpadł na pomysł że są ludzie którzy woleliby rewers z prawej strony (praworęczni aż do bólu  :))-dla mnie osobiście najlepszym rozwiazaniem byłoby umieszczenie przycisku rewersu gdzieś na dźwigni sterowania ładowaczem-lewa ręka służyłaby wtedy jedynie do krecenia kierownicą...a to pasowałoby mi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Według mnie rewers z lewej strony jest najlepszym rozwiązaniem ,ponieważ lewą reką steruje rewersem a prawą trzymam za kierownice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bogdan gdybym brał Mf to tylko ze ściętą maską jedynie zastanawiałbym się nad oszkleniem w dachu bo za taką przyjemmność trzeba zapłacić 1000euro .

ja miałem za dach zapłacić coś koło 700€, ale w końcu go nie dostałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do obsługi rewersu i półbiegów w mf nie potrzeba reki wystarczy palec. Lepiej zrobionego rewersu i zmiany biegów nie spotkałem jeszcze w żadnym z porównywalnych ciągników nawet rewers w fendt serii 200 czy 300 przy tym z mf a wyglada tak jakos nijak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Otóż to MF ma najlepiej zrobiony rewers np fendt 300 ma zle zrobiony rewers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Z waszych wypowiedzi wynika że Massey Ferguson najlepiej pasuje do ładowacz.

Od samego początku podobał mi się MF 5425 że ściętą maską .Cena jego jest nawet niższa od valtry i case a wyposażenie ma bardzo dobre .

Dziękuje wszystkim za rade. Dzięki wam sporo się dowiedziałem na temat Mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poniewaz fendt nie ma położenia nautralnego i taki jak w mf moim zdaniem jest lepszy ;) ale to moje zdanie sam uzytkuje mf i miałem na testach fendta i ten rewers mi nie pasował w JD też jest dobrze zrobiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Hm idealna para to będzie tak : dorodna kobieta + wytrzymałe widły , bądź łopata ;) A tak na serio to z doświadczenia nigdy miękka oś pod ładowacz. Jeździłem john deere 6620 + tur quicke (jest w mojej galerii ) i hm no dobrze się prowadził tylko ta oś . Może jakiś hm john deere serii 5R , 5M , odradzam zetora proxime, słaby promień skrętu.


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A jaki zestaw polecili byscie bo chce zlozyc wniosek na mlodego rolnika tak zeby kasa z niego byla jako wklad w modernizacje gospodarstwa. A chcialbym wlasnie kupic ciagnik z turem zeby zastapil 60-tke. Chodzi o to zeby jak najmniej dokladac swoich pieniedzy albo wogole rewers najlepiej zeby byl z prawej strony, nie musi byc elektrohydrauliczny. Dobrze by bylo gdyby byl chociaz 1 polbieg i tak do 80km max bo wiecej nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Hm może new holland TD5020 ?? + jakiś TUR.


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz fendt nie ma położenia nautralnego i taki jak w mf moim zdaniem jest lepszy ;[ ale to moje zdanie sam uzytkuje mf i miałem na testach fendta i ten rewers mi nie pasował w JD też jest dobrze zrobiony ;)

 

Położenie neutralne przekładni załączane jest na bocznej konsoli,pomiędzy pamięcią liczby obrotów a prędkości :D W dodatku w fendzie jak dłużej przytrzymasz rewers do przodu to tak samo jak byś nacisnął sprzęgło; traktor staje.Puścisz to traktor znowu jedzie.Więc do tura taki rewers też jest przydatny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
;) ale w moim zdaniu MF jest lepszy do ładowacza ;[ podkreślam to moje zdanie :) miałem styczność z Mf i Fendtem ale co do ładowacza to kwestia przyzwyczajenia się to tak samo jak z ursusa przesiąść sie na jakiś zachodni :) trzeba troche czasu aby to opanować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika 80-90km z turem.

Chciałbym abyście mi doradzili jakie są dobre i w przyzwoitej cenie.

 

Deutz-fahr agrofarm 410 ma najlepszą maskę pod tura, ale z dobrym turem Quicke kosztuje 190.000 +szyberdach i klima.

 

Zetor Proxima ma najlepszą cenę 130.000 a z fabrycznym turem 155.000 w standardzie chyba.

 

Same 145.000(bez t.)

 

McCornik 168.000 (bez t.)

 

JD 170.000 ze skrzynią 40km/h z turem fabrycznym 200.000

110.000 skrzynia 30km/h (bez t.)

 

Ursus 130.000

 

Classy mają silnik do 100km perkinsa to raczej jestem przeciw ;/ (130.000bez tura)

 

belarus 90.000 bez t.

 

M-f jaka cena i czy dobry do tura ?

 

Fendt też jaka cena ? ;D

 

A wy jakie traktorki polecacie doradźcie mi jaki wybrać i piszcie dobre firmy turów.

A ciągnik mam zamiar wziąć na PROW :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

najlepszą widoczność w ładowaczu, ma nie DF Agrofarm, tylko MF 54** ze ścięta maską. Wg testu TOP technika najlepszy do ładowacza jest tenże MF i JD 5R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Podobny dylemat jest u mnie z tym tylko ze zastanawiamy sie jedynie miedzy Agrofarmem 410 wersja C(15/15, walek 540/100, 4 wyjscia) + Hydramet czy Proxima 85(szybka skrzynia, rewers, grammer) + Trac Lift 220SLi. Cena Deutza + tur wynosi 170 000 brutto a Zetorka 160 000. Ceny pewnie jeszcze sie cos urwie bo to narazie I diler ale tak czy siak 10 tys miedzy nimi dwoma roznicy w cenie bedzie. I teraz pytanie czy warto doplacac te 10k? Za deutzem przemawia lepszy silnik, scieta maska, rewers mechaniczny umieszczony wygodnie przy nodze, komfort (no nie moze nie komfort bo we 2 to w kabinie nie usiedzi) ale np otwierana przednia szyba, walek 1000 i troche plus za marke. U zetora no to jedynie co lepsze to to ze dostep do czesci bedzie latwiejszy i beda napewno tansze, zetor chyba jest ciezszy i ma swoj duzy uciag. No i teraz wlasnie co lepsze, pomozcie.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Powiedz mi dlaczego dostęp do części Zetora będzie lepszy??? To nie są stare modele, że w każdej składnicy znajdziesz masę podróbek i parę oryginałów. Części nowych modeli są dostępne tak samo dla SDF i Zetora. A ceny owszem zetorowskie tańsze, ale nie tak tanie jak do starych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Czesci do zetora znajde na pewno w pobliskiej Agromie, zas jesli chodzi o oryginaly dla SDF to wtedy juz moga byc problemy i trzeba byloby jechac do dilera aż. Zaz z zamiennikami raczej by dalo rade zalatwic ale to dopiero po gwarancji.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Na pewno to Kopernik nie żyje :) Już widzę dostępne zamienniki i oryginały np. do skrzyni biegów do nowej Proxy w pobliskiej Agromie... to nie Ursus C-360 że każda część zejdzie ze sklepu w ciągu tygodnia, żaden skład nie zamrozi kasy na pół roku. Owszem filtry, części znormalizowane, to i owszem, ale nie częśći specyficzne dla danego modelu. Lokalny diler SDF twierdzi, że ponad 80% części jest w stanie sprowadzić w ciągu 24 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza sie do nowych modeli tak samo jak do zachodnich tylko serwis. Ludzie ułozyli teorie że jak zetor czy ursus to części wszędzie leżą ale to już nie te modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy maja racje czesci do nowszych zetorów sczególnie żadko sie uszkadzane sa trudnoi dostepne. sam czekałem ponad mieisac na kawałem metalku do swojego 7341 ( mocowanie dolnego zaczepu do mostu) w serwisie nie mieli i nie iwedzieli kiedy bedzie w kaliszu !!!! Dopiero przez własne kontakty załatwiłem sobie w firmie któa jezdzia sam po czesci do Czech i to tez nie było tam od reki w Czechach !!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj