Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

Tigon    1490

Sorry że to powiem ale ładnie jesteś ogarnięty szwabska propagandą, myślisz ze 6150m jest mechaniczny, dobry żart jest równie dobrze wypchany elektronika co inne ciągniki... i nwm skąd wymyśliłeś że sami dilerzy sprzedający inne marki poza Niemiecki sami je krytykują... a Case nie porównuj serii farmall to serii 6m tylko 5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Co do tego, że w JD i Fendt płaci się za markę to się nie zgodzę sprzęt jest naprawde dobry o czym sam się przekonałem użytkując te dwie marki, ale dzisiejsze ceny są o wiele za wysokie szczególnie w przypadku Fendta można mieć 2 CNH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ja mam porównanie cenowe bo chciałem kupić jd 5080m cena 145 netto a cena case farmall C86 161 nettO , nieco taniej wychodził NH t4 75 150 netto około , tylko w porównaniu do Case john miał tańsze serwisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko się psuje, jedno więcej, drugie mniej ale co jest ważne- żeby nie zostać na lodzie z zepsutym ciągnikiem, bez wsparcia serwisu czy co gorsze bez dostępności części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Sorry że to powiem ale ładnie jesteś ogarnięty szwabska propagandą, myślisz ze 6150m jest mechaniczny, dobry żart jest równie dobrze wypchany elektronika co inne ciągniki... i nwm skąd wymyśliłeś że sami dilerzy sprzedający inne marki poza Niemiecki sami je krytykują... a Case nie porównuj serii farmall to serii 6m tylko 5m

 

Wyrażam swoją opinie nie karzę wam się zgadzać żeby nie dopuścić do bankructwa Cnh w co nie wierze :D gdyż sam mam kombajn z serii tc wiedz nie jest to stricte szwabska propaganda, tylko widzę czym jeżdżą i jak jeżdżą znajomi , mam taką opinie a nie inną. Dealer jako kolega przy wódce proponował inne serie np nie t6 ale t7 nie td a t4 bo tamte sprawiają problemy podobno częściej. Fakt bez serwisu nic sie nie obędzie ale już teraz znajomi maja numery do pracowników którzy " bez faktury" naprawiają. Uważam nie ma maszyn złych tylko mogą trafić się źli użytkownicy. A czy mam racje co lepsze okaże się za kilka tyś motogodzin :D

Ale wydaje mi sie że będzie jak z kobietą ożenisz się i co będziesz mówił po ludziach jaka ona nie dobra że ci z nią tak źle itp oczywiście że nie , będziesz ją chwalił a w duszy pluł sobie w brodę :D

oczywiście jestem kawalerem:D jeszcze :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Od początku chciałem tylko parę kwesti wyprostować i tak zeszliśmy nieco z tematu , a co do właściciela to racja jaki właściciel taki ciągnik :) jeden dba i będzie wiele tyś moto godzin bez awari a inni cisną ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kazdy swoje chwali i tyle w temacie. Ja za to widuje częściej JD w serwisach niż cnh ale zależy jak kto patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

 

 

Dealer jako kolega przy wódce proponował inne serie np nie t6 ale t7 nie td a t4 bo tamte sprawiają problemy podobno częściej.

 

Wybacz kolego ale sam sobie zaprzeczasz... Pisales o tym ze serwisanci i wszyscy odradzaja Farmalle bo mosty ciekną a nagle pisesz ze seria T4 jest ok i dealer Ci ja przy wodce poleca. Tylko ze zapomniales ze Farmall a T4 to to samo w innej masce i kolorze... A ludzie kupuja JD bo mysla ze to wciaz jest jakosc serii z lat 80-90tych... A odnosnie tanich JD spytaj kolege serwisanta dlaczego przez tyle lat produkcji nie potrafili poprawic nawet pompy wtryskowej ktora wytrzymywala 500-1000mth...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Co do sprzedazy JD w przedziale mocy do 150km to chyba tylko w twojej wiosce tak jest... W mojej okolicy Kujawsko-Pomorskie Ludzie kupuja CNH zetory pare fendtow jest i bardzo mało JD, chemirol postanowił wycofać z oferty JD na rzecz Kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Wybacz kolego ale sam sobie zaprzeczasz... Pisales o tym ze serwisanci i wszyscy odradzaja Farmalle bo mosty ciekną a nagle pisesz ze seria T4 jest ok i dealer Ci ja przy wodce poleca. Tylko ze zapomniales ze Farmall a T4 to to samo w innej masce i kolorze... A ludzie kupuja JD bo mysla ze to wciaz jest jakosc serii z lat 80-90tych... A odnosnie tanich JD spytaj kolege serwisanta dlaczego przez tyle lat produkcji nie potrafili poprawic nawet pompy wtryskowej ktora wytrzymywala 500-1000mth...

Na pewno seria td to nie to samo co t4 polecam wybrać się do sąsiadów najlepiej zrób zdjęcie żeby sobie dobrze utrwalić ale co będe wypisywać hejterów nie brakuje :D Nikogo nie chwale i nie zachwycam się john deerem dla mnie są to mocne traktory . Duże gospodarstwa mają albo massey albo fendt albo valtra i new hollanda a john deere ma najwięcej. Kłócić się nie ma sensu. A ta sprzedaż to ogólnopolski ranking który był w farmerze i właśnie jak byk pisało najcześćiej wybierany ciągnik. Powiem tak z wami jak z dziećmi wy myślicie że kogoś oszukacie bo macie wyposażenie lepsze ( w CNH) w cenie uboższego np john deere.. bez komentarza nikt za darmo nie daję jak ktoś ci daje dużo musi to być gorszej jakości , a i ze słyszenia wiem że dealerzy CNH zarabiają krocie na swoich produktach. Pozdrawiam :) ale niech będzie wasza racja żeby dalej nie ciągnąc tematu bezsensu. Jak to mówią dwóch polaków a trzy opinie.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

 

Na pewno seria td to nie to samo co t4 polecam wybrać się do sąsiadów najlepiej zrób zdjęcie żeby sobie dobrze utrwalić ale co będe wypisywać hejterów nie brakuje :D

Czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem ? Pisalem ze Farmall i NH T4 to to samo... To tak jakbyś przeczytal krzyzakow i powiedzial ze to o drugiej wojnie swiatowej bylo :D Czytaj dokladnie potem komentuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ziel JD ma największą sprzedaż w Europie na poziomie około 20 % później jest bodajże NH, Fendt Case i reszta. Nie musi się to wszędzie zgadać w końcu to jest liczba ogólna na cały rejon Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem ? Pisalem ze Farmall i NH T4 to to samo... To tak jakbyś przeczytal krzyzakow i powiedzial ze to o drugiej wojnie swiatowej bylo :D Czytaj dokladnie potem komentuj

Ok ok tylko Farmall A to nic innego jak new holland td - ale mi chodziło o to że diler odradzał te modele , a proponował żebym wziął T4 to będę zadowolony.

A ty pisz dokładniej skoro wytykasz komuś błędy sam bądź rzetelny... :)

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mozecie dać jakies namiary na te wasze rankingi sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/john-deere-6150m-wsrod-najlepiej-sprzedajacych-sie-ciagnikow,51254.html

PRoszę bardzo


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

up , to tylko tyczy jednego modelu , http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/technika-rolnicza/dobra-sprzedaz-ciagnikow-rolniczych-w-maju-2014-r.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Żeby zakończyć ten OT powiem tak jak wszystkim znajomym w cenie do 220 tyś netto w sześciu cylindrach nie znajdziecie nic tylko new holland t6 albo case maxum i taka jest i tak być musi . CNH wygrywa ceną i wyposażeniem A polski rolnik to tak naprawdę rolnik na dorobku (czytaj biedny) , A wracając do tematu Nowy ciągnik z turem ja bym postawił na 6090mc :D rama, przekładnia dobra , mocny silnik, wydajna hydraulika i wysoki moment obrotowy silnika ciągnik rwie się do pracy nie to co mf 5610 nie dasz gazu nie pojedzie na pusto , ale coś za coś na darmo 205 litrów ropy się nie mieści w john deere :) Pozdrawiam


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale segment rynku ten sam. Niestety MF nie posiada 4cyl w tym przedziale mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jezdziłem mf 5460 chyba 4 cylindrowy i był bardzo "mułowaty" w porównianiu do wersji 5608 - trzy cylindrowej naprawde żywa jednostka energiczna chociaż tylko na pusto sprawdziłem. John deere 6090 mc był ciut mniej zrywny ale w końcu to ponad 4 tony i filtr dpf też może sprawiać wrażenie że tłumi . Po prostu nie ma tego zrywu co np sześćdziesiątka czy 30tka wiecie o co mi chodzi :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Od jesieni posiadam Kubotę M 6040 z Quickiem Q26 i jak dotychczas sprawuje się super. niskie spalanie około 2 litry na godzinę, super zwrotność, udźwig 1500kg na palecie, szybki rewers, dobra widoczność. Przy zakupie kierowałem się opinią innych użytkowników z okolicy którzy posiadają Kuboty od wielu lat. Na 6 Kubot w pobliżu nikt nie miał żadnej awarii mimo że są posiadaczami nawet od 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj