Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

Egzo    27

Chyba w tej kwocie to tylko zetor i DF . I jak bys wybieral z tych dwoch to bedziesz sobie mogl pozwolic na jakies 110-120km ale byłby najlepszy xD ale mozesz pomysles o innych zachodnich markach np NH,Case i Valtra była by fajna opcja tylko ze w tej kwocie to pewnie max 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murko    0

Z interesujacych mnie Zetorow, DF i Fendtow znalazlem Fendt'a 311 vario 115km rok: 2010 - prosze o opinie. Nie chce przekroczyc kwoty 130000zl ale powyzej 100km takze w Twoich propozycjach sie raczej nie zmieszcze :)

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

A ja tak nie uważam, że ładowacz i ciągnik to super sprawa. ładowacz czołowy wywiera ogromne obciążenie na przednią oś przez co szybko się eksploatuje.

Ja mam JD 5720 i 2 razy miałem awarie przedniej osi zwolnica, w tym ciągniku oś jest za słaba dopiero seria 6030 ma mocniejszą.

 

jak ktoś chce czegoś do załadunku to niech kupuje ładowarkę ona jest do tego przystosowana tak jak ciągnik do maszyn.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

nowy ciagnik z turem to wg mnie najlepszy bedzie NH T5.

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

W sumie to ja sie za bardzo nie znam ale moim zdaniem " zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy" to sie troche mylisz. Bo jesli jest bezsprzeglowy to znaczy ze elektro-hydrauliczny a nie mechaniczny, bo jesli bys mial mechaniczny to bys musial uzywac sprzegla tongue.gif

 

A jesli chodzi Ci tak bardzo o sprzeglo w kapieli olejowej, to tez nie dam glowy ale raczej w kazdym ciagniku ktory ma rewers besprzeglowy (elektro-hydrauliczny) jest sprzeglo w kapieli olejowej.

 

W Nh t5040 zarowno sprzeglo do skrzyni jak i sprzeglo od wałka jest w kapieli bo oba zalaczane sa e-h. Biały mam racje, czy mnie poprawisz?

 

zgadza sie jezeli rewers jest elektrohydrauliczny to sprzeglo jest w kapieli olejowej

Edytowano przez domek1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

Witam, rozglądam się za nowym traktorem. mam 30 hektarów do obrobienia z czego 15 to łąki. Ziemia do obrobki jest cieżka ( glina itp ). Teraz mam mf 85 km, a chciał bym coś troszke mocniejszego ok 100kucyków. Trakror kupie napewno z turem i najważniejsze żeby był zwroty skretny itp bo na podwórku u mni ciasno. Co polecacie w rozsądnej cenie oczywisce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

co do ładowacza to polecam Quicke użytkuje q65 od 5 lat przy 160 konnym traktorze(wiec jest czym popchać) i naprawde ładowacz daje rade mocna w miare lekka konstrukcja proste rozwiazania niestety cena ni ejest już taka kolorowa ale polecam mimo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Witam,

troche poczytalem w internecie mam kilka typow, ale moze na poczatek okresle jaka glowna role ma spelniac ciagnik z turem. Ciagnik bedzie pracowac w tartaku - dowoz drewna do traka, zaladunek na przyczepe, transport drewna do klienta. Wielkosc zaladunku to ok. 20ton. Maksymalnie chce przeznaczyc jakies 130000zl -(z turem, ciagnik nie starszy niz "5-latek")

Zastanawiam sie nad:

-Fenda

- Deutz-Fahr

- Zetor

Jaka moc ciagnika bedzie wystrarczajaca? Czy powyzsze wybory sa trafne - prosze o podpowiedz (ewent. swoje propozycje)

 

 

Ja polecam Tobie JD 6620 z dobrym turem dałaby rade jak na Twoje potrzeby. Jest to maszyna zwinna, ciężka, ma duży uciąg (w lesie są zmienne warunki)

Sporo pracowałem takim sprzetem jak również mniejszymi jednostkami ale tym ciągnikiem najprzyjemniej sie pracowało. Nie potrzeba balastu a i tak jest stabilny i nie ma się ciągłej obawy o to czy gdzieś się zgrzebiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Sokol2 to proponuję pomyśleć nad Case Farmall U / Farmall U Pro, lub jego odpowiednikami z NH, będzie bardziej zwrotny od maxumma czy JD z serii 6, czyli idealnie nadający się na ciasne podwórko, do tego biegi pod obciążeniem bardzo przydatne w pracy, do tego także oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@sokol2 ja Ci polecam JD 5100R - rama, półbiegi w joysticku, zwrotny, tylko trochę dużo pali, ale robotę swoją zrobi. Alternatywą w spalaniu może być JD 5100M, tylko że tam nie dostaniesz półbiegów w joysticku.

pozdr.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam moze doradzicie jaki nowy ciagnik z turem do 60-65km ekonomiczny w miare i zwrotny:)

 

(Sprzedam Lamborghini Lampo 50 z turem jak cos pisac na priv:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

To samo pytanie jak kolega wyżej tylko w przedziale mocy 70-85 i do 160 netto

najbardziej chyba biorę pod uwagę john deera 5080m i claas 320 co myślicie o tych ciągnikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

z tego co syszałem to Farmtrac 675DT to jest bardzo ciekawa propozycja. Ja sam osobiście mam 690DT (90KM bez tura) ale kolega ma 675DT (75KM) z ładowaczem Metalfachu i smiga aż miło i potwierdza moją opinię żę to jest bardzo oszczędny ciągnik w paliwie. Jego ciągnik pracuje głównie jako ciągnik pomocniczy przy oborze (załadunek sianokiszonki, wypychanie obornika, praca z paszowozem itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikor    0

McCormick C-Max dobry ciągnik z rewersem mechanicznym i silnik perkinsa oszczedniejszego silnika nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

New Holland T5 bardzo zwrotny, przestronna kabina, szyberdach dotego, wydaje mi sie ze idealny do Tura pod tym wzgledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

W nowych T5 jest możliwa amortyzacja?

Jest, ale tylko kabiny.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1337    0
Napisano (edytowany)

odświeżam troszkę temat. Planuje zakup używanego ciągnika z turem do 150 brutto (jakby coś dobrego się trafiło to mogę dopłacić troszkę wiecej), szukam maszynki tak w granicach 110 - 120 KM. Myślałem nad Kubotą M128x lub M108s bądz też Zetorem Proxima 120. Co o nich sądzicie ? głownie chodzi mi o ciągnik mocny i solidny, żebym nie musiał w niego non stop pakować kasy w remonty. Komfort schodzi tu na drugi plan. Może jeszcze ktoś coś lepszego poleci?

Edytowano przez Lukas1337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

Również odświeżam temat, moje pytanie czy NH t4 75km nada się do tura? od razu pisze że nie będzie jakiś kolosalnych ciężarów tym turem podnosić, i tak nie w temacie ale przy okazji jaki opryskiwacz zawieszany mógłbym do niego podpiąć? tzn jaka pojemność jest odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ludzie jak się da, bierzcie sprzęgła mokre wielotarczowe i rewersy elektrohydrauliczne naprawdę warto dopłacić tym bardziej, jeśli ma to być ciągnik z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj