Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kevin25    185

Siemanko odświeżam temat gdyż dziś złożyłem JD i niestety nadal jest "drętwy" okropnie wkręca się na obroty.

Naprawione zostały :

- głowica : czyszczenie plantowanie i docieranie gniazd,

- pompa paliwowa: czyszczenie, sprawdzanie łożysk, wymieniony uszczelniacz, sprawdzone sekcje,

- wymieniony jedne wtrysk bo lał, reszta jak najbardziej sprawne są.

 

I nadal jest to samo czyli brak mocy brak wkręcania się w obroty brak jakiego kolwiek dymka, i nie wiem co mam teraz mu szukać,

Na dodatek mam wyciek oleju po założeniu nowej uszczelki ( pokazówka zamieszczona w filmiku niżej)

 

Układ paliwowy drożny sprawdzałem go kilka razy nie wiem czego szukać

Ciśnienie na tłoka sprawdzane miał na każdym tłoku ponad 2 ale więcej nie miałem manometr nie wiem czego szukać poradźcie coś

 

a tu film

http://youtu.be/VY3U_w1heLg


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro silnik sprawny (dobra kompresja) to brakiem mocy i powolnym wkręcaniem na obroty obwiniał bym układ paliwowy.

Nie daje odpowiedniej ilości paliwa, a bez tego nie ma mocy.

Brak dymu tym bardziej pokazuje że nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa. Przy mocnym wciśnięciu gazu powinien troszkę przydymić i wejść na obroty.

Przepatrz jeszcze raz układ paliwowy: pompka zasilająca, przewody, filtry a na końcu pompa wtryskowa czy daje odpowiednia dawkę paliwa.

Pisałeś że filtry były bardzo brudne więc coś przez nie mogło się już przedostać, może jest dodatkowy filierek przed pompa zasilającą, albo jeszcze gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Układ paliwowy cały sprawdzany wszystko gra drożny + nowy filtr wszystkie przewody przedmuchane, i silnik wcale nie chce się wkręcać w obroty

 

Następny filmik poglądowy kolejny niedługo już z tłumikiem

http://youtu.be/N3bE9FHLApo


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

A kąt wtrysku był ustawiany, może spróbuj lekko przyspieszyć/opóźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

jak przyspieszymy obrotów można dodać ale okropnie szarpie całym traktorem jak opóźnimy zapłon to 1200 więcej obrotów nie wykręcę więc już sam nie wiem co nim robić


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

@glwoj czytałem już te jego przygody kilka razy no u mnie jest inaczej bo traktor nie dymi i nie wkręca się na obroty w poniedziałek jak będzie czas muszę mu jeszcze raz lepszym manometrem sprawdzić ciśnienie na tłokach


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

w pompce zmarzła mi nafta z 3 razy po tym kupiłem beczuszkę paliwka z rosji i te już nie zamarzało cały układ był sprawdzany przez specjalistów, wszystko przedmuchane, silnik ma paliwka ile tylko chce bo nadmiarem reszty sporo leci do baku wiec na 1000% to nie paliwko


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Silnik bez paliwa na pewno nie będzie prawidłowo działał, bo to w końcu ono go napędza.

Coś jest nie tak z pompą wtryskową, z dawka paliwa albo regulatorem obrotów.

Jak byś miał zużyty silnik to co najwyżej dymił by jak lokomotywa, ale by się wkręcał na obroty.

Bark przydymienia przy gazowaniu to brak paliwa, to samo pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Chciałem podziękować wszystkim którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do pomocy mi w rozwikłaniu tej ciekawej tajemnicy która był brak mocy w Jasku, otóż dziś o godzinie 9.58 wyjaśnił się wszystko i Jasiek odzyskał swoją moc która dali mu konstruktorzy. Dzięki wszystkim stokrotne za pomoc bez was mogł bym nie dać rady. :D:D:D:D AF rules :D:D Temat do zamknięcia


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są forumowicze którzy szukają pomocy innych, ale gdy uporają się już z usterkami to sami niechętnie dzielą się wiedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Sorki panowie Już się dziele

I najlepiej pokaże wam o co kaman. Na zamieszonym niżej zdjęciu z katalogu JD zaznaczyłem taką baniuszke która rozdziela paliwo powracające w wtrysków i pompy na świece płomieniową i resztę leci do zbiornika. I ów "trójnik" jakoś się zepsuł że wstrzymywał ale nie zupełnie przepływ paliwa i JD nie maił gdzie go wyrzucać i stąd jego drętwość i brak siły bo po prostu się męczył. I ów cała filozofia jeszcze kiedyś muszę rozebrać tłoki i pierścienie po zmieniać po ma przedmuchy na olej. Pozdrawiam

 

 

 

ce16017________un12ju2rjit.gif


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Witam też mam problem z mocą w jd 3040  traktor tylko zobaczy małą górkę i spada z obrotów  pompę woziłem do sprawdzenia wtryski też filtr nowy pompka zasilająca też nowa .Może ktoś podpowie  co może być  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj