Polecane posty

jan122412    1

I właśnie ekologia naszym kosztem.Paru urzędników wymyśla normy spalin a my społeczeństwo za to płacimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

W tamtym roku były testy samochodów osobowych w ruchu i wyszło że silniki te co w laboratorium osiągają Euro 5 w ruchu nie osiągają nawet Euro 1 (oby o tym się nie dowiedziały ekooszołomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

I co z tego że Europa będzie chciała ratować środowisko które niby jest w kiepskim stanie jak w USA albo w Chinach wybudują ze 20 fabryk i w globalnym rozrachunku wyjdzie że nic się nie zmienia. To jest chore dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

pierwsze wersje układu SCR nie miały czujnika jakości adblue i co nie którzy leli wodę albo temu podobne wynalazki

W nowych wersjach czytałem że bez AdBlue nie da rady jeździć, podobno komputer odłączy ileś tam procent mocy, pozostawi tylko tyle, ile potrzeba na złożenie maszyny i dojechanie do domu. Heh, ciekawe co wymyślą za 10 lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 10 lat możliwe, że spaliny z zimnego silnika(po rozruchu) będą magazynowane i wypuszczane do atmosfery dopiero po rozgrzaniu katalizatora. Nowe normy będą wymagały coraz ciekawszych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

takie małe sprostowanko-recurkulacji nie stosuje się po to by "dopalić" spaliny tylko (wbrew logicznemu myśleniu) obniżyć temperaturę w cylindrze i dalej temp spalin w kolektorze o ok 150-200 stopni wzgtlędem klasycznych rozwiązań, bo w niższej temp NOx mają mniejszą tendencję do tworzenia się.

 

co do testu EGR+DPF-chyba w ostatnim dodatku top technika z TAP było o teście prowadzonym przez dlg na jeleniu coś ok 200 kucy łącznie ok 300 godzin testu-wyszlo im że w ogólnym rozrachunku że proces oczyszczania filtra pochlania ok 0,3-0,4% całkowitego zużycia paliwa(wypalanie wyszło im średnio co 8 godzin pracy silnika po 15-35 minut w zależności od intensywności wykonywanej w tym momencie pracy)

 

po trzecie-dwie sprężarki są po to, by zneutralizować zjawisko niedopasowania wydajnośći turbiny i co za tym idzie sprężarki do zakresów prędkości obrotowej silnika- w skrócie- zmniejszyć turbodziurę. Fajnie jest to opisane w książce "doładowanie silników" J. Mysłowskiego:) działają one w ten sposób że przy małych obrotach całe spaliny kieorwane są na małą sprężarkę: mniejsza bezwładnośc wirnika=szybsze nadążanie za zmianą obrotów motoru, w miarę zwiększania obrotów coraz więkdszy strumień spalin idzie przez większą turbinę która swoją większą wydajnością rekompensuje większą bezwładnośc wirnika i tak mniej więcej wygląda biturbo-jedne z pierwszych zastosowań znalazło w dislu 1,3 Fiata, montowanym też m.in. w Corsie. silniczek ten osiągał w warunkach laboratoryjnych spalanie ok 2l/100km i moc 70 kilka kW, ale do produkcji fabrycznej wszedł jako 50coś kW i zamiast 6-otworowej końcówki wtryskiwacza dostał 4 czy pięcio dziurkowy wtrysk po czym pali 4,5 litra;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100 KM i 2 litry/100km? Liczyłeś jaką sprawność musiałby mieć ten silnik? Zapotrzebowanie na przejechanie 100 km to ok 10 kWh. 2 litry benzyny to energia ok 9 kWh.

 

EDIT

Źle spojrzałem, pomyślałem o silniku benzynowym, dziwne że wtryskiwacze mnie nie naprowadziły na dobrą drogę ;) .

2 litry ropy to 10 kWh, czyli równe 100% sprawności. Bujda na resorach.

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

dane ksiązkowe, mogę podać źródło;) acz jest tam dopisek który uwzględniłem wyżej-dane laboratoryjne, więc ciekaw jestem jakie paremetry pracy ustawili silnikowi na hamowni że to osiągnął. do tego tak jak pisałem na badaniach był prototyp z innym układem wtrysku, można przypuszcać że pasowania były w całej konstrukcji ponadprzeciętne a to podobnie jak olej też ma wpływ;] ale jeśli już jesteśmy przy oszczędnościach to 600kg smart z silnikiem bodaj 0,8 TDI tylko nie pamiętam czy PD czy CR ob BMW zamyka się w 3l/100 normalnej jazdy, tak więc...;]

 

EDIT-skąd masz dane o 10kWh na 100 i dla jakiego to pojazdu(interesi mnie głownie masa, bo jaki to cykl jazdy, opór aerodynamiczny i straty wew. przekładni pomijam:))?

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10 kWh to wartość jaką zapamiętałem z wykładu, i jest to raczej optymistyczny wynik. http://www.samochodyelektryczne.org/wplyw_ladowania_samochodu_elektrycznego_na_zuzycie_energii_elektrycznej_przez_domek_jednorodzinny.htm

 

Wynik 2/100 wziął się pewnie z założenia niskiej energochłonności jazdy. Jakby nie patrzeć to sprawność 44% to już rewelacyjny wynik, i nawet jeśli Fiat miał większą, to o kilka %, a nie o 50. Zresztą można policzyć jakie temperatury panowałyby w silniku o takiej sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

sam wiesz że takie uogólnianie w mechanice to śliski temat, a co do sprawności sliników to nie mam zamiaru niczego podważać ani wywracać. info o tym silniku podałem bardziej jako ciekawostkę, przy czym sam uważam że takie podawanie spalania w silniku, bez konkretnych wartości w gramach na kWh i charakterystyki, ma się jak wróbelek do zwłaszcza;) co nie zmienia faktu że "twinturbo" bo chyba tak to się wabi jest stosowane też w ciężarówkach (volvo?) i daje wymierne efekty.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dwie lub 3 sprężarki mają zwiększyć gęstość mocy(KM/kg silnika), prawie 400 KM z 3 litrowego diesla nie byłoby możliwe na jednej turbosprężarce. Albo inaczej, byłoby możliwe, ale charakterystyka silnika byłaby podła. Sprawność też się poprawia, bo mamy silnik moc jak w silniku 5 litrowym, a opory wewnętrzne silnika 3 litrowego(starałem się to opisać prostym językiem ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

opisywałem tu bardziej zastosowanie do poprawy ekonomiczności i charakterystyki silników trakcyjnych, ale w konstrukcjom wyczynowym też poprawia parametry.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pierwsza była bmw d 10 na początku lat dwutysięcznych. Biturbo zbudowano na bazie silnika 3,0 d. Z benzynówek carerra turbo z lat 90tych jeszcze powietrzem chlodzona. Oczywiście jesli chodzi o turbo duże i małe wykożystywane w zalezności od obrotów.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Na czym polega system AGRex z Fendta np serii 400 Vario? To, to samo co EGR w JD?

W JD serii 8X30 też jest system EGR? Czym się różni od tego który jest teraz stosowany?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś odpowiedział na moje pytania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

To jest to samo. Różnić może się jedynie detalami. Oba systemy polegają na zewnętrznej recyrkulacji spalin. W obu zasada działania jest taka sama. Na czym polega recyrkulacja możesz poczytac w postach wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Lub ze ad blue zamarza z tym się zgodzę ale po kilku minutach rozmarza

zamarza przy -11

http://www.borghico.eu/poland/upload/file/7.pdf

dblue kosztuje narazie okolo 2zl/l a co bedzie gdy wszystkie silniki beda mialy obowiazek Euro5? cena wzrosnie do 5zł albo i wiecej

no co ty a gdzie? bo ja jakoś po niecałe 0,8 zł kupuje

SCR- uważam że obecnie najlepszy system ale to moje zdanie.

A cała branża budowlana się z nim nie zgadza.

Samochody ciężarowe z SCR mniej spalają (nie wiem czy wszystkie) trzeba poczekać na testy ciągników

Tak tak MB Actros E5 spalił z SCR ledwie 6% więcej paliwa niż Scania R z E5 na EGR ^^ :D , no ale test był w większości na polskich drogach a u nas to zagięcie spalania jest.

W JD serii 8X30 też jest system EGR? Czym się różni od tego który jest teraz stosowany?

Ma za zadanie utrzymać ciągnik na niższej normie spalania. ;) jest mniejszy tańszy w eksploatacji i wspomaga proces spalania a przy okazji czyści spaliny, w R odwrotnie


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie ma co sobie zawracać tym głowy, obydwa systemu mają wady za, które trzeba płacić prędzej czy później... Zresztą za dwa lata będą wszystkie EGR, DPF i SCR w jednym silniku... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Scania ma silnik E6 na EGR, DPF i SCR ale pracuje ciągle aby SCR wywalić :) Mam nadzieję, że znowy MB dostanie po uszach, bo E5 bez SCR wg ich się nie dało wprowadzić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży1 gdzie słyszałeś,że tłumik kosztuje ok 30 tys zł możesz rozwinąc temat.

Bo mniemam, zę to nieraz jest tak jak z pracą.

Pytam znajomego gdzie pracuje jego mama on mi odpowiada w szpitalu.Fakt tam pracuje ale jest tylko sprzątaczką.Nikomu nie ujmując bo jak wiadomo każda praca nie chańbi nieco rozwiń temat kosztu tłumika za 30 tyz zł.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Słyszałem to od właściciela firmy transportowej jak musiał wymienić (faktury nie widziałem) tylko nie wiem w jakim ciągniku wymieniał bo ma kilka marek

A co do pracy to mama mojej koleżanki pracuje na policji chyba nie muszę pisać co robi i jakę jaja były jak się wydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Cały system dopalania spalin adblue do samochodu nissan pathfinder do silnika 2.5L dci 190kM(bez pompy, zbiornika, modułu sam wydech) , czyli można to nazwać tłumnikiem bo pewnie o to chodzi koledze kosztuje ok 8000tys. zł, zmienialiśmy jakieś pół roku temu pewnemu panu, więc bardzo możliwe że do potężniejszego silnika kosztuje 30tys. zł.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Po wertowaniu wujka Google wyczytałem, iż Case IH ma już opatentowaną technologie SCR dla normy Tier 4Final i tylko ona będzie występowała w ich silnikach ale tu nie doszukałem się do końca prawdy odnośnie silników poniżej 100KM, niby tam ma być CEGR stosowany. W przypadku SCR zmniejszy zapewne koszt eksploatacji maszyn. Odnośnie JD to oni chcą Tier 4Final osiągnąć poprzez Połączenie SCR z DPF a w maszynach poniżej 75KM samym DPF, co moim zdaniem zwiększy koszt eksploatacji poprzez DPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak samo łatwo to nie. W niektórych silnikach drożnośc zaworu czy tam systemu egr można zamknąc poprzez kawałek blaszki podłożonej gdzieś na połączeniu rurek. Niektórzy robili to juz lata temu w silnikach 1,9 td grupy VW. Dopóki elektronika sterująca nie jest na tyle rozbudowana i daje się oszukiwać użytkownicy jd coś tam kombinują z egr. Obejście dpf to juz trudniejsza sprawa. Wymaga spawarki i szlifierki, aby usunąć filtr cząstek stałych. Ale przedewszystkim przestrojenia sterownika. Tak aby usunąc z niego wszystkie dane odnośnie czujnikó dpf oraz samego procesu wypalania. Wogóle nie wiem po co wszyscy chca to uwuwac obchodzić. Auta jeżdżą z dpf i nic się nie dzieje. Zwarzywszy, że silnik ciągnika większośc pracy wykonuje na wysokich obrotach będzie mniej problemów z zapychaniem jak w osobówkach, które często gęsto przetaczają się od świateł do świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj