GaTHeR

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

Polecane posty

Lukasz4255    10

Z tego co się orientuję to średnia moc na 1 skibę wynosi 30 km i wacha się w dół lub w górę w zależności od ukształtowania terenu i rodzaju gleby. I według mnie jest możliwe że 820 pociągnie płóg 7 skibowy pod warunkiem że będzie odpowiednio dociążony, gleba lekka a teren płaskiicon8.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

brzozak2

Przecież chodziło mi o półzawieszany 7skib

Jest taki filmik na youtube gdzie fendt 820 ciągnie 7 skib pług

mav

pewnie masz jakiś inny prospekt

pług półzawieszany ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ponieważ nie wymaga takiego udzwigu podnośnika

7 skibowy pług zawieszany by było bardzo ciężko podnieść więc robią takie pługi półzawieszan

Ja widziałem nowego JD 110km, który nie mógł sobie poradzić z 4skiby + wał, a mój U1224 świetnie sobie radzi z takim zestawem w tych samych warunkach

Widziałem też JD 250km, który ciągnął tylko 6 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja widziałem 8220 ktory ciągnal 4 skiby B);)

na żuławach :)

hihi ;) ;)

pług półzawieszany ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ponieważ nie wymaga takiego udzwigu podnośnika

hehehe to ty orales wogole kiedys czy tylko sie przygladales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pług półzawieszany ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ponieważ nie wymaga takiego udzwigu podnośnika

7 skibowy pług zawieszany by było bardzo ciężko podnieść więc robią takie pługi półzawieszan

plug pólzawieszany nie wymaga tylu obciażników z przodu


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Drodzy panowie to ja tylko pragne dodać że widziałem na pokazach jak starsza 824 ciagała talerzówe 6 metrów(i wcale nie taką lekką) i ładnie sobie z nią radziła. A po kilkunastu minutach jak już troche poorali wyjechali prawie 300 konnym jd z 9,5 metrowym agregatem przedsiewnym i co się okazało że jonny ledwo co go targał a dymił jak smok. Jak pojechałem na drugi rok to do tego samego agregatu wystawili MF 280 koni i śmigał jak dziki aż glebe podrywał do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Drodzy panowie to ja tylko pragne dodać że widziałem na pokazach jak starsza 824 ciagała talerzówe 6 metrów(i wcale nie taką lekką) i ładnie sobie z nią radziła. A po kilkunastu minutach jak już troche poorali wyjechali prawie 300 konnym jd z 9,5 metrowym agregatem przedsiewnym i co się okazało że jonny ledwo co go targał a dymił jak smok. Jak pojechałem na drugi rok to do tego samego agregatu wystawili MF 280 koni i śmigał jak dziki aż glebe podrywał do góry.

jakos malo wiarygodne te twoje posty, raczej wiekszosc ludzi nie zwraca na nie uwagi, bo od poczatku dales sie poznac jako fan[atyk] fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
plug pólzawieszany nie wymaga tylu obciażników z przodu

 

 

hehe ale o jakim ciagniku piszesz o Fendt czy JD???

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

oj gimo to to mozna miedzy bajki włozyc...konkrety sie liczą


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o JD bo w Fendt`cie i tak musisz mieć tan obciążnik bo jest za krótki!


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
o JD bo w Fendt`cie i tak musisz mieć tan obciążnik bo jest za krótki!

 

Czyli wynika z tego że Fendt nie jest doskonale doskonały i też ma jakies wady ;) ?? NIE WIERZE ;)

 

oj gimo to to mozna miedzy bajki włozyc...konkrety sie liczą

 

dokładnie, ale niestety konkrety najbardziej bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Moim zdaniem test był zrobiony w miarę wiarygodnie na tyle na ile się da choć ma jeden poważny minus głębokość orki. Według mnie to jeden z najważniejszych parametrów który nie został zachowany a bardzo ważny(i tak na nie korzyść fenda) Myślę że to ma większe znaczenie niż wentylator itp. Z moich doświadczeń na mniejszym sprzęcie wynika że różnica 2cm już da się odczuć. A tu wachanie 8cm . Gdyby ten warunek został zachowany fendt pewnie wypadł by jeszcze gorzej. Ale czy tylko to się liczy ile spali, jest jeszcze wiele innych warunków które musi spełnić traktor. Jednym słowem nie ma idealnego traktora jest tylko kompromis.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czytałem niedawno,że 1 cm głębiej to ok 0,5l więcej ON na 1ha zaoranego pola...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
czytałem niedawno,że 1 cm głębiej to ok 0,5l więcej ON na 1ha zaoranego pola...

 

Sami widzicie


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mała poprawka, ma to miejsce w orce powyżej 15 cm.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wynika z tego że Fendt nie jest doskonale doskonały i też ma jakies wady ;) ?? NIE WIERZE ;)

@GaTHeR czy ja pisałem że Fendt jest idealny przegrał z JD b0o wiecęj palił i koniec kropka.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
7x30=210, a fendt 820 ma tylko 190 KM

Widzę że nie rozumiesz słowa średnio ;) . Czasem wystarczy 20 km a czasem potrzeba 50 km,o to mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Widzę że nie rozumiesz słowa średnio ;) . Czasem wystarczy 20 km a czasem potrzeba 50 km,o to mi chodzi ;)

to jednak chyba ty niewiele rozumiesz 20x7=140 nawet na pustyni a traktor wyposazony w gasiennice ciezko to sobie wyobrazic, jezeli rozmawiamy na forum to wlasnie o przynajmniej srednich warunkach :angry: , tak aby to mialo jakies odzwierciedlenie w rzeczywistosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

To był tylko taki przykład jeśli sorki jeśli cię zdenerwowałem. Po prostu nie każdy ma takie ciężkie warunki jak ty. pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ok, tylko dlaczego wiekszosc rozmawia o ekstremalnie lekkich, po co mi takie doswiadczenia z ktorych nie mam szansy skorzystac ;)

pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

tak naprawdę w dyskusji ucieka cały sens tego testu...

Dla mnie sprawa jest prosta. DHK spartolił sprawę i stracił potencjalnego klijenta raczej konkretnego bo jak ktoś kupuje taką klasę ciągnika to można się spodziewać innych konkretnych zakupów z jego strony. JD poważnie potraktował ten test, przyłożył się a efektem jest sprzedany ciągnik(jesli nie mam racji to mnie poprawcie). następnym razem może wyjść taki test na korzyść fendta, i co wtedy???

jak ktoś wspomniał są instytucje które zajmują się ocena ciągników. Takimi testami można sobie bardzo pomóc w wyborze ciągnika/maszyny (oczywiście jeśli ktoś nie ma swojej ulubionej marki lub nie jest fanatykiem np 360która dla niego jest lepsza od testowanych tu ciągników) tym bardziej że oba traktory są klasowe...

 

a poza tym mało kto z kupujących ma możliwość porównać sobie konkurentów oczywiście z oddzielnych koncernów na jednym polu i w dodatku własnym:)

fajna sprawa porównanie twarzą w twarz...

poza względami ekonomicznymi (jak wymierne spalanie na h czy ha) można dopiero wtedy porównać maszynki (a nie że dzisiaj mi dali jednym pojeździć po placu a drugim to za tydzień bo teraz sie nie da...)

czysta ocena tego za co mamy zapłacić...

może to jest pomysł dla niezdecydowanych co chcą nowy ciągnik sobie kupić a nie wiedza jaki:)

 

pozdro 4all


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wydaje mi się że ten test nie był zbyt miarodajny. Wiele zależy też od operatora i to że orali tym samym pługiem a nie takim samym! gdyż powinno być powtórzone kilkukrotnie a nie tylko raz po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

ale efekt był wystarczający dla potencjalnego kupującego. zgodzę się z tym co piszesz *marek* ale tak naprawdę chodziło o jak najlepsze zaprezentowanie obu maszyn. wygrał JD...

tak naprawdę wystarczyło pojechać "oszczędniej", inaczej ustawić pług czy wiele innych rzeczy które miały wpływ na wynik tego testu.

na spalanie mogło mieć wpływ samo ukształtowanie baku tzn nie zawsze uda się pod sam korek nalać... zawsze może zostać jakieś miejsce gdzie zgromadzi sie powietrze i raz wejdzie 5l mniej raz więcej... jest to zbiornik dużej pojemności więc takie różnice mogą wystąpić... tym bardziej ze sie nie zużyto całego baku tylko pracowały ciągniki godzinę...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny64    0
Czyli wynika z tego że Fendt nie jest doskonale doskonały i też ma jakies wady :D ?? NIE WIERZE B)

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj