GaTHeR

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

Polecane posty

grzesio31    4

@mirasek

Agrotechnika tez nas niezle wkurzyla bo 2 lata temu zamowilismy u nich plug kverniego na resorach do naszego pronarka i przez 2 miesiace nie mogli nam przywiesc :D

podorywke i orke pod rzepak i zyto musielismy wykonac starym mtz z malym plugiem i stwierdzilismy ze firma p. Laszuka jest malo slowna dlatego wycofalismy zaliczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@mirasek ja znam gościa który chciał kupić JD w Lublinie... a teraz jeździ zadowolony MF 4255.

Swego czasu,ok 2 lata temu, jak się interesowałem zakupem ciągnika JD to słyszalem kilka mało pochlebnych opinii na temat Agrotechiki z Białej Podlaskiej :) . Ale obecnie pod względem podejścia do klienta, ceny zakupu ciągnika i kosztów serwisu jest mi znacznie bliżej do Bialej niż do Lublina , chociaż mam do Lublina 65km a do Białej niespełna 200km :D

Odnośnie korbanka to wydaje mi się, że są też różne filie- i te dobre i mniej dobre . Pomijając Fendty, Classy i MFy, takie graty jak kosiarki, siewniki, pługi i opryskiwacze korbanek jest w stanie sprzedać taniej niż inni dealerzy w okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

fajnie to ujołes...graty :) DHK działa na wielką skale wiec moze zejsc z ceny :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksyniu22    4

to moze ja z innej beczki :D gdzie byl robiony ten test bo widze jedna rejestacje PSL i jeszcze samochod firmowy hiub wrobel to napewno jakies okolice blisko mnie, i jeszcze jak mozna wiedziec to dla kogo byl ten test?

 

dobra juz zauwazylem ze miejscowosc to debno krolewskie :) jednak nie tak blisko mnie jakbym myslal... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Korbanek nie jest taki straszny jak go malują, przede wszystkim nie należy mu pokazywać że jest się napalonym. Trzeba poprostu tak jak oni ściemniać i negocjować wtedy potrafią z ceny zejść że aż dziw bierze, wiem bo kupowałem od nich kombajn a teraz ugaduje się z nimi w sprawie ciągnika.

Każdy dealer również John Deera dąży do tego żeby jak najwięcej wydoić.

A stwierdzenia że Korbanek jest niefajny a reszta jest super, to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Zaraz wyjdzie że Fendt na hektar spalił mniej skoro jeździł szybciej

 

 

Do tego dąże żeby napisał ile spaliły na ha bo to jest ważniejsze niż godz.

 

 

zaorał ten kawałek pola o 2min to zadna róznica nie zrekompensuje różnicy w spalaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Cały test byłby bardziej sprawiedliwy gdyby ciągniki pracowały choćby 8 godzin, bo przy tak krótkim pomiarze jest wiele "ale" jak widać w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

jesli chodzi o korbanka ,to mam od nich kombajn z 1999 i jak siegne pamiecią ,to po długich negocjacjach udało sie urwac troche kasy z ceny:).

uważam ,że po między dealerami różnych firm ,nie mam wiekszych różnic! wszyscy chcą jak najbardziej wydoic klijenta i robią to w taki sposób ,ze po zakupie jest goły ale szczesliwy ,że został tak mile obsłużony

pozdr

 

ps moim zdaniem z tego co przeczytałem test był w miare uczciwy ,chciałbym aby takich imprez było jak najwięcej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksyniu22    4

wiesz czyj to filmik?? czy przypadkowo go znaazles? a moze znasz autora tego filmu? bo o ile sie nie myle to jest kumpel mojego kolegi ze studiow... ale zagmatwalem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
wiesz czyj to filmik?? czy przypadkowo go znaazles? a moze znasz autora tego filmu? bo o ile sie nie myle to jest kumpel mojego kolegi ze studiow... ale zagmatwalem B)

 

 

znam autora tego filmu i posiadacza tego glosu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksyniu22    4

to pewnie mieszkasz w okolicach gniezna, no nie? bo ten moj kolega ze studiow tak mieszka B) i pewnie sie znacie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

ja z doświadzczenia tyle że JD lepiej wypada w testach, porównywałem z bratem JD 6420 i Fendt-a 412 Vario, a to co nam wyszło , mianowicie mamy gospodarstwo 40 ha na tate, i w pierwszy jeszcze sapardzie kupiliśmy wspomnianego JD 6420 i kilka maszyn , no nie powiem niezła zabawka , ciągnik ten w zupełności wystarczył na ten areał ale poszliśmy w transprt i musieliśmy kupic drugi ciągnik do gospodarastwa, tata dał się namówićtym a korbanków na tego Fenda 412 vario oczywiście też w SPO, jak goprzywieżli to była niezła maszynka nawet mi się bardziej podobał niż JD,otóz okazzało się ze nie jst taki oszczedny jak JD a do tego jest droższy w utrzymaniu i to o wiele niż JD, kiedyż testoealiśmy obydwa ciągniki przy agregacie poorywkowym KUS z mandamu 3 metry szerokości i okazało się że w godzinę Fendt mniej zrobił a niżeli JD,a mają takie same ogumienie, na dodatek siadły nam wtryski w Fendzie koszt samych wtrysków 10 000 tyś złotych i kupiliśmy je prosto z Bosha bo od tych korbanków to by było ze 300 tyś drożej, a nie lejemy opałówki tylko orginalną ropę bo jesteśmy na VAcie i nie opłaca nam się kombinować, uważam że Fendt to dzidostwo jaich mało no chyba że macie kasy jak l;odu żżżżżżeby płacić za drogi serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

JD w wersji premium czy SE???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

mamy wersje premium tą troszke lepszą od SE, właściwie to nie wiele sie różnią poza resorowaną osią, ale jesteśmy zadowoleni, a teraz zamierzamy przywiezć po nowym roku JD 6430 premium zobaczymy co to potrafi? a bede miał go gdzie przetestować bo ostatnio wozimy żwir na podbudowe drogi to napewno tam go sprawdze i napisze o nim kilka opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc chlopaki ja mam takie zdanie nie mowie ze fendt jest zly ale uwazam ze jd jest super maszyna i nie wiezcie ze fend mniej spali bo to nie prawda a i wiecie taka ciekawostke ze 1976 r jd wprowadzil pierwszy klimatyzacje i wiele takich pierdolow moze to sa starsze systemy ale przetestowane i wytrymale sam sie zastanawiam co kupic bo chce zmienic jest duzo tego ale chyba sie zdecyduje na jd nie chodzi mi o reklame ale o serwis i wytrymalosc bo mam gorki a wiem ze jd poradzi pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Skoro Fendt orał szybciej to musiał zaorać więcej ha/h niż JD, a nie tyle samo.

Pozatym JD jest słabszy od Fendta, a ponieważ oszczędniej jest orać z mniejszą prędkością i większą szerokością to Fendt marnował sie z takim pługiem. Fendt powinien ciągnąć 6 skib i wtedy byłby oszczędniejszy.

Widziałem nawet takiego Fendta z 7 skibowym pługiem i świetnie sobie radził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
Skoro Fendt orał szybciej to musiał zaorać więcej ha/h niż JD, a nie tyle samo.

Pozatym JD jest słabszy od Fendta, a ponieważ oszczędniej jest orać z mniejszą prędkością i większą szerokością to Fendt marnował sie z takim pługiem. Fendt powinien ciągnąć 6 skib i wtedy byłby oszczędniejszy.

Widziałem nawet takiego Fendta z 7 skibowym pługiem i świetnie sobie radził

 

 

przeczytaj uwazie opis warunkow itp - wtedy zrozumiesz ze troszke nie tak w tym poscie napisałes.

 

warunki byly trudne.

BTW doliczająć IZM to JD był silniejszy.

ale nie o to chodiz - 3 konie praktycznie nie robia tu roznicy.

 

nie moge sie doczekac az producenci zaczna opisywac moc swoich produktów według zunifikowanej-jednolitej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a coś więcej na temat tej normy????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Przecież normy są w pewien sposób zunifikowane.

ECE R24-moc silnika z całym osprzętem

EC 97/68-moc silnika bez osprzętu

Jeśli chodzi o mnie to ja klasyfikuje ciągniki do odpowiednich grup mocy na podstawie mocy znamionowej ECE R24, a reszte uznaje za parametry silnika.

Niestety w prospekcie JD 7730 jest podana moc w EC 97/68 (co uważam osobiście za nieuczciwość) więc porównam moc tych ciągników wedłu tej normy.

Moc znamionowa (EC 97/68):

Fendt 820VarioTMS-207hp (w ECE R24 ma 190hp)

JD 7730-190hp (Fendt 818 ma 186hp)

Z tego wynika, że Fendt 820 jest o 17hp mocniejszy od JD7730

IZM nie biore pod uwage bo jest dostępna tylko w specyficznych warunkach(WOM, transport), a nie podczas orki

Zapotrzebowanie na moc pługa zawieszanego wynosi średnio 30hp/korpus wiec Fendt 820 powinien ciągnąć spokojnie 6skib.

Pługi półzawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc więc nie ma problemu żeby Fendt 820 ciągnął 7skibowy pług półzawieszany.

Zresztą widziałem już słabsze ciągniki radzące sobie z takim plugiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Jeśli chodzi o mnie to ja klasyfikuje ciągniki do odpowiednich grup mocy na podstawie mocy znamionowej ECE R24, a reszte uznaje za parametry silnika.

Tyle że wg normy ECE R24 w przypadku silników z wentylatorem na sprzęgle wiskotycznym podana moc może być nieco większa niż ze sztywnym napędem wentylatora (który potrafi zabrać nawet kilka KM), dlatego najbardziej ostrą i miarodajną normą jest DIN która stanowi odpowiednik ECE R24 ze "sztywnym" wentylatorem.

 

Jeśli chodzi o normy pomiaru mocy od najbardziej "zawyżającej" to:

 

SAE

ISO

EC 97/68

ECE R24 (wisko)

DIN

WOM

 

chyba że coś pomyliłem, jest jeszcze PN czyli polska norma ale nie wiem gdzie ją wsadzić bo nie znam warunków pomiarowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ale w warunkach polowych sztywny napęd wentylatora też zabiera więcej KM niż naped o zmiennej prędkości.

Nie widze nic niesprawiedliwego w ECE R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Niestety w prospekcie JD 7730 jest podana moc w EC 97/68 (co uważam osobiście za nieuczciwość) więc porównam moc tych ciągników wedłu tej normy.

 

Pługi półzawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc więc nie ma problemu żeby Fendt 820 ciągnął 7skibowy pług półzawieszany.

Zresztą widziałem już słabsze ciągniki radzące sobie z takim plugiem.

 

może ja jestem ślepy.. ale w charakterystyce JD 7730 jest moc podana wg normy ECE R24 też.

wogóle to JD podaje moce w normie ECE R24 od ponad 10 lat i tylko może ostatnie 2 lata podaje moc w ISO. Wcześniej moce podawane byłe w DIN i SAE.

 

 

 

co to za nowe stwierdzenie że pługi pół zawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc? Czym sie to niby różni ? Korpusy jakieś mniejsze albo lżejszy pług :P?

 

Taaa 820 ciągnie 7 skib, a ja widze jak 926 sobie z 5 czasami nie radzi :lol: Jak sie wykonuje orke na 20cm piasek to może i 7 uciągnie, ale jak na 30 i więcej, to już tak różowo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Taaa 820 ciągnie 7 skib, a ja widze jak 926 sobie z 5 czasami nie radzi smile.gif

no ja juz tez raz wspominalem o 930 z 6 skibami :lol:

a ciagnik z plugiem polzawieszany moze byc mniej narazony na naprezenia wystepujace podczas orki, poprzez przegub, w istocie moze to doprowadzic do minimalnie mniejszego zapotrzebowania na moc, ale napewno nie do dolozenia 1 odkladni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj