GaTHeR

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

Polecane posty

GaTHeR    0

Odwieczny dylemat - spalanie ciągników.

 

DZIEŃ:

27 października 2007 roku

 

MIEJSCE:

Dębno Królewskie

 

UCZESTNICY:

John Deere 7730 TLS kontra Fendt 820 Vario TMS.

oraz pług Kverneland ES 100 5K z packomatem S

ZDJĘCIE UCZESTNIKÓW

 

PODŁOŻE:

Łąka, ugor oraz pozostałości po wykarczowanym sadzie. Całość - 8 ha.

ZDJECIE POLA

 

CEL:

Który z ciagników spali mniej paliwa podczas 1 ha orki TYM SAMYM pługiem.

 

Kilka zdjęc:

1. Fendt i John Deere

2. Fendt w calej okazalości

3. John Deere w całej okazałości

4. John Deere + Kverneland

5. Fendt + Kverneland

6. Kverneland

7. Kverneland - ustawienie

8. Kverneland - sprawiedliwy pomiar

9. JD zamrugal swiatlami

10. Fendt z Kvernelandem

 

SPOSOB POMIARU:

Obydwa ciagniki ruszaly na godzinna orke z postronnym obserwatorem w kabinie obok operatora. Zatankowane byly pod korek.

Po godzinie komisyjnie zalewane byly ponownie pod korek.

 

WYNIKI:

Obydwa ciagniki zaoraly taka sama powierzchnie - okolo 1,45 ha.

Spalanie:

 

1. John Deere 7730 TLS: 27,5 litra na godzine orki - WYNIK JD,

2. Fendt 820 Vario TMS: 32,5 litra na godzine orki - WYNIK FENDTa.

 

 

PROSZE O OPINIE I KOMENTARZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17
JD zamrugal swiatlami
Janek ma ten błysk w oku, spalił mniej. Wszystko zleży od operatora. JD- siła, potęga i oszczędność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

5 litrów to spora różnica


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jak na orkę ugoru z wałem to całkiem niezły wynik owszem jelonka, bo Fendt jednak spalił sporo więcej.

@GaTHeR a jak oceniasz test obiektywny był. Ciągniki orały tym samym pługiem czy takim samym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
Wszystko zleży od operatora. JD- siła, potęga i oszczędność!

 

Operatorem JD był jego właściciel, a operatorem Fendta był pracownik Korbanka.

 

Podłoże może świadczyć o trochę wysokim spalaniu paliwa na ha orki.

 

Podłoże bylo dla każdego takie samo - na początku byl pas okolo 10 metrów szerokości starej drogi - to ten kawalek posluzyl na odpowiednie usatwienie pluga i zdarcie z neigo farby.

 

A kto przeprowadził ten test?

 

Fendt - Korbanek

John Deere - Chemirol

 

Oba ciągniki były uzywane - około 600-700 mth

 

Jak na orkę ugoru z wałem to całkiem niezły wynik owszem jelonka, bo Fendt jednak spalił sporo więcej.

@GaTHeR a jak oceniasz test obiektywny był. Ciągniki orały tym samym pługiem czy takim samym?

 

Test był obiektywny, bo przeprowadzany był na zlecenie duzego klienta, który nie byl zdecydowany ktory ciagnik kupic. Ciągniki orały TYM SAMYM pługiem. Z tym, ze Fendt miał hydrauliczne cieglo górne.

 

no i zależy z jaka szerokością orali i prędkością

 

Pług był ustawiony na maksymalną szerokość - głebokośc orki w JD to około 25-28 cm, a u Fendta około 20-28 cm.

Pole miało długośc 1150 metrów - John Deere zaorał 4 przejazdy w tą i spowrotem w około 2 minuty dłuzej niż Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

a jednak jasie oszczędniejsze od fendtów, bo 5 litrów paliwa to sporo kasy. To jak by orały 100 ha to fendt by spalił ok 500 litrów paliwa więcej niż jd


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Oj Korbanek się nie przyłożył... (chociaż jak napisał @GaTHeR, Fendt był szybszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
a jednak jasie oszczędniejsze od fendtów, bo 5 litrów paliwa to sporo kasy. To jak by orały 100 ha to fendt by spalił ok 500 litrów paliwa więcej niż jd

zauwaz ze FENDT spalil 5 litrow wiecej na 1,45 hektara co daje 344 litry wiecej na 100 hektarow niz jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Jezeli kogos stac na taki ciagnik to te 350 litrów ropy to nawet na mnie nie robi wrażenia, a co dopiero na jakims gigancie, a zauwazcie ze za kazdym razem liczy sie czas co do upraw kazdy dzien zwłoki przy takim areale to straty, które fendt nadrobi, a te dwie beczki ropy napewno sie zwróca.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Bez komentarza :D

 

 

Jeśli ktoś jeszcze miałby wątpliwości w to co pisałem wcześniej, że Jelonek w konkretnej robocie jest oszczędny niech zajrzy do tego testu

 

Jezeli kogos stac na taki ciagnik to te 350 litrów ropy to nawet na mnie nie robi wrażenia, a co dopiero na jakims gigancie, a zauwazcie ze za kazdym razem liczy sie czas co do upraw kazdy dzien zwłoki przy takim areale to straty, które fendt nadrobi, a te dwie beczki ropy napewno sie zwróca.

 

Jeśli Jelonek miałby Auto Powera byłby na równo z Fendtem.

 

Fendt nadrobi czas paliwem z tego wynika

 

WYNIKI:

Obydwa ciagniki zaoraly taka sama powierzchnie - okolo 1,45 ha.

Spalanie:

 

1. John Deere 7730 TLS: 27,5 litra na godzine orki - WYNIK JD,

2. Fendt 820 Vario TMS: 32,5 litra na godzine orki - WYNIK FENDTa.

 

Te powierzchnie zaorały w godzine, bo na dole potem piszesz że Fendt był szybszy, to on więcej zaorał?

 

Podaj spalanie na ha zaoranego pola a nie na godzine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak robili taki test to mogli podstawić jeszcze inne ciągniki, jakiegoś MF, Mc, New Hollanda itp. To by było dobre porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i obroty silnika jakie były utrzymywane...do tego ta głębokość, jak można orać od 20 do 28 cm???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Zaraz wyjdzie że Fendt na hektar spalił mniej skoro jeździł szybciej :)

 

Do tego dąże żeby napisał ile spaliły na ha bo to jest ważniejsze niż godz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Robert dlaczego piszesz bez komentarza..., jezeli jd miał AutoPowr to bym nawet sie z toba zgodził ale jezeli nie to wiadomo fendt lepszy,

Ps.

Nie ukrywam że jestem fanem fendta..


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzbi2    0

Moim zdaniem ten test pokazuje, że technika idzie do przodu i nie tylko Fendt robi dobre ciągniki a i konkurencja też jak widać go dogania a nawet przegania ( ja i tak wybrałbym FENDTA)

POZDRAWIAM i więcej takich testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Robert dlaczego piszesz bez komentarza..., jezeli jd miał AutoPowr to bym nawet sie z toba zgodził ale jezeli nie to wiadomo fendt lepszy,

Ps.

Nie ukrywam że jestem fanem fendta..

 

 

A miał? No chyba nie.

 

Jeśli miałby to wynik byłby lepszy a takto Fendt był szybszy, jeśli porównywali to powinny oba traktory byc na bezstopniówce -troche nierówne starcie :D

 

Jesteś fanem Fendta, to czemu masz Zetora. Wiadomo cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale skoro JD orał dłuzej to powinien więcej spalic chyba?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ale skoro JD orał dłuzej to powinien więcej spalic chyba?

 

hm :D

 

szczerze to mnie nie interesuje aż tak bardzo czas przejazdu, tylko liczba zużytych litrów na ha, a po pierwszym poście sugeruje że Jelonek ma stopniową skrzynię a Fendt bezstopniową to wiadomo dlaczego jest szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj