AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

tomek73    576

U nas kiedyś na trakach do kamienia używali stal masy. To były drobne kulki stalowe o średnicy do 4 mm. Było to cholernie ciężkie. Jakby takie coś dodać do betonu to masy była by ładna.

A zamiast piachu dać szlam z kamieniarstwa i cement lub jakiś klej do płytek.

Można też z granitu wyciąć, ale tu trochę jest zabawy. 1 metr sześcienny czarnego waży ok 3 tony. Biały ok 2 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

a jakie kształty ( objętość) musiałby mieć obciążnik zrobiony z betony zeby ważył ok 300 kg ???

 

będzie miał taką objętość jak 10 bloczków betonowych, 1 bloczek waży 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam. Panowie jaki optymalna waga obciążnika jako przeciwwaga do ładowacza tak aby nie było za dużo? Ciągnik 66 koni czyli dość mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie che kupic do zetora foltery 115 obciążniki oko 300kg bo tyle mi jeszcze wejdzie i moze bedzie stabilniejszy jak ktos by mial na zyciu prosze o jakis kątakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek3589    0

Witam chciałbym odświeżyć temat mam opony zalane płynem jednak podnosi mi lekko przód i czy mogę do tego dołożyć jeszcze nie duzy obciążnik czy lepiej zrezygnować całkiem z plynu i tylko większy obciążnik, ciągnij ma 140 km i opony radialne z przodu. Co o tym sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Kto stosuje płyn w kołach ,to było dobre ale 50 lat temu,zainwestuj w przedni tuz i do orki załóż stosowny odważnik a, do prac polowych (uprawowych)  załóż wał lub przedni agregat  ,to lepsze od wody w kołach. 

Wracając do pytania spokojnie dołóż ciężaru na przód nic się nie stanie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam płyn w  ciągniku 150 km około 600 kg ogółem  i rewelacja. Obciążenie jest tam gdzie powinno.

Bardzo dużo ciągników  przywożone  z zachodu mają  koła zalane płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W instrukcju Belarusa jest podana mozliwość dociążenia w ten sposób ,Sam jestem ciekaw jak to sie zachowuje w kołach jeśli zawartość jest procentowa ?np. podczas hamowania w transporcie ciężkiej maszyny na pole ,ten który jeżdżdzi z beczką asenizacyjną  wie o czym piszę ,jak jest pełna to ok lecz jeśli zalana do połowy to buja ,ciekaw jestem czy w kole o dużej średnicy nie jest podobnie,

kolejny temat to awaria ,przebicie koła to juz na pewno problem nie maly powietrze ucieknie a płyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak po dziurach jeżdże to tak nie skacze.Bardziej masywny jest.

jak przebiję to płyn nie ucieknie, delikatnie sączy, a  powietrze od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Od kilku lat napełniam koła wodą w C-360. Daje to jakieś 300kg dodatkowej masy. Napełniam ile się da, bez pompowania powietrza.

Potwierdzam to co pisze kolega powyżej. Jedyna wada to, to że trzeba wodę spuszczać na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novo181818    1

Potrzebuję zrobić obciążnik betonowy o masie 1 tony, rama z blachy zalany betonem.

Jakie wymiary powinien mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    34
zależy jaka gęstość betonu, ogólnie m3 betonu waży ok 2400kg więc objętość obciążnika trochu mniejsza niż pół kubika. stal ma większą gęstość, więc można zrobić mniejszy i do środka złomu napchać i dolać betonem. Ale to już gorzej liczyć i trzeba by przeważać go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chleb0    0

Witam, mam pytanie jak dobrać wagę balastu na przedni tuz ? są jakieś nie wiem normy przeliczniki?. Kupiliśmy NH TS135 A z tuzem, będzie chodził z pługiem 4 skibowym obrotowym, i agregatem uprawowo siewnym, nabudowana skrzynia amazone 3 m ( pusty koło 1700 kilo ). Mamy ziemię  na górkach dosyć sporych, czy np 700 kg by było dobrze?. Nie chciałbym przeciążyć jakoś ciągnika czy tuzu zbyt dużym balastem nie mam pojęcia ile tego się daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chleb0    0

Ludzie, kupe z was ma tuzy i ziemie górzyste i naprawdę nikt nie raczy odpisać i doradzić co i jak?. Chyba przereklamowane to forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Chleb 700kg to trochę za mało 1000-1200 kg do tego ciągnika było by akurat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj