Skocz do zawartości
AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas120    4
powiem proporcje jakich użyłem na 50L bańke po oprysku która posłużyła jako forma

37 kg cementu 12 kg kleju do glazury kubeł 15 litrowy mokrego żwiru 17 litrów wody=27 zł miejmy nadzieje że nie popęka od wibracji coś koło stówki będzie ważył chciałem zrobić większy ale nie miałem większej formy a z desek to lipa:(:P

dobrze pomyślałeś z tym klejem do glazury jeszcze bym zaproponował od podłóg podgrzewanych jeszcze elastyczniejsza lub jakiś plastyfikatr no i troche drutu zbrojeniowego beton ważu 2kg/dm3 więc gabaryty do masy nie sa duże a cena też rozsądna a nie to co u dilerów 100-1500zł za co???

misiael7745    3

owszem zbrojenie w środku jest z żebrówki 12mm ok 5 m coś w ksztacie sześcianu i w miejscu gdzie będzie mocowanie dodatkowo wzmocniłem:):)jakbym miał TUZ w zetorze napewno bym zrobił wiekszy o masie ok 800-900kg ale po dodaniu tego co robie masa skrzynki i tego betonu będzie wynosić 660 kg.musiałem też mieć na uwadze że ten dodatkowy będzie w odległości ok 70 cm od przodu ciągnika a to zmienia postać rzeczy.Przydałyby się jeszcze na tył:P:P:(:P

jankris    10

A ja mam taki pomysł taniego obciążnika na przedni lub tylni TUZ.

Cztery używane opony 195/65x15 jedna na dugą wypełnione powoli mocnym betonem. W środek pręt stalowy 25. Mam balast 600kg z zabezpieczeniem gumowym.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Jak by ktoś chciał sobie wyliczyć obciążnik z betonu to 1m3 betonu waży 2000-2500kg :P

DawidMalw    1

Jest to mój pierwszy temat,więc proszę o wyrozumiałośc,a w razie potrzeby poprawcie mnie.

Ja mam(tzn mój tata) Ursusa C-385A ,są one na przodzie w komplecie(13 sztuk) i ważą ponad 400 kg.

Piotras    2

orginalny Fendta prosto z odlewni 900kg tak na marginesie ciekawe ile korbanki się cenią :P

pawel6485    234

Fajne misie podoba pomysł Pawła93 wyglada naprawde nieżle

Ja mam beczke 200l po ropie zalana Cementem ale niewiem ile wazy.....

Laki    0

Moja receptura na wykonanie tych obciążników to: 25kg kleju do glazury ,25kg cementu i solidne zbrojenie z drutu"8"Waga takiego odlanego obciążnika to 30kg a oryginalnego 50kg ale mi to wystarcza to co zrobiłem.

yogi    7

ja mam prostokątną skrzynie matalową o wymiarach 35cm-45cm-100cm. a do środka napakowałem byle jakie stare żelastwo, dwie sztaby ołowiane ok.80kg jedna i to wszystko zasypane piachem :D waga ok.400kg :D

KAROL0905    1

ja chce zrobic coś ale nie mam koncepcji na wykonanie i mase obciążnika

myśle czy z desek jak by wyszolowałó i zalał betonem bdzie dobrze czy morze jakomś folią cza by to wyścielać aby nie było nierówności

Laki    0

Ja do swojej Proximy plus zrobiłem obciążniki na wzór oryginalnych tyle tylko, że moje są wykonane z betonu, które ważą 30kg a oryginalne 50 kg sztuka. A mi to chodziło głównie o wygląd zewnętrzny, bo brakowało temu ciągnikowi tego czegoś...!

dawid12    10

W 3P są na przodzie i tyle orginalne kupione razem z ursusem.......

P.S To mój 100 post:)B)

coolman111    54

Przy wszystkich ciągnikach mam oryginalne. Przy C 4011 mam w przednich kołach, ale planuje coś dorobić, ponieważ jak pracuje z rozsiewaczem Brzeg MX850 to max. mogę naładować ok. 600-650kg i już lekko podrywa przód B).

Kamyk514    0

Ja w jednej c360 mam dospawaną ramę i dołożone jest kilka oryginalnych obciążników a do 3512 czasami zakładam na przód obciążniki od T25 B) :)

skrok18    1

ja mam orginalne obciążniki od 60 i siedzą w mojej 60 na tylnich kołach . na jednym kole jest coś ze 200kg więc 400kg na tylnich kołach co zwiększa wydajnośc pracy ciągnika B)

marcin974    25
Przy wszystkich ciągnikach mam oryginalne. Przy C 4011 mam w przednich kołach, ale planuje coś dorobić, ponieważ jak pracuje z rozsiewaczem Brzeg MX850 to max. mogę naładować ok. 600-650kg i już lekko podrywa przód B).

Ja tez mam oryginalne w traktorach, w C-360 jest potrzeba dociązyc przód to mam takie 1 takie 2 cos

kładę na to 4obciązniki po 16kg (te co powinny być w kołach) tj. około 35kg i trylinkę tez blisko 30kg, czyli mam dodatkowe ponad 60kg i mogę je zdjąć w każdej chwili i sie lekko kierownicą kreci, np raz pryskam, raz z pielnikiem jeżdżę to trochę nie teges byłoby mieć na stałe takie obciążenie...

W rozsiewacz ponad 900kg sypię + masa rozsiewacza 310kg i C-360 pomyka :)

tak do 800kg nawozu w rozsiewaczu jeszcze uniesie, ale więcej nie...

marcin974    25
Marcin, nie mogę otworzyć Twoich linków, bo chciałem zobaczyć Twoje rozwiązanie.

Sorry juz poprawiłem, zapodałem tylko dwie ale w mjej galerii jest więcej tego, komuś a AF nawet podsyłałem dokładne foty tego B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.