AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

19Damian89    0

w MF255 mam 4 orginalen i 2 od zetora bo byl przod za lekki do rozsiewacza nawozów. w Zetorze jest 8 orginalnych

 

ale kolesie maja do MF kolo 120 koni obciaznik doczepiany kolo 1500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ja dopóki nie kupiłem new hollanda to siałem u1201 z3 metrowym agregatem czynnym i żeby ni przeważało wyspawaliśmy na przód taką ramke 70cm długa i na szerokość ramy ciągnika i kładliśmy do pełna kamieni przy zaczepianiu agregatu beton jest nie za dobry bo jeżdzisz z nim cały czas (nie potrzebny ciężar) a tak miałem pużniej fajną skrzynke na np. line kiedyś wrzuce foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

W C-330 mam w tylnych kołach 2 wewnętrzne,4 starego typu z wcięciami ,do tego w przednich kołach i ładowacz(tur) więc ma uciąg.Czasami jeszcze zakładamy przeciwwage około to ma dopiero uciąg.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Do zetorka pod ramą są oryginalne ale na przednim zaczepie brakowało 3 (ponoć nie zawsze występowały).

Kilka kawałków szyny kolejowej i jest ładna ramka na jakiegoś kamienia jak się znajdzie na polu lub żeby coś położyć, kilkadziesiąt kg wagi no i coś z przodu więc maski się nie pognie :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Ja mam na tylni tuz obciążnik o wadze licze na 1600-1700kg. Zrobiłem go gdyż mam ładowacz czołowy który jest zamontowany do MF 3635 i poprostu ciągnik jest za krótki i podnosi mi tył przy przewożeniu balotów:))

Poprostu wzieliśmy i zrobiliśmy mocną konstrukcje stalową i odlaliśmy w formie o kształcie prostokąta.

Jak narazie bardzo dobrze się spisuje już jeden sezon wytrzymał. koszt takiego balastu który ja posiadam to 400-500zł wliczając stali i beton. A to link.

post-18540-125390640425_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

Mam taki problem:

Nie wiem czy założyć obciążniki tylnych kół do c385 i c4011 ja mówię że są potrzebne ale do radźcie, lepiej jak jest dociążony ciągnik czy nie, czy opony cierpią itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ale obciążniki orginalne czy chcesz coś dokupić opony myśle że nie ucierpią ale zależy ile będziesz miał powietrza w kołach. Ciężki ciągni ma lepszy uciąg i w polu i na drodze.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

Obciążniki orginalne nie mam zamiaru nic dokupywać a powietrza tyle ile ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Co maja wspolnego obciazniki i Elektryka i elektronika w rolnictwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Według mnie lepiej jak ciągnik jest dociążony ale też zależy jakie prace nim wykonujesz jeżeli jeździsz np po podmokłych łąkach to nie polecam im jest ciągnik cięższy tym ma lepszą przyczepność do podłoża a co za tym idzie i uciąg

 

a gdybyś potrzebował obciążniki do 4011 to mam na sprzedanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

robić w polu ciągnikiem z obciążnikami , a bez to jak niebo a ziemia ^^ zakładaj i nie ma nad czym myśleć :D


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

własnie po co w dziale elektryki?

Obciążniki dają mniejszy poślizg i cięzsza wage. zalezy do jakich prac.do siania nawozu to lekki powinien być a do orki lub agregatu cięzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

No oczywiście że dobry głównie w czasie prac na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony działu Ciągniki > Tematy ogólne


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Obciążniki zdecydowanie się przydadzą, ciągnik o niebo lepiej idzie w pracach ciężkich. W lżejszych to specjalnej różnicy moim zdaniem nie robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Jak już inni koledzy pisali obciążniki się przydadzą. Zyskasz uciąg np. przy orce i innych pracach polowych, lecz np. przy lekkich pracach ciągnik będzie za ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Ja zrozumie że chyba do c385 i jak masz fundusze to zakładaj przodek bo to zmienia ciągnik o 100% pod względem uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj