AdrianFanDeutz

Obciążniki

Polecane posty

arturs860    0

ja zrobiłem sobie do sieczkarni na tył ze zwykłego betonu w formie z blachy i dobrze to podczas zalewania 'wibrowałem' wyszedł dosc dobrze w srodku oczywiscie zbrojenie, po dwóch latch nie ma rzednych pekniec waga to około 1200-1300 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

Witam,mam takie pytaniei prosze o wypowiedzi osob uzywajacych tuz-ow i obciaznikow zamocowanych z przodu.

Co jest lepsze miec stale obciazenie czy moc je odczepiac kiedy sie chce,w przypadku tuza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A dlaczego lepsze zwykłe z tym się nie zgodzę. Za obciążeniem na tuzie jest tylko jedna wada że jest o jakieś 70cm wysunięty do przodu ale to np. w orce nie stwarza problemów. Jeśli mamy tuz z obciążnikiem to można regulować jego ciężar np. jeśli mamy beczkę można ją zalać wodą do pełna jeśli ciągnik będzie z agregatem uprawowo siewnym a np. w transporcie całkowicie zdjąć obciążnik lub napełnić go tylko do połowy. A więc wszystko przemawia za obciążeniem na tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ja odkąd mam ciągnik z tuzem nie wyobrażam sobie go nie nie mieć. Jak go kupowałem to ojciec mówił a po co to nam potrzebne i po roku czasu zmienił całkowicie o tym zdanie. Zawieszam ciężar jaki chce lub zdejmuje go całkiem nie siłując się z tym. W polu np przy orce czy przy pracy ścierniskowcem zaczepiam sobie czasami skrzynkę i wkładam tam kamienie :) W zimie przydaje się do odśnieżania. Tak więc gdybym miał teraz kupować kolejny ciągnik to tylko i wyłącznie z tuzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber56    0

damian95 zwykle dlatego som lepsze poniewaz som niezalezne od chedrałliki a zalezy do jakiego ciągnika potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

lepsze jest zwyle obciążenie

 

 

bzdura i to bez jakiegokolwiek argumentu ... a dlaczego to w postach @damian95 i @PanJoker poczytaj, jedyna przewaga zwykłego obciążenia to cena bo TUZ trochę kosztuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Dokładnie tak, jedyną przewagą jest cena. Bo ze zwykłym obciążeniem jest tańszy, jaki by nie był nowy czy używany to różnica w cenie jest. Aczkolwiek uważam że na prawdę warto jest dać te pare groszy więcej i mieć tuza a obciążnik można bez problemów zrobić we własnym zakresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Obciążenie na TUZ jest lepsze. Możesz szybko i sprawnie odpiąć balast ( i bez dźwigania) a poza tym lżejszy ciągnik mniej pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Czy znacie jakieś firmy które dorabiają obciążniki do kół tylnych ? Głównie chodzi by pasowały do Case CS PRO lub Steyr 9095MT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

Witam kiedyś widziałem taki obciążnik na john deere który był podpięty do obciążników z przodu bo mam agregat horscha podorywkowy ale jednemu ciągnikowi w nim podnosi przód a nie raz niema tego z tuzem i niema czym w polu robić:P prosił bym jak by ktoś znalazł żeby dał nick do tego zdjecia:p z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chcesz dobrą radę... odkręć przodek od t25 i wepnij 1 w 2 i zepnij bolcem, i na rurki załóż obciążniki (8sztuk) dobre 200kg +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

chcesz dobrą radę... odkręć przodek od t25 i wepnij 1 w 2 i zepnij bolcem, i na rurki załóż obciążniki (8sztuk) dobre 200kg +

a co to jest t25??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak śmiechem żartem to pisałem... t25 to władimirec ;d ja osobiście tak zrobiłem jak mi brakło dociążenia przy bronie wirnikowej i siewniku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podłączam się tu.

Słyszał ktoś o obciążnikach na PTUZ betonowych z dodatkiem magnetytu? Podobno mają dużo mniejsze wymiary od betonowych, a są niewiele droższe i jednocześnie kosztują połowę tego, co żeliwne. Chciałbym poznać opinie głównie na temat trwałości i wymiarów względem betonowych.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja podczas siewu pszenicy wodziłem obciążnik 1500kg z betonu (mam chyba nawet jakieś zdjęcie w komórce). I według mnie obciążnik z betonu jest za duży. Kawał do przodu wystaje i jak się manewruje to trzeba patrzeć żeby czegoś nie zaczepić bo sporo zalatuje.

Obecnie używam dwóch obciążników z żeliwa od wózków widłowych. Jeden waży 500kg i ma na dole przykręconą belkę. Wymiary to jakieś 50x50cm, a grubość to 20-25cm. Mieści się między ramionami i nie wystaje dalej niż haki.

Drugi ma 1000kg i dorabiane mocowania, wymiary 80x80x30cm. Ten większy z siedzenia nie jest widoczny i nie wystaje daleko ale już zasłania światła na masce.

Cena żeliwa jak kupowałem była 2zł za kg. Czyli koszt 1000kg to 2000zł. A zajmuje obiętości ok 10razy mniej niż z betonu.

Tu widać ten 500kg.

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1321020168/gallery_19994_110_102509.jpg

1000kg ma podobny kształt tylko jest po 15cm szerszy na boki i z 20cm wyższy oraz wysuniety 15cm poza haki, gdzie ten 500kg jest na nich centralnie.

Edytowano przez marekgizio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeliwo ma w porywach 4 razy większą gęstość od betonu(7800 vs 2000 kg/m3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Może i tak ale w rzeczywistości ten z betonu jest dużo wększy niż 4 razy od tego z żeliwa.

Ludzie co oglądali obciążniki z żeliwa to dawali temu 500kg że ma 200kg a ten co ma 1000kg oceniali na 400kg. I nie mogli uwieżyć że tyle ważą. Za to ten z betonu to każdy oceniał na grubo ponad tonę.

Tu są zdjęcia obciążników. Polecam się wybrać na złomowisko i popytać o obciążniki od wózków widłowych. Czasem trafiają się ładne foremne nie poobijane z możliwością łatwego montażu.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/19994/1284-balast/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

a jakie kształty ( objętość) musiałby mieć obciążnik zrobiony z betony zeby ważył ok 300 kg ???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakieś 150 litrów, czyli 3/4 beczki po ropie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj