Zaloguj się, aby obserwować  
patikot3

Mechaniczne cięcie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
profus2    5

Jak już mówiłem byłem z Kubą (lambokubus) na tym pokazie i mówili wiele ciekawych rzeczy na temat tego mechanicznego cięcia

W tym gospodarstwie w którym pracowała maszyna drzewa były bardzo młode jednolite i przystosowane do cięcia letniego

Jeżeli ktoś prowadzi sad na terenach niesadowniczych i ma problem z pozyskaniem pracowników to tego czasochłonnego zabiegu to to rozwiązanie jest bardzo dobre

A kupując przez grupę taką maszynę do tego jeszcze na "spółkę" to koszty nie są takie duże


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Strasznie ciekaw jestem jakie to ''ciekawe'' rzeczy na temat tego ciecia opowiadali. Z mojej praktyki, to sluzy ono jedynie formowaniu szeregów oraz ogranicza nadmierny rozrost drzew. Za maszyna i tak poprawiamy recznie - pila czy tez sekatorem. Wedlug mnie to ta metoda nie jest w stanie zastapic normalnego przeciecia drzew, bo nie usuwa galezi w srodku drzewa, ktore to jednak w sposob znaczny ograniczaja dostep swiatla. Jakiej marki byla ta maszyna na zdjeciu? Nie czasem holenderski Perfect? W tym sezonie dostalismy nowa, pracuje z New Hollandem TN 95F.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Jakoś ta metoda jest mało przekonywująca. Owszem da się tym ciąć drzewo żeby było odpowiednich rozmiarów ale i tak trzeba przerzedzać gałęzie. Rok, dwa może to zda egzamin ale na następne lata trzeba będzie kombinować jak wyprowadzić dobrze drzewo bo się gąszcz robi. Może i wybarwienia na początku są lepsze ale czy później będzie taka rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zbyszekkieliszek
      Witam, Zastanawiam się nad zakupem, kombajnu połówkowego do zbioru Aronii. A mianowicie nad 3 maszynami:1.Marek 2 - Firm Dom-Wid.2.Lisicki - FMR Lisicki.3. Arek 3 - SFAMASZ Zależy mi na opiniach, na pewno w grupie znajdą sie posiadacze owych maszyn  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj