adamnew86

Przekładnia kątowa New Holland 8060

Polecane posty

adamnew86    0

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem kombajnu new holland 8060 i przyszła pora na przegląd maszyny, mam problem z przekładnią kątową podajnika zbożowego po rozebraniu okazało się że kompletnie złóżyły się tryby, teraz po kupnie nowych przyszła pora na składanie wszystkiego czy ktoś mógłby wspomuc mnie swoją wiedzą i powiedzieć w jaki sposób to poskładać nie wiem w jakiej odległości ustawić małą zębatkę na wałku od kołnierza który jest wytoczony na wałku chcę to zrobić dobrze bo części dość drogie i nie chciałbym czegoś spaprać z góry dziękuje za pomoc?

Karol445    66

Musisz tak poustawiać żeby zęby się idealnie zazębiały ze sobą, tak żeby współpracowały na całej swojej szerokości. Po wstępnym ustaleniu powinno się pomierzyć szczeliny i wszystko zabezpieczyć podkładkami żeby koła się samoistnie nie przesuwały (jesli to jest przewidziane przez producenta) Nie zapomnij tez że koła muszą współpracować z minimalnym luzem (często się używa gazety do sprawdzania luzu Jeśli zęby nie poprzecinają gazety to dobrze) Ogólnie jest to dość trudna operacja

Wiadomość z agroFakt.pl

detom    18

Miejscowość Wąsy niedaleko Siedlec kupisz tam całą przekładnię zapewne w dobrej cenie, są namiary w dziale kombajny NH na tym forum włącznie z telefonem.

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

lonski    1

Części do przekładni kupisz u Gąski (w tej chwili chyba najlepsze ceny ok. 150 mały trybik 250 zł duzy trybik). Ja wysypałem juz dwie przekładnie przez nieuwagę. Przyczyna - wytarty uszczelniacz od strony podajnika ślimakowego. Po omłocie rzepaku zostało trochę wilgoci która swobodnie dostawała się do łożysk, robił sie luz i trach - zębatki poszły.

Nikita_Bennet    291

Pytanko jak sprawdzić przy zakupie tę przekładnię, na co zwrócić uwagę?

Pytam bo zbieram się do obejrzenia kolejnych kilku (jednego mam na oku) NH i chciałbym wiedzieć która to przekładnia i jak ją sprawdzić.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Nikita_Bennet    291

no i się rypła a w sumie to łożysko, rozkręcamy a tam smar, smar, smar i jeszcze trochę smaru ;) Wody zero.

Niestety zużył się mały trybik i teraz muszę kupić komplet, dobrze że zauważone na czas a szkoda bo trochę mi się spieszy ;(

89508216 + 89508217, do tego nowe kliny i łożyska.

Pytanie - w tej górnej części też coś wymieniać co jest duży tryb? Łożyska luzu nie mają.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Nikita_Bennet    291

Ktoś podpowie jak to sensownie spasować bo tryby mi jakoś dziwnie chodzą na sucho.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1993michal
      witam potrzebuję porady jak najprościej wymienić pas który idzie od silnika do elektrowłacznika sieczkarni?
    • Przez Nikita_Bennet
      Witajcie.
      Pytanie - ktoś to naprawiał?
      Bo rozłączyło i się nie załączyło. Szczotki do wymiany ale ciekaw jestem czy idzie całość dostać?
      Ewentualnie od czego podpasować?

Niby tutaj jest taka fotka ale ten zamiennik do niczego nie jest podobny:
      https://www.agro-parts24.pl/wlacznik-elektryczny-sieczkarni-wysypu-d28850856,3,1837,1853
    • Przez szczewko
      chciałbym aby wypowiedziały sie osoby które użytkują kombajny tej serii lub cos słyszeli na ich temat.chodzi mi o wydajność,awaryjnosc itp.
    • Przez zbyszek402
      Niedawno kupiony kombajn NH 1540S. Mam takie zapytanie od strony wchodzenia do kombajnu, na wale głównym młocarni nie ma żadnej kalamitki do smarowania. Czy łożysko na tym wale smaruje się i w jaki sposób? Bo szukałem punktów smarowniczych na tym kole, ale nie znalazłem. Proszę o pilną poradę na ten temat.
    • Przez Rasi
      Witam wszystkich. Potrzebuje schemat instalacji elektrycznej New holland TX32. Poratuje ktoś ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj