Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik243

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik243    0

Jestem rolnikiem prowadzącym gospodarstwo w województwie mazowieckim. Około 20 lat temu zostało mi i mojej żonie przepisane gospodarstwo przez moich teściów (około 7 ha). Gospodarstwo znajduje się w województwie łódzkim. Informacja o ta nie została podana do mojego macierzystego KRUSu w woj. mazowieckim. Tak więc od około 20 lat w KRUSie podana jest liczba hektarów tylko gospodarstwa znajdującego sie w woj. mazowieckim. Podatek od gruntu z tego 7 hektarowego gospodarstwa płacony jest normalnie, natomiast chodzi o sytuację z KRUSem jak tę sprawę wyjaśnić i zgłosić w KRUSie? Jakie konsekwencje mogą mi grozić w związku z nie podaniem rzeczywistej, łącznej wielkości gospodarstwa, przez tak długi czas?

Edytowano przez rolnik243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie czy te dodatkowe ha mogło by coś zmienić w twojej sytuacji jeśli chodzi np o wysokość składek. Jeśłi nie zgłoszenie tego faktu nie powodowało jakichs strat finansowych dla krus to chyba nic wielkiego stać się nie powino. No i zawsze lepiej samemu zgłosić niż jak oni to wykryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pytanie czy uprawiasz te 7ha czy nie jeśli nie bo musi za to składkę płacić dzierżawca użytkownik gruntu. Najlpeij zapytaj w KRUS tam ci powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dotychczas KRUSu nie interesowało za bardzo ilość ha-składka od tego nie zależała.i krus nie za bardzo sprawdzał ile kto ma i czy nastąpiły jakieś zmiany

teraz od ha przeliczeniowych będzie naliczana składka zdrowotna-dlatego mamy uzupełnić dane w formie oświadczenia,i się pod tym podpisać.za zaniżenie pewnie grożą konsekwencje.ciekawe jak ktoś zawyży-czy też mu grożą konsekwencje?

 

@rolnik243-w twoim wypadku-czy ta ziemia należy do gospodarstwa?czy uprawia to ktoś inny?kto bierze dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dobra a co w przypadku gdy np ja użytkuje ziemie pana Nowaka, a pan Nowak jest ubezpieczony w krusie ale nie uprawia tej ziemi? wg. pisma które wszyscy dostali trzeba zgłosić grunty nktóre się użytkuje, jest się właścicielem,dzierżawi się..czyli za ziemie Nowaka będzie odprowadzona podwójna stawka? musze do nich zadzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Byłem w KRUS-je normalnie cyrk na kółkach , faktycznie ustawa pisana na kolanie.Mogły nasze mądre głowy dać trochę czasu ludziom na uregulowanie spraw związanych z hektarami, a tak jak coś nie pasuje to każą taszczyć wszystkie papiery(umowy dzierżawy lub ich rozwiązania,akty notarialne itp.)Sami pracownicy rozkładają ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik243    0

Te 7 ha jest obecnie w całości zalesione i ja biorę dotacje od zalesienia wcześniej nie brałem żadnych dotacji na ten grunt. Należy do mojego gospodarstwa i nikt inny poza teściami go nie uprawiał. Kiedy żyli jeszcze teściowie to oni je uprawiali. Właśnie nie wiem czy nie podanie tych dodatkowych hektarów powodowało straty dla KRUSu, ponieważ brałem tzw. rodzinne i dzieci stypendium socjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To cienko to kolego widzę bo właśnie o to chodzi że brałeś tz, zasiłek rodzinny . Jak byś zgłosił to wcześniej to może by było dużo przeliczeniowych i zasiłek by się nie należał. . Teraz zależy ile masz swoich ha i ile osób q rodzinie oblicz sobie i będziesz wiedział .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@rolnik243-jeśli są zalesione to są wyłączone z gruntów rolnych,i pewnie są na słabych glebach-podajesz je jako fizyczne,a przeliczeniowe nas interesują-rodzinne też zależało od przeliczeniowych.

 

składka zdrowotna będzie obliczana od przeliczeniowych-na szczęście-choć to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Dopóki nie będzie silnego lobby "farmacetycznego" w rolnictwie, dopóty nie będzie protestu pt.: "Decyzja do KRUS". Więc, hmm trza zacząć rozmawiać z Monsanto.

 

A jak stołki się trzęsą to (podobno paliwo też tanieje) - zmiana prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

rolnik243 jeśli łącznie z tymi 7 hektarami powierzchnia twojego gospodarstwa przekracza próg 50ha (lub 100, 150ha....) to będziesz musiał zapłacić wyrównanie składki wstecz za x lat, a jeśli obecnie nie posiadasz powyżej 50ha to nie będzie żadnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik243    0

@rolnik243-jeśli są zalesione to są wyłączone z gruntów rolnych,i pewnie są na słabych glebach-podajesz je jako fizyczne,a przeliczeniowe nas interesują-rodzinne też zależało od przeliczeniowych.

 

Gleba zdaje się klasy V, po przeliczeniu wychodzi 2ha. Pytanie jakie były progi, od których przyznawano zasiłek i czy wielkość zasiłku była różnicowana względem ilości ziemi. A było to ze 20 lat temu...

 

rolnik243 jeśli łącznie z tymi 7 hektarami powierzchnia twojego gospodarstwa przekracza próg 50ha (lub 100, 150ha....) to będziesz musiał zapłacić wyrównanie składki wstecz za x lat, a jeśli obecnie nie posiadasz powyżej 50ha to nie będzie żadnych konsekwencji.

 

O składkę jestem spokojny, gorzej z tymi zasiłkami, stypendiami.

 

Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).

 

Ile masz hektarów?

Edytowano przez rolnik243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Rolnik243 jak sięgam pamięcią 0koło 10 lat do tyłu to na jedną osobę przypada 1 ha z małym haczykiem nie wiem dokładnie ale ciut poza 1 ha.

jak jest 1,5 ha przeliczeniowego na osobę to zasiłek rodzinny już nie przysługuję , zależy ile miałeś w swoim gospodarstwie ha przeliczeniowych i ile osób w rodzinie. Bo załóżmy jest rodzina 5-osobowa a ha przeliczeniowych masz np. 5.30 przel ha to zasilek jeszcze się należał ale jak byś dodał jeszcze te 2 ha przeliczeniowego to już nie Tak że zależy ile masz własnej ziemi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).

Ale kto komu tego Bonusa ma oddać? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Jak myślisz,jeśli by deer-owi mieli wypłacić to się spieszyć nie będą a jak deer im to będą go poganiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy jeżeli moja mama otrzymuje rentę po zmarłym ojcu (jej mężu) to czy może mieć zarejestrowane zwierzęta na siebie w ARiMR? Oraz czy może pracować przy tych zwierzętach na gospodarstwie? Dodam tylko że ziemie którą odziedziczyła musiała oddać w dzierżawę. Ale krus za bardzo nie precyzuję jak to jest ze zwierzętami. 
    • Przez HolmerTerraDos
      Witam, mam pytanie: Jestem uczniem szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających, i jako pracownik młodociany mam już płacone składki do ZUS-u, a za 3 lata mój wuj przechodzi na emeryturę i zapewne przepiszę mi gospodarstwo. I moje pytanie jest takie: czy można jednocześnie być ubezpieczonym w ZUS-ie, pracować na umowę o pracę i prowadzić gospodarstwo bo już 3 lata będę miał płacone składki, oraz czy mógłbym także starać się o dofinansowania np. do maszyn lub do materiału siewnego ?
    • Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj