Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez KamilMaj
      Poszukuję agregatu do ciągnika MF 3060 i myślimy o Rolex 3.2m tylko nie znamy opini bo nie ukrywając cena dość niska i opcja agregatu Herkules o tej samej szerokości. Pozdrawiam
    • Przez pawstach
      Witam. Potrzebuję pomocy i opinii. Dzięki programowi na młodego rolnika zakupiłem ciągnik Case Farmall 85C podkręcony do około 110 KM (pojemność 3400cm3, maksymalny udźwig 4400kg – dane producenta). Posiadam gospodarstwo o powierzchni gruntów ornych 10ha z perspektywą rozwoju gospodarstwa maksymalnie do 25ha. Gleby IV-V czasem trochę III. Powierzchnie w miarę płaskie. Profil gospodarstwa – uprawa zbożowa. Chciałbym nadmienić, że jestem w tym kompletnie zielony. Ja widzę to tak: zbiór zboża -> nawóz -> uprawa broną talerzową -> orka -> siew agregatem uprawowo-siewnym. Do tego dochodzą płodozmiany i poplony. (pierwsze pytanie: czy dobry mam schemat?). Ale nie o tym ma być. Potrzebuję kupić maszyny do tego ciągnika. Po rozmowach z przedstawicielem zaproponował mi takie:
      1)      Talerzówka Mandam Gal C 3m, wał rurowy – cena około 19500zł (czy nie za duża?)
      2)      Pług Akpil KMJ 4 skiby – cena około 15800zł
      3)      Siewnik Agro-Masz nabudowany 3m – cena około 42500zł (niestety nie wiem jaki model L)
      4)      Opryskiwacz Biardzki 800l – cena około 9000zł
      5)      Rozsiewacz do nawozów Strumyk 800l – cena około 3700zł
      Wszystkie ceny brutto. Moje główne pytanie to czy ten ciągnik da sobie radę z tymi maszynami, głównie chodzi o talerzówkę, pług i siewnik. Czy w tych cenach można zwrócić uwagę na inne. Mam wątpliwości co do opryskiwacza, i rozsiewacza do nawozów, myślałem o opryskiwaczu Pilmet 815 lux, rozsiewaczu Unia MX850 bądź Sipma Antek 600l. Chciałbym te maszyny kupić przysłowiowo „raz na całe życie” do tego gospodarstwa. Co do cen to jestem w stanie tyle za nie wydać. Co do maszyn zagranicznych to chyba nie ma sensu pchać się w takie duże koszty do takiego gospodarstwa. Proszę o opinie użytkowników podobnych maszyn czy mogą je z czystym sumieniem polecić?
      Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez Wemberr
      Witam,
      Która z maszyn będzie lepsza? Amazone 11 łap, 27cm rozstaw. Horsch 10 łap, 30 cm rozstaw. Czy Amazone nie będzie miało większej tendencji do zapychania się?
    • Przez tomek2201
      Witam. Zamierzam kupić pług 4 obrotowy do ciagnika 110 KM. Znalazłem ciekawe ogłoszenie pług NAUD ale nigdy nie widziałem w praktyce pługa z takimi odkładnicami. Proszę o opinie użytkowników jak kryje taki pług? Jak radzi sobie z poplonami? Czy stawia duży opór? Czy odkładnice tego typu nadają sie do szybszej orki? Pług ma regulację orki do 180 cm, hydrauliczne liniowanie i nie jest drogi ale nie wiem jak pracuje. https://www.olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-obrotowy-naud-CID757-IDqcEoB.html

• Przez Mrjohn2250
      witam
      Planuje kupno siewnika zborzowego UNIA POZNANIAK 420/3 na redlicach stopkowych i moje pytanie jest takie, czy ktoś posiada taki siewnik i mógł by podzielić sie swoją opinią na jego tema . Głownie chodzi mi o jego wykonanie i ogólną eksploatację , czy zdarzają sie w nim jakieś naprawy i niedociągnięcia  . Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam