majtek53

Ursus 4514, 4512 czy Zetor 7245, 5340 czy Massey Ferguson 3050

Polecane posty

majtek53    48

Proszę o pomoc mam 6 ha górzysty teren 2 ursusy C-330 i C-328. Przewidywany koszt to 40 000 zł który z ciągników wybrać ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bielus    0

moim zdaniem to coś z przodkiem jak na górzyste tereny czyli mf i 4512 odpada 4514 za 40 tys w dobrym stanie nie kupisz mój wujek kupował 4514 zapłacił ok 60 tyś i kupił 4514 z turbo to prawie 70 tyś i to w bardzo dobrym stanie to a jak z zetorami to nie wiem bo nie miałem styczności z nimi to ci nie powiem a po co ci takie traktory na 6 ha no chyba że planujesz dorabiać traktorem u sąsiadów a tak osobiście to bym wolał 4514 ale to tylko moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

wiem mnie ciągnie do ursusa ale kasa !!! ale mam jeszcze 2 ursusy jak by się zakopał to są.

 

a mam jeszcze 2 przyczepy brony przyczepe zbierająca kosiare pług unia 3 skib no i wiele innych żęczy do 30tki a na temat zetora czytałem że dużo pali


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Na 6ha taki ciągnik nono ^^ Mam stycznośc z zetorem dlatego bym ci polecił ciagnik typu:

 

http://otomoto.pl/zetor-7245-6245-7745-7045-6045-5245-ursus-4514-massey-ferguson-case-mtz-A117011.html

 

http://otomoto.pl/zetor-7245-bardzo-ladny-orginal-7745-A144126.html

 

http://otomoto.pl/zetor-6245-A134038.html

 

Słyszałem różne opinie że niby lekkie,dużo palą,ale ja wybrał bym jego,w okolicy jest sporo takich sprzętów i wiem od gospodarzy że to naprawde dobre ciągniki,godne uwagi.Wrazie usterek nie powinno byc większych problemów z częściami na allegro jest sporo ogłoszeń z częściami (wrazie czego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

czyli ursus 4512 albo zetor 7245 który z nich polecacie pod względem spalania komfortu mocy awaryjności ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bielus    0

mało to ci 4512 spali na tych hektarach że w zbiorniku jak zatankujesz to będzie i będzie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

na pewno nie 4512 kabina mała słaba widoczność..ogólnie nie udany ciagnik...a do tego wysoka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

no czyli 4512 odpada kurde ciągnie mnie do tego naszego ursusa ale przecież 4512 jest młodsza niż Zetor !!!

 

chyba że sprzedam 2 ursusy i kupie coś za 60 tyś to co mi radzicie

Edytowano przez majtek53

Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

posiadam u 4514 od 94 roku 9tyś. mtg i jeszcze wszystko sprawne bez żadnego remontu. przedni napęd to podstawa ,c 360 nie ma najmniejszych szans. Spalanie jest niskie zbiornik 60 l starcza na dwa dni oprysków; bez problemu (600 l opryskiwacz); lecz gdy ma ciężko perkins swoje spali ale robotę robi (orka pługiem 4-ro skibowym : ursus 60 km dawał radę choć ciężko 19 l na ha ,ale dla porównania zetor szóstka 120 km też miał z nim kłopoty na ciężkiej ziemi, lecz spalał w tym pługu mniej; 15 l ha. Krążą opinie że w ursusach wysiadają podnośniki(w moim nie było nigdy kłopotu) .Zetor zapewne jest cięższy i uciąg może mieć lepszy,ale nie będzie zwrotniejszy. To by było na tyle z mojej strony pozdro.

 

 

Wiadome że za 60 kupiłbyś coś w lepszym stanie . choć zawsze lepiej mieć dwa traktory ponieważ nic się nie psuje kiedy stoi ,tylko kiedy musi iść w robotę:) Niedawno za swojego ursusa chciałem 28 tyś.Może za troszkę więcej kupiłbyś ursusa z mniejszym przebiegiem.

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel394    14

Pod względem komfortu to MF bedzie najlepszy ze wszystkich, ze spalaniem też nie powinno być najgorzej bo to przecież perkins.Skrzynia biegów ma rewers i jest bardzo wygodna w użytkowaniu, podnośnik sterowany EHRem to też duże ułatwienie podzczas pracy.Chyba jedynym minusem tego ciągnika będa dosyć drogie części w porównaniu do marek pomiędzy którymi wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Pod względem komfortu to MF bedzie najlepszy ze wszystkich, ze spalaniem też nie powinno być najgorzej bo to przecież perkins.Skrzynia biegów ma rewers i jest bardzo wygodna w użytkowaniu, podnośnik sterowany EHRem to też duże ułatwienie podzczas pracy.Chyba jedynym minusem tego ciągnika będa dosyć drogie części w porównaniu do marek pomiędzy którymi wybierasz.

nie z częściami tylko że skrzynie biegó są pechowe. Jeszcze mam pyt jak się zepsuje skrzynia biegów i ją założe to po jakim okresie ona się znowy zepsuje ?

 

UWAGA Podjołem decyzje z moim tatą jednak bierzemy -U-R-S-U-S- 4512 !!! Nie będę sprzedawał tych 2 Ursusów a jak coś to za 10 lat się sprzeda dzięki wszystkim za opini o różnych ciągnikach, prosze o opinie o 4512 użytkowników tego modelu


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel394    14

Jeśli trafisz na zadbany egzeplarz to ze skrzynią nie powinno być większych problemów,a jeśli już będziesz musial ją remontować i zrobisz to porządnie to na takim areale napewno długo Ci posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli nie stac cię na 4514 itp. to szukaj ich mf-owskiego odpowiednika ;) np. mf bodajże 690 :) , a jesli nie boisz się elektroniki to myślę ze bardzo fajnym ciągnikiem byłby mf 3050- 3060 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

tylko jak już bierzesz bez przedniego napędu tego ursusa to niech z tyłu ma szersze opony:) chociaż z doświadczenia wiem że napęd na cztery koła chociaż wąskie daje lepszy uciąg jak na dwa szerokie:) kto się jeszcze ze mną zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Kolego posiadając już 2 małe ciągniki bez przedniego napędu , było by błędem kupowanie 3 też bez napędu. Osobiście uważam iż ciągnik bez przedniego napędu to nie ciągnik , na twoim miejscu sprzedałbym jeden z tych mniejszych i dołożył do 4512 i kupił 4514 bo to dobry ciągnik. A wiem co mówię bo posiadałem takiego przez 10 lat i robił robotę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Proszę o pomoc mam 6 ha górzysty teren 2 ursusy C-330 i C-328. Przewidywany koszt to 40 000 zł który z ciągników wybrać ?

Mam 6 ha i mam 2 Ursusy C-330 chciałbym je wymienić na coś 4x4, Teren bardzo górzysty (małopopolska). Interesuje mnie Ursus 4512, czy to jest dobry wybór ?

Zastanawiające podobieństwo postów??

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

uparliście sie wszyyscy na 4 cylindry, przecież na te 6ha to w zupełności wystarczą 3, kup sobie chłopie zetora 5245, z tym spalaniem to troche bajki, fakt zetor przy pyrkaniu po placu spali ci nieco więcej, ale jak go zapniesz zdo pługa to spali tak samo jak ursus, o tym spalaniu to piszą ludzie którzy zaminili 360 na 7211 gdzie jest ponad 10km różnicy w mocy

 

wracając to tematu, zetor ma większą kabiną, więcej miejsca na nogi i pasażerów (swoim jecaliśmy w 5 i każdy miał komfort taki jakbyś 4512 jechał w 2)

 

PLECAM ZETORA

a jak chcesz kupić coś ładnego sprzedaj jednego ciapka i kup porządny traktor, nie potrzeba ci 3 traktorów, ja mam 40ha i 3 mi nie są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

chyba że kupił bym ciągnik na dotacje ? Macie może jakieś pomysły który na taki areał ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

MF sobie kup bardzo oszczędny silnik i konfort pracy

 

Tylko jak skrzynia poleci to juz nieweselo jest.

 

Ja bym polecil MF 690 odpowiednik naszych czesci tez łątwo dostepne.

Skrzynia prosta komfort bardzo dobry

 

Tutaj akurat 698

 

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-698t-1986r-przedni-naped-stan-bdb-i2170815804.html

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

no czyli 4512 odpada kurde ciągnie mnie do tego naszego ursusa ale przecież 4512 jest młodsza niż Zetor !!!

 

chyba że sprzedam 2 ursusy i kupie coś za 60 tyś to co mi radzicie

Witam ! Mam 4514 z 1996 r kupiłem go rok temu za 40 tysięcy od 1 własciciela z 2 wsi ;P

Polecam jest bardzo silny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Sory długi czas mnie nie było :) Dużo myślałem no i mam pare ciągników pierwszy to zetor 7540 (cena ok. 40000), drugi MF 3050, a trzeci to Zetor 5340 lub 6340. Który mi radzicie ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj