Zaloguj się, aby obserwować  
crickmaverick

Śrutownik bąk i problem z sitami

Polecane posty

crickmaverick    104

Witam mam taki problem, kupiłem niedawno sita szczelinowe do mojego śrutownika "bąk" ten mniejszy na 2 worki silnik 5,5 kW, do tej pory uzywałem sit oczkowych i wszystko było okey, szcelinowe zakupiłem dlatego gdyz w agromie powiedzieli mi ze lepsze osiagi sa i szybciej i bardziej miałko śrutuje. ale po załozeniu tych sit okazał sie ze srutownik sie zapycha i dławi a przez te szczeliny wogole nic nie leci, ( oczywiscie szesliny sa zwrocone do bijaków nie ma mowy zebym zle załozył). co jest grane moze mi ktos pododpowiedziec?

 

druga sprawa to czy jak kupie do tego srutownika silnik 7,5 kW to czy wzrosnie jego wydajnosc obecnie uzywam 5,5 kW nie narzekam ale srutuje duzo owsa i chyba troche za mało wydajny,

 

trzecia sprawa obecnie uzywam w tym srutowniku głobicy na bijaki ich jest tam 16 sztuk, ale gdzies słusząłem ze sa takie głowice na 24 sztuki ze lepsza wydajnosc słyszał tez ktos wie ktos gdzie takie cos kupic?

p.s. dzieki za odpwiedzi zdjecie tych sit w załczniku.

post-10129-0-26194100-1330514952_thumb.jpg

Edytowano przez crickmaverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak krótko - tym śrutownikiem za dużo nie zwojujesz , sita już kiedyś przerabiałem , chyba że założysz te o większych szczelinach a silnik 7, 5 KW zmieni tylko troszkę wydajność , tej nowej głowicy nie znam , moje zdanie pozostać przy sitach oczkowych i powoli myśleć o czymś innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

miałem ten sam problem. a więc jest na to rada. musisz te sita" odwrócić na drugą stronę".trzeba je po prostu przegiąć tak aby wypukłe nacięcia na sicie były od środka. ja używam do tego celu okrągłego pieńka o podobnej średnicy. na początku ręcznie , a później delikatnie po brzegach młotkiem. tez jak kupowałem to sprzedawca zachwalał że będzie większa wydajność i mniejsze opory. . niestety po założeniu wszystko się zabiło i nic nie leciało. co do zmiany motorka to nic to nie da. ja mam 5,5 i idzie bardzo dobrze. do tej pory zużyłem już kilka kompletów "odwracanych ' sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

ale musisz też kolego wiedzieć że sita oczkowe zakładasz obojętnie jak a szczelinowe już nie, zobacz czy masz zalożone w dobrą strone .ale i tak jak kolega wyżej napisał jak dużo owsa to lepsze oczkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

przecież napisał że zakłada na 100%dobrą stroną. zastosuj moja metodę i po kłopocie. ja i sam owies śrutuje i idzie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie lepiej po prostu wrócić do oczkowych ?Ja mam co prawda silnik 11 więc może nie znam problemów związanych z tymi mniejszymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn. ile trzeba czasu na ześrutowanie 100 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Wojtas dzieki za podpowedz sprobuje tak jutro zrobic i zobaczymy jak to wyjdzie, z tym przegięciem niezły patent.

 

 

edit 02.03.2012

 

Niestety przegięcie tych sit nic nie dało , moze minimalnie ale po chwili znów sie zapycha i to co sie wsypie krazy w śrutowniku, dalej zostaje przy sitach oczkowych to chyba najlepsze rozwiązanie.

Edytowano przez crickmaverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj