klusek

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klusek    9

czy rozrzutnik jednoosiowy jest lepszy od dwu osiowego??a moze na odwrót??


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja tam wole 4 (nie chodzi o tandem:D) koła niż 2 i to nie tylko w rozrzutniku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wydaje mi sie że lepszy 2 osiowy ja mam http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11899..._228_132279.jpg

a wujek ma taki http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11929...0_228_39704.jpg sam nie wiem który lepszy


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

andrzej2110 i jak ci sie ten dwu osiowy sprawuje?? jesyne co mnie denerwuje to wałek i resory bo jeśli mocniej skręcic to wałek na dyszlu zachacza o resor :angry: :angry:


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie mam resorów :Dhttp://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28721

a sprawuje się dobrze. przeszedł już remont podłogi (jet teraz blacha kwasówka :D), zrobiłem nowe burty (boczne, przednia czeka na zrobienie). Wymieniłem prawie wszystkie listwy. należało by se wymienić łańcuchy bo są za mocno rozciągnięte. Rozrzutnik ma około 24 lat :P (kupiony na przydział przez wuja ba nam nie chcieli dać :D ) Kała są nie rozbierane od nowości (poza jednym w którym uciekło mi powietrze podczas wożenia)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mi sie zdaje ze jedno osiowy lepszy(ale nie wiem czy mowie prawdę) mój ma około 25lat i narazie sie trzyma bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja preferuje 1 osiowy ale na szerokich oponach.

2 osiowy odpada przez to że jest mało zwrotny i nie łatwo się cofa, no i te resory powodują że za mocno się wychyla.

A tandem to może i dobry, ale stawia duże opory przy ciasnym nawracaniu i po kilku-kilkunastu latach trzeba robić tuleje na wachaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Podobny do mojego tylko mój dwukolorowy(szaro zielony :P ) z którego on jest roku bo mój jest chyba starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

1 osiowy jest lepszy szczegulnie jak chcesz gdzieś cofnąć bo 2 osiowym to trzeba sie namenczyc :D:D:P


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dqa sie cofnąć. Jak się ulgnie to można łatwo odpiąć i wyciągnąć na lince/łańcuchu nie wzywając drugiego ciągnika. Pyzatym jedno osiowy można przewrócić szybciej niż 2. Można a przypiąć go do przyczepy, prasy, sieczkarni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
dqa sie cofnąć. Jak się ulgnie to można łatwo odpiąć i wyciągnąć na lince/łańcuchu nie wzywając drugiego ciągnika. Pyzatym jedno osiowy można przewrócić szybciej niż 2. Można a przypiąć go do przyczepy, prasy, sieczkarni.

A dlaczego jednoosiowego na lince nie da się wyciągać? :P dla mnie to nie nowość, ale macie racje można doczepić 2 osiowy i mieć dodatkową przyczepę, no i do c330 lub innych małych ciągników dużo lepszy będzie bo nie szarpie ciągnikiem i nie przeciąża zaczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja mój 2 osiowy mam juz łooo sam nie pamietam ile w tamtym roku zmienione zostały boczne burty na drewniane gdyz ze starych wiele sie nie zostało a adapter mam 2 wałowya jak nasypie go pełnego kartofli to wczesniej zciagne wały i kartofle same się zrzucaja sami wiecie czemu :P


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie wiem który to rok ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

adik ziel powiedz mi szczerze czy ta siatka na przedniej burcie coś daje


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
adik ziel powiedz mi szczerze czy ta siatka na przedniej burcie coś daje

Np: przy zwożeniu słomy kostek lepiej układać zawsze coś trzyma można więcej nałożyć obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

daje jak ładuje na rozrzutnik kostki. rozrzutnik ma 4.5t ja zazwyczaj ładuje z 5.5t troche zawsze potrzyma gnój:D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ale pomijając słome i obornik i inne rzeczy chodzi mi głównie o bezpieczeństwo podczas pracy :P


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie rozrzutnik jest praktycznie tylko do gnoju.. wiosna i jesienią pochodzi, potem się go umyje zakonserwuje i cały czas stoi... dla tego wole jedno osiowy, łatwiejszy w manewrowaniu, dociąża tył ciągnika co bardzo dużo daje, a jak można go przewrócić to sobie jakoś tego nie wyobrażam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

u mnie to do gnoju słoma drzewo czasami kartofle no i wapno to rozrzutnikiem i czasami do zboża ale to żadko bo mam go naszykowanego na plan awaryjny :D:)


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U mnie też do gnoju ale jak platforma i przyczepa zajęte to trzeba na rozrzutnik ładować słome ;p


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie to jest stale zajęty bo przywożę niem słomę do słania. Często wywoże gnój na pryzmę lub pole. Do wożenia słomy i siana siatkę zdejmuje. Do gnoju zakładam gdyż nie raz zdarzyło se że jakieś przedmioty w nio uderzyły jak było mało już gnoju. Bez siatki to w najlepszym wypadku mogło by się skończyć na wybitej szybie, a w najgorszym ..... . Poza tym dziki siatce więcej można załadować gnoju.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj