Polecane posty

Dominikus    0

Teraz czas na nowe filtry.Ustaliłem dwie sztuki duży puszka(numer mam) myślę kupić  producent Agrifilter  i drugi wkład od wspomagania i tu kłopot po rozkręceniu brak wkładu .Orientuje się ktoś jaki tam powinien być?dość mały jest ten wkład.Czy jeszcze gdzieś znajdują się filtry hydrauliczne. W starym oleju i na dnie skrzyni ogromna ilość opiłków ole zmiksowany był chyba z ciągnikami z 5 wsi.przed złożeniem bym musiał jakoś skrzynie wypłukać.


Ciągnik mf 3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Panie i Panowie do mf 3080 olej do skrzyni agrol stou plus 10w40? czy 10w30? może być?

A do renault Ares 620 do skrzyni nada się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Hej.Kolejna zagadka do rozmyślenia.

Mf złożony jeździ tylko jedna spawa jest zagadkowa.

Cały czas ciągnie przedni napęd nie idzie rozłączyć ani sposobem na tzw obejście.

Myślę ale nie wiem czy dobrze myślę ze będzie chyba wywalony jakiś uszczelniacz gdzieś w skrzyni związany z napędem ze go nie rozłącza.

Elektrozawór działa wszystko przeczyszczone.

W internecie nie znalazłem takiego samego przypadku jak mój.Głownie winny zacięty elektrozawór lub brak prądu,a tu kto co podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zdjąć pokrywę, zdjąć wał, wyjąć wałek z przystawki z pierścieniami.

A żeby se roboty nie narobić to wpierw zmierzyć ciśnienie na linii 17 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

zdjąć pokrywę, zdjąć wał, wyjąć wałek z przystawki z pierścieniami.

A żeby se roboty nie narobić to wpierw zmierzyć ciśnienie na linii 17 bar

 

Czyli wał do przedniego mostu co idzie rozkręcić też?

a co jeśli ciśnienia by na lini nie było.a wszystko inne działa prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a w sumie nie ma sensu mierzyć.... jeśli elektrozawór się otwiera a napędu nie rozłącza to tylko może być nieszczelność miedzy pierśconkami a tuleją z którymi ona współpracuje... chyba żeby pękł kosz sprzęgła napędu ale to raczej nie powinno się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Już rozmontowane.

Nie ma jednego pierścienia tzn był na dnie zmielony.

Zamówiłem nowe i nową tuleje bo widać na starej wyjechanie rowki(koszt części 200zł)

Czyli powód awaria znaleziony.

A powiedzcie jeszcze mi czy w swoich mf-ach wciskając guzik półbiegu jaka reakcja? ciągnik zwalnia czy jedzie szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wszystko zależy jaka masz skrzynie 30 czy 40km/h. W 30 - przyśpiesza, w 40- zwalnia po otwarciu elektrozaworu

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

wszystko zależy jaka masz skrzynie 30 czy 40km/h. W 30 - przyśpiesza, w 40- zwalnia po wciśnięciu

 

A było tak ze kupiłem ciągnik z uszkodzoną skrzynią biegów...

po rozkręceniu okazał się zjechany kosz speedshift.

kupiłem inny używany kosz i w tym co kupiłem trzy trybiki były odwrotnie  zamontowane jak w tym starym zjechanym.Jak kupiłem ciągnik to nie mam pojęcia ile jechał szybkością bo nie było możliwości jazdy nim.

Czyli jak bym odwrócił te trybiki(jak w starym koszu) to ciągnik by przy włączonym pól biegu zwalniał.a teraz mi przyspiesza?dobrze mówię?

Wszystko kwestia tych 3 podwójnym trybików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Czyli jak lepiej jest?

Wedle mnie jazda na pól biegu szybko wykończy kosz speeedshift ,bo tam trybiki nie są na łożyskach tylko na tulejach i w moim przypadku jak załączę to przyspiesza i   słychać szum kosza... i mam pewien defekt na załączonym wydobywa mi się od dołu z pod tej dużej pokrywy olej.Czemu nie mam pojęcia uszczelniacze wszystko nowe założone były.Na wyłączonym półbiegu jest ok nic nie cieknie.

Co może być nie tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tulejki o których wspominasz są stale smarowane pod ciśnieniem o ile dobrze poskładane.

Jeśli leci olej z pod pokrywy to nie ma innej opcji niż brak któregoś z dwóch małych oringów (zdaje się jakieś 5mm średnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

6mmx1,5 grubości.Właśnie ze dwa nowe tam wcisłem i ładnie trzymały się.

Ja tak myślę jak by wyleciał mi ten mały oring przy składaniu to najwyżej by coś nie działało,a wyciek oleju powinny trzymać dwa te duże oringi co uszczelniają pokrywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie wiem jak wy tam macie, ale u mnie po wciśnięciu guzika przyspiesza (skrzynia 40). Po drugie na nieaktywnym spedschift  (trybiki nie pracują) zawsze będzie jechał 30 km, tylko gdy będzie "przyspieszaczem" to po uruchomieniu zwiększy prędkość do 40 a gdy będzie "wzmacniaczem" momentu  to zmniejszy prędkość poniżej 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a guzik otwiera czy zamyka elektrozawór? bo zdaje się był przypadek, że to właśnie wciśniecie przycisku zamykało elektrozawór bo kable inaczej podpięte do przycisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie wiem co robi guzik z elektrozaworem, wiem natomiast że uruchamia spedschift-a, czyli że wtedy jest aktywny, tzn: w tym momencie odcina olej od niego. Czy jest to prawidłowo? nie wiem, ale tak mam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Nie wiem co robi guzik z elektrozaworem, wiem natomiast że uruchamia spedschift-a, czyli że wtedy jest aktywny, tzn: w tym momencie odcina olej od niego. Czy jest to prawidłowo? nie wiem, ale tak mam.

 

No mi się wydaje jak się uruchomi spedschiffa czyli wciśnie guzik to wtedy podaje olej,a nie odcina.

Do takiego wniosku doszłem bo w moim przypadku jak wcisnę jedzie szybciej ale wydobywa mi się olej z pod dużej pokrywy(coś źle złożyłem lub jakiś uszczelniacz mi rypnął przy składaniu lub jakieś jeszcze obstawiam ze jest mikropęknięcie w pokrywie)

a guzik otwiera czy zamyka elektrozawór? bo zdaje się był przypadek, że to właśnie wciśniecie przycisku zamykało elektrozawór bo kable inaczej podpięte do przycisku

 

Do cewki sterowania idzie jeden kabel,

Raczej nie idzie zmienić aby szło tam odwrotnie bo sprawdzałem czy na zmianie kabli będzie efekt szybciej czy wolniej. U mnie zawsze szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak masz zamknięty elektrozawór to napęd leci przez satelitki i w zależności jak są ustawione to przekładnia zwiększa lub zmniejsza prędkość(przełożenie 1,26). Gdy otwierasz elektrozawór to przełożenie jest 1:1... Satelitki w koszu stoją a obraca się cały kosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj