Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2500 tyś max

Dwa i pół miliona obr na min? Perkinsy są naprawdę szybkoobrotowe :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3 razy zwracaliśmy Ci uwagę, ja i @jaco512, za 3 razem zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyy    0

Witam mam takie pytanie w sprawie prędkości jazdy bo mam dwa ciągniki mf 3125 i jeden jedzie ok 35 km/h a drugi tylko 29,5 km/h i nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cykada    0

...dzięki wielkie za informacje, tak sie sklada że ten traktor w miare dużo jeździ poza tym nie ma za wiele roboty w polu do tego nie mam maszyn które by go jakoś szczególnie obciążały więc myśle że nie powinno być wielkich problemów... jest to dużo roboty żeby to poprzekładać i wymaga dobrej znajomości tematu...?? kiedyś miałem rozkopaną skrzynie wymieniałem tarczke i pierścionki na tłoczku co przełączają półbieg, ale boje sie troche przekładać trybka że coś zmaszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Te 90 KM to wcale nie dużo i obawiam się że bedzie sporo zmian biegów, albo nawet czasem problem z ruszeniem , z takim obciążeniem i z takiego biegu jak dotychczas. No i jeszcze jedno ten traktor nie ma klasycznego hamowania przedniej osi tak więc "oby święto zmarłych nie stalo się i twoim świętem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 90 km podczep mu dwie przyczepy z ładunkiem z 1 ma już z czym ruszyć. Ja mam wersje 30 km/h 16/16 dwie przyczepy 4 żwiru z pierwszego biegu ledwo ledwo ;)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam 3630

2 przyczepki burakow (razem 24 tony)

z 1 troche grzebie ale jak ruszy to kazda gora idzie :)

a w 8120 to normalnie jakby na pusto jechac hehe takie wielkie gory to 4 B i idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Witam mam takie pytanie w sprawie prędkości jazdy bo mam dwa ciągniki mf 3125 i jeden jedzie ok 35 km/h a drugi tylko 29,5 km/h i nie wiem czym to jest spowodowane.

A czy były sprawdzane równoczesnie na szosie np. jeden za drugim przy tych samych obrotach silnika? bo liczniki mogą przekłamywać, czy oba mają Dynashift czy zwykłe skrzynie? bo jeśli zwykłe skrzynie to jedna jest 30 a druga 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyy    0

jednocześnie nie były sprawdzane ale czuć różnice jak się przesiądzie z jednego na drugiego. To są zwykłe skrzynie tzn bez przełącznika biegów pod obciążeniem przy kierownicy. Aha i jeśli tak to nie ma rozwiązania tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

czyli masz skrzynie 16x16?

u mnie w 3630 leci troche ponad 30 na niej

rozwiazac, a chce ci sie zagladac do skrzyni? ja bym nie grzebal. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyy    0

tak to jest 16/16. Nie bardzo mi się tam chce zaglądać dam sobie spokój będzie tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

ja mam 3125 ze skrzynią16 i 1półbieg i zapinam 50km/h a jak zamkne obrotomież to chyba nawet więcej idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Tylko że powershift ma jeden bieg pod obciążeniem i nie ma tam żadnej blokady. Faktycznie można zwiększyć v-max do około 40 km/h. W tym celu należy wyjąć sprzędło speedshift i obrócić w nim 3 podwójne koła zębate w przekładni planetarnej i zamienić miejscami koła będące na wałku sprzęgłowym i tym wchodzącym do skrzyni. Po tym zabiegu bieg pod obciążeniem będzie działał odwrotnie i kiedy będzie on włączony ciągnik będzie jechał wolniej a po jego wyłączeniu będzie osiągał v-max. To tak w dość dużym skrócie.

 

Witam.Stary temat ale zawsze aktualny.

Witam.Mam pytanie do Ciebie .

Kupiłem okazyjnie mf 3080 z uszkodzoną skrzynią.Po rozebraniu się okazało ze zjechany jest kosz powershift(posiekane wszystko w nim)już kupiłem dziś innego dobrego używanego kosza.Tylko różnica jest taka ze te trzy tryby co są podwójne w starym koszu mam inaczej odwrócone niż w tym co kupiłem dziś.i teraz pytanie który kosz jest właściwie ustawiony na wolniejszą jazdę?kołem tym podwójnym większym zębatym powinno być do tej pokrywki górnej  ze ząbkami?czy odwrotnie?jak robiłeś w swoim to raczej wiesz jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

o matko... to czego TY tam szukasz w tym speedshift jak prostego rysunku nie kapujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

jak założysz większe tryby to masz prędkość do 40 km,h a jak mniejsze sa to 30 km,h wiec jak masz to tak załóż jak chcesz oryginalnie to musisz odwrócić jeżeli masz większe jak na rysunku A na B co kolega podesłał a jak nie wiesz to lepiej nie ruszaj tego bo więcej będzie to kosztowało naprawa niż korzyści twojej niewiedzy a tak to skrzynie w mf sa bardzo latwe w naprawie i trzeba sie na tym znać :D pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

o matko... to czego TY tam szukasz w tym speedshift jak prostego rysunku nie kapujesz

 

Ojca szukam skoro matka się znalazła...

 

Pisałem ze kupiłem ciągnik z uszkodzony- po rozkręceniu okazuje się kompletnie uszkodzony zjechany kosz speedshitt.

Kupiłem innym dobry używany i w tym nowym co kupiłem tryby są odwrócone odwrotnie jak w tym starym.I zadaje proste pytanie czy tryb większy z tych podwójnych ustawiony do góry(czyli do pokrywki przypominając żółwią skarupe )to jest ustawiony na opcje ze ciągnik pojedzie 30 czy 40?

Na tym rysunku co kolega przedstawił to jest narysowane tak nijak ze nie wiadomo gdzie jest góra,a gdzie dół kosza.

Ja wiem zasadę co i jak ale nie wiem czy trybem do góry dużym czy małym.kiedy które szybkości są będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czy na tym rysunku nie widać tarczek ?? dalej nie wiesz gdzie jest przód a gdzie tył?? no pomyśl trochę. Tak na marginesie przy składaniu trza patrzeć na znaki satelitek... wszystkie muszą się zgrać co by smarowanie działało przynajmniej tak w instrukcji piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Dominikus a grubą strzałkę (F) na rysunku dostrzegasz, to jest przód ciągnika. Do zmiany prędkości decydujące znaczenie mają koła oznaczone 6 i 7. Gdy chcesz mieć wolniejszą wersję to mniejszy tryb (36) zakładasz z przodu a większy z tyłu. Satelity potem dopasowujesz do ułożenia tych dwóch trybów.

Ogólnie to rysunek jest bardzo jasny i czytelny, mając podstawy rysunku technicznego nie powinno być żadnych problemów ze zrozumieniem. Jak rysunek techniczny jest Ci obcy to znajdź kolegę co co umie czytać rysunek.

 

Po za tym tryby są ułożone w poziomie, dlatego się podaje gdzie jest przód a gdzie tył. Gdy by były ułożone w pionie to można by się pytać gdzie gdzie góra a gdzie dół. (odnośnie 48 posta) W sprawach (tematach) technicznych trzeba się wyrażać ściśle a nie jak komu co leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj