1lukasz

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1lukasz    0

Witam Forumowiczów:) zwracam się z prośbą o opinie na temat kosiarek ciąganych (a zwłaszcza john deer'a)? Interesuje mnie ich wydajność, komfort manewrowania na łąkach, możliwość koszenia w zakrętach itp. Do tej pory użytkuję poczciwego Taarupa 316 ale jest zawieszany i mi nie pasuje do "nowego" ciągnika. A mam okazje kupić jd 1326 lub 1327 w rozsądnej cenie i stanie.

Pozdrawiam i czekam na opinie:)

Edytowano przez 1lukasz

elemer    18

Jeśli masz duże łąki to moim zdaniem fajna propozycja. Z tego co zauważyłem to lepsze kopiowanie terenu no i mniejsze obciążenie ciągnika. Dość ważne bo zaczepić 3m kosiarkę z kondycjonerem i robi się ciężko na podnośnik.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

samesilver    5

Jeśli masz duże łąki to jest dobre rozwiązanie. Najgorzej zacząć, a potem już pola ubywa. W narożnikach najgorzej dociąć. Na pewno kosiarka zaczepiana nie obciąża w takim stopniu ciągnika i lepiej widać całą szerokość jaką kosimy. Poza tym duża wydajność i wygoda na uwrociach, bo nie rzuca tak bardzo ciągnikiem jak z zawieszaną. Na moim koncie YT(link w profilu) możesz zobaczyć w akcji Krone AMT 5000cv.

Wiadomość z agroFakt.pl

1lukasz    0

Z tymi dużymi łąkami to jest różnie mam duże i małe. Kilka z tych dużych jest dość nieforemnych i z drzewami, drogami, stawami, słupami itp. w sumie to aż tak dużo tych łąk nie mam bo około 12ha w aż 8 kawałkach.

elemer    18

To sobie lepiej odpuść, na takich kawałkach to więcej kręcenia niż koszenia.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Karol323    91

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady na temat kosiarek ciąganych. Mam pola takie od 2,5ha i zazwyczaj prostokąty i sie zastanawiam nad kupnem takiej kosiarki. Warto Kupić takowa ? :)

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wiki868
      witam. Potrzebuje rozebrac listwe kosiarki. jak to otworzyc? po odkreceniu wszystkich srob z krawędzi nie da sie tego otworzyc. Czy trzeba odkrecic sruby pomiedzy dyskami? strasznie zapieczone sa. 

• Przez thesykacz
      Witam mam problem z Polska kosiarką rotacyjna dziś założyłem dwie nowe Słupice po 250zl skosilem około 1ha po czym stanolem a bęben się kołysze czy na pewno ulamana slupica. Co może być powodem pękających slupic?
    • Przez inzynier666
      Witam

Mam problem z kosiarką rotacyjną.
      Wygląda to tak że wałek się kręci a bębny pozostają bez ruchu.Dalej słychać powtarzający się stukot w okolicach koła pasowego.Zbierak który jest  za ów kołem obraca się a nie napędza go.

Proszę o pomoc.
    • Przez panmino
      Czy kosiarka gmd 602 kuhn na uwrociach podnoszona jest cała na tuzie? 
    • Przez panmino
      Czołem, 
      kupiłem kosiarkę Kuhn GMD 602, są dwa węże, czy podłączam oba pod jedną parę złączy? Tak zrobiłem, rozkładanie/składanie działa, ale jak podnosić na uwrociach?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj