Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

corrado    401

siemka, ma ktoś namiary na uszczelniacze do unhz 500?

 

Agrolkutno, agro-rami ma na pewno i jeśli dobrze pamiętam to gmdtomped chyba też miał sam kupowałem. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEMIK    0

witam. mam problem z cyklpem, a więc jak jest zmiany to chodzi bardzo ładnie silny i szybki po około godzinie pracy jak już olej zrobi się cieplejszy to traci siłę na rozdzielaczu trzysekcyjnym a obrót i podpory chodzą dobrze. dodam że jest nowy olej. Co jest z nim nie tak pompa czy rozdzielacz? czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Skoro na jednym rozdzielaczu jest w porządku, a na drugim nie to pompa jest raczej dobra i obstawiał bym ten rozdzielacz. Więc od tego zacznij.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEMIK    0

dzięki za odpowiedź ale jak to sprawdzić czy to ten rozdzielacz paskudzi? Jak sprawdzić pompę? wiem że gdzieś tam manometr się podłącza ale nie wiem ile ciśnienia ma pokazać przy danych obrotach walka. Dodam że używam do niego Ursusa c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andfal    0

Dla wszystkich którzy korzystali z C-360 (przez wałek zależny na 5 biegu), albo innych szybkich wałków Fendtowych (Jak genialny mój kolega).Gdy pożyczycie cyklop takiemu rolnikowi a potem są problemy że słabo działa potrójny rozdzielacz a tylko podwójny reaguje, lub reaguje nawet potrójny ale cyklop nie ma siły podnoszenia. Pomimo że daliście mu działający i nagle u niego przestał działać. Możliwą tego przyczyną jest to co się okazało u mnie!Wymieniłem pompę na nową potem czyściłem filtry i zamieniałem na pożyczony dzielnik strumienia, a także czyściłem zawór przelewowy, oraz wymieniałem rozdzielacz potrójny. Gdy wszystko nie chciało dalej działać nawet na nowej pompie i podmienianych dzielniku oraz rozdzielaczu, zostało mi chyba tylko wymienić kamienie w przeciwwadze. Jednak usterka okazała się dość banalna i niekosztowna.Przez włączanie wałka z taką prędkością ściął się klin w przekładni napędzającej pompę i gdy tylko pracowała na mniejszych obrotach albo na podwójnym rozdzielaczu czyli bez dużego obciążenia to jakoś napęd się przenosił z wałka na tryb pewnie samym tarciem i trochę pompa oleju sprężała tak że obrót i nogi działały (bo mają lekko jak niejeden tu pisał). A gdy dać trochę większe obroty wałka albo manewrować ramieniem tak żeby potrzebna była siła sprężonego oleju to cała siła cyklopa ginęła. Nie potrzebnie tylko wykosztowałem się na pompę bo po włożeniu nowej było to samo aż kupiłem zegar i dopiero po kombinacjach z zegarem (którego wyniki były niejednoznaczne bo trochę na nim nabijało ciśnienia) na ucho jakby zauważyłem że coś dziwnego jest z obrotami pompy i wałka.PS zwiększanie obrotów wałka żeby cyklop niby działał szybciej to bezsens bo wiadomo że wtedy tylko kotłuje olej przez nadmiar za pompą. C330 na 1600-1800 spokojnie u mnie wystarcza maszyna dobrze chodzi, ma siłę i nic się nie łamie. A temu gościowi to chyba już nie pożyczę więcej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Ile powinno być oleju w przekładni przy pompie? 

 

Edit: sam doszedłem po przyjrzeniu się- z boku przekładni jest korek kontrolny.

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Zabrałem się za rozebranie siłownika od obrotu, z tego co wyczytałem kilka stron wcześniej to odkręca się tą górną flansze w sensie kołnierz co się przykręca siłownik i później wyciąga tłoczysko z prowadnicą tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    540

jak wyjąć wybić tego bolca w którą stronę bo nie chce ruszyć zlany jest wd i czekam morze trochę pomorze ? 

20200128_105016.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7
Napisano (edytowany)

Witam.  W temacie kilka razy pojawił się łącznik strumienia.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy to jest trójnik przed wejsciem do zasilania rozdzielacza 3 pozycyjneg a pod wolne wejście podłączyć powrót z rozdzielacza obrotu? 

W ten sposób rozdzielacze będą jednocześnie połączone szeregowo i równolegle poprzez dzielnik.  

Tylko w ten sposób będzie się tworzyć cisnienie na powrocie 1 rozdzielacza podczas pracy drugim. Nie zaszkodzi to rozdzielaczowi? 

Podpowie ktoś czy dobrze myślę?

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

Witam Panowie . Co powiecie na to ? Cyklop jest słaby , łyzke ziemii podniesie ale jak ma cos wiekszego podniesc to juz nie daje rady . Dodan ze pompa po regeneracji . Ogolnie nie chodzi jakos bardzo szybko i nie jest szalenczo zywy 

Olej czysty , filtry czyste . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A obrót jak działa i podnoszenie łap?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

Jest czysta ta kostka . Ale wyciagnalem ja i wymienilem na nową i jest okej juz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jaki udźwig ma cyklop stacjonarny? Co polecacie do big bagow z takich rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

Jak jest dobra pompa i nic mu nie dolega to cyklop podniesie big baga bez problemu . Kwestia ile tych big bagow masz do rozladowywania ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCziken96    0

Witam :)
Mam pytanie odnośnie cyklopa . Czy na szerokości ( od budynku do ogrodzenia) 7 m da się swobodnie pracować czyli załadować rozrzutnik bez obawy uszkodzenia czy o budynku czy to ogrodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biad3    0

Witam.

Posiadam cyklop T-214/1. Od jakiegoś czasu wyciągał mi się łańcuch obrotu i podpory nie unoszą się do góry (na dół działają).

Wymieniłem uszczelniacze w siłownikach obrotu i ten działa już prawidłowo.

Pozostał problem z podporami. Cyklop podpiera (unosi), ale samych do przejazdu nie chce unieść. Rozdzielacze są nowe. Wymienilem zawór odcinający (ten przy ramie) na nowy myśląc, że w nim jest problem. Niestety nie pomogło. Pomyślałem, że może rozdzielacz na obrotnicy jest nieszczelny. Otóż jest. Odkręciłem zasilanie przy zaworze odcinającym podpór i nie ruszając rozdzielacza leciał olej, przy załączonym walku WOM. Ucieszyłem się, myśląc, że znalazłem problem. Aby się upewnić, zaczopowalem fabryczne rurki doprowadzające olej do podpór i podłączyłem zawór odcinający bezpośrednio z rozdzielaczem. Otóż to samo... Cyklop podpory podnosza, a same do góry nie chcą "iść". Pozostało mi sprawdzić więc uszczelniacze w siłownikach. W sumie to ostatni możliwy punkt który może mieć wpływ na działanie, bo przecież rozdzielacz, zawór odcinający i węże doprowadzające są Nowe. Podłączyłem każda podporę (kolejno) bezpośrednio pod rozdzielacz. Modliłem się, aby nie unosiły się do góry.... Otóż te oczywiście działają.... Oo Czary?

Czy nowy zawór odcinający jest poprostu do d***?

Może po założeniu jakoś się go ustawia? Po zakupie poprostu go przykreciilem.

Może odpowietrza???

Proszę o pomoc, bo sam już nie mam pomysłów :(


EDIT:

No i się wydało. Problemem było złe podłączenie przewodów do zaworu odcinającego. W starym, po czyszczeniu, źle wkrecilem węże i zatyczki (było to kilka lat temu :p) Nowy instalował mój ojciec. Przykręcił odwrotnie przyłącza od rozdzielacza. Przykreciilem odwrotnie i działa ok. Jest jeszcze tylko jeden problem.

Podpory opadają po uniesieniu do góry.

Jak wyłączę WOM, to opadają powoli, ale z uruchomionym wałkiem opadają tak szybko, że samodzielnie nie jestem w stanie przejść do ciągnika.

Możliwe, że dzieje się tak przez przecieki w obrotnicy?

Pozdrawiam, Mirek.

 

PS. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie na temat możliwości zapowietrzenia układu. Odpowiadam, że raczej to nie możliwe. Odkrwcalem już prawie wszystko w cyklopów i nigdy mi się nie zapowietrzyl. Też zawór odcinający.

 

 

Edytowano przez Biad3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurasik201    13

Witam panowie czy wymieniał ktoś uszczelniacze w siłownika od obrotu ?

Ma jakiś fachowiec sprawdzone metody aby wszytko było git ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biad3    0

Rozbierasz siłowniki, wymieniasz uszczelniacze, zakładasz. W sieci można kupić gotowe zestawy naprawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurasik201    13
Dnia 23.10.2020 o 21:59, Biad3 napisał:

Rozbierasz siłowniki, wymieniasz uszczelniacze, zakładasz. W sieci można kupić gotowe zestawy naprawcze.

Kurde faja to już zrobiłem jutro mają przyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj