Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Mam nujna bez dzielnika ciśnienia i jest to bardzo niewugodne

trzeba po jednej czynności , myślę o założeniu dzielnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja mam przerobiony na łamany nujn 100 on nie miał w originale dzielnika ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no dobra to ja nic nie przerabiam dobrze jest jak jest. władek chodzi z cyklopem na 1500 obr/min silnika dla porównania na starej pompie chodził na blisko 2000 i cyklop chodził tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja mam nówke pompę o wydajności podobnej do cyklopa

i tak nie działa na dwie ręce naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no ja własnie nie rozumiem jak ludzie pisza ze szybciej sie ładuje jak pojedynczo rozdzielacze działają. Ja jak ładuje to sie obracam i podnosze albo prostuje ramie odrazu albo jak mam sie przestawić to podnosze łapy razem z ramieniem. Jakim cudem pojedynczo to wszystko robiąc mozna to zrobic szybciej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Całe lata pożyczałem cyklopa i wiem jak to działa na dwie ręce , dzielnik musi być

Ja myślę o takim od wózka widłowego (jeszcze nie sprawdzałem parametrów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Myslałem jeszcze o dorobieniu podpory z tyłu bo czasmi z górki musze ładować i mi ucieka zestaw. Tylko siłownik najgorzej kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Widziałem cyklopa z hamulcem hydraulicznym sterowanym rozdzielaczem od stara 28 ( taki na pokrętło) trzymał w każdych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam,

Cyklop to maszyna która fabrycznie była że tak powiem sponiewierana i musiałem przerobić go na własne potrzeby, myślę że jakby wsiadł ktoś inny to by go nie opanował.

 

Co do tych dławików rozwierciłem je wiertłem 3 albo 4, nie pamiętam dokładnie bo robiłem to po 3 razy do każdego siłownika(podnoszenie i łamanie ramienia) żeby stopniowo dopasować prędkość opadania. Wyliczenia na nic się zdadzą, bo olej jest uzależniony od temp.]

 

Po wywaleniu dzielnika pompa daje 100% na każdą sekcję, nie to co wtedy 30/70, więc już wtedy przy opuszczaniu ciągnik lekko przyduszało i olej robił się prawie gorący, później kupiłem jeszcze większą pompę tzw. wzmacnianą 50cm3(nie jak stara 40), to po tym w ogóle ciągnik kucał. Teraz w połączeniu z lekko przedłużonymi dźwigniami ładowacza można precyzyjniej operować, chodzi szybko jak koparka, robota nim to przyjemność :lol: . Nie to co kiedyś, że brakowało skali na pompie wtryskowej w c330 i myślałem nawet nad założeniem pompy 100cm3 :blink:

Zamierzam założyć jeszcze amortyzator na sekcji 3ciej i całkowicie wywalić dławik, robiłem kiedyś bez dławików ale tylko przy przewalaniu obornika to szło bardzo szybko, bo przy załadunku na jakąś przyczepę/rozrzutnik to można zrobić lekki facelifting.

 

Co do obracania, trzeba się tylko przyzwyczaić wszystko można robić na raz, ale na pewno nigdy nie wrócę do tego ZŁODZIEJA strumienia, bo tak to się powinno nazywać, dzielnik jest to najczęstsza przyczyna niedomagań w cyklopach. Wiem z autopsji i co u ludzi się dzieje, ale nikogo nie namawiam do tego, to tylko moje skromne zdanie :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Dobra dzis porozbirałem dzielnik strumnienia. Juz wiem o co w tym biega. Mozna przecież było by zamiast dzielnika wstawić zwykły trójnik i wtedy nie było by dzielenia cisnienia ze na dwusekcyjny 30 % a na trójsekcyjny 70%. No wszystko spoko tylko że np przy podnoszeniu bardzo cięzkiego ładunku z jednoczesnym obrotem przez ten trójnik cisnienie poleci tam gdzie ma lżej a lzej ma obracać czyli mozliwe ze cyklop bedzie sie tylko obracał a podnoszenie spadnie do bardzo małej predkosci albo wogole sie zatrzyma bo całe cisnienie poleci na obracanie bo to jest lekko. Jest na to rada ze najpierw podniesc a potem obracac ale mi to sie osobiscie wogole nie podoba. Juz wole tak jak jest ze moge podnosić takie cięzary ze cyklop sie przewraca i jednoszczesnie obracać sie i obie czynnosci czyli obracanie i podnoszenie nie zakłucaja sie nawzajem. Wada dzielnika strumnienia ze ciagnik musi na większych troszkę obrotach chodzić czyli troche wiecej spali no ale silnik ma lżej i tak sie nie zuzywa jak na niskich obrotach pod obciazeniem. Dla mnie dzielnik jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Zmiany u mnie w cyklopie. To kolejność działania rozdzielaczy

od lewej

1 obrót

2 łapy

3 łyżka

4 łamanie

5 podnoszenie. Przy czym popychając dźwignię siłownik się wysuwa i odwrotnie. Zmiana dwóch siłowników (łamanie i podnoszenie) z typowych 80 na 100 zwiększa się udźwig. Pompa zamontowana 100cm3. i wyjęte dławiki.

Wymiana siłowników spowodowała mi raz pękniecie ramienia przy kopaniu w ziemi wykopu do wody(Mam łyżkę podsiębierną. Gdyż ziemia okazała się być zmarznięta kawałek od zabudowań :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

cięzko było by sie przyzwyczaic jak wszystko na odwrót. A nie ciągnie Ci go przy kopaniu ? powienien miec podpore tylna do kopania jakąs. Aha koledzy nie cm3 tylko dm3. dm3 to litr bo chyba chodzi wam o wydajnosc na minute czyli 100dm3/min to 100 litrów na minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

nie nie jest potrzebna. jak oprzesz go na nogach no to nie. Tym bardziej że jest to ceownik w poprzek do ciągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Łamanie i podnoszenie masz na jednym rozdzielaczu czy zle zrozumiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Źle zrozumiałeś. Te dwa siłowniki zostały wymienione na siłowniki o większej średnicy. Ilość rozdzielaczy jest ta sama co była. Jakby było na jednym rozdzielaczu to byś miał problemy w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja miałem na myśli że obydwie operacje masz pod prawa rękę , to chyba niezbyt wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dobra dzis porozbirałem dzielnik strumnienia. Juz wiem o co w tym biega. Mozna przecież było by zamiast dzielnika wstawić zwykły trójnik i wtedy nie było by dzielenia cisnienia ze na dwusekcyjny 30 % a na trójsekcyjny 70%. No wszystko spoko tylko że np przy podnoszeniu bardzo cięzkiego ładunku z jednoczesnym obrotem przez ten trójnik cisnienie poleci tam gdzie ma lżej a lzej ma obracać czyli mozliwe ze cyklop bedzie sie tylko obracał a podnoszenie spadnie do bardzo małej predkosci albo wogole sie zatrzyma bo całe cisnienie poleci na obracanie bo to jest lekko. Jest na to rada ze najpierw podniesc a potem obracac ale mi to sie osobiscie wogole nie podoba. Juz wole tak jak jest ze moge podnosić takie cięzary ze cyklop sie przewraca i jednoszczesnie obracać sie i obie czynnosci czyli obracanie i podnoszenie nie zakłucaja sie nawzajem. Wada dzielnika strumnienia ze ciagnik musi na większych troszkę obrotach chodzić czyli troche wiecej spali no ale silnik ma lżej i tak sie nie zuzywa jak na niskich obrotach pod obciazeniem. Dla mnie dzielnik jest spoko :)

Ok, może po kolei, Wstawiałem zwykły trójnik, w tedy nic nie działa! Ale jest tak jak piszesz że przy używaniu jednej sekcji z jednego rozdzielacza i jednej z drugiej olej idzie tam gdzie ma lżej i wtedy działa sekcja co ma mniejsze zapotrzebowanie na ciśnienie.

Kolejna wada dzielnika jest taka że grzeje olej i jest awaryjny i nie kosztuje mało. Dzielniki powinny mieć zastosowanie(i mają) tam gdzie jest jedna ale DUŻA pompa, rozdzielenie strumienia jest nawet wskazane z racji dużej pompy i braku precyzji.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakładanie 2 pomp jak np. w UNHZ 750.

Zmiany u mnie w cyklopie. To kolejność działania rozdzielaczy

od lewej

1 obrót

2 łapy

3 łyżka

4 łamanie

5 podnoszenie. Przy czym popychając dźwignię siłownik się wysuwa i odwrotnie. Zmiana dwóch siłowników (łamanie i podnoszenie) z typowych 80 na 100 zwiększa się udźwig. Pompa zamontowana 100cm3. i wyjęte dławiki.

Wymiana siłowników spowodowała mi raz pękniecie ramienia przy kopaniu w ziemi wykopu do wody(Mam łyżkę podsiębierną. Gdyż ziemia okazała się być zmarznięta kawałek od zabudowań :(

Łyżkę podiębierną można zamontować tylko na cyklopach tych nowszych z górnymn siłownikiem ramienia, mają tam dodatkowe ucho na siłownik łychy, w tych starych z siłownikiem od spodu(takj jak mój) te ucho trzeba dospawywać.

Powiedz mi od czego masz takie siłowniki i pompę?? sam mam pompę PZ100(100cm3) znalezioną na złomie, nówka i czeka na lepsze czasy tylko nie wiem od czego ona mogła być?

Mam u siebie założnoną taką pompę nową -> http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-ladowacz-cyklop-pz2-kz-40-40-l-i3058562205.html ale 50cm3, tylko nie wiedziałem że za tą cenę można mieć taką 100cm3 -> allegro.pl/pompa-nsz-100-nsz100-prawa-koparka-bialorus-jumz-i3012497491.html

cięzko było by sie przyzwyczaic jak wszystko na odwrót. A nie ciągnie Ci go przy kopaniu ? powienien miec podpore tylna do kopania jakąs. Aha koledzy nie cm3 tylko dm3. dm3 to litr bo chyba chodzi wam o wydajnosc na minute czyli 100dm3/min to 100 litrów na minute

Tutaj się stanowczo zgodzić nie mogę, dajmy tutaj pompę pz100 czyli 100cm3, jeden obrót wałka i wylatuje 100cm3 oleju czyli 0,1l bo taka jest objętość geometryczna pompy, gdzie przy np. 1500obr wylatuje 150litrów oleju, jeśli te obroty były w ciągu jednej minuty to wtedy jest wynik na minutę, bo czas jest czasem ale jeśli są inne obroty to wtedy nic nie wiemy. Dobrze przedstawia to wykres w 2gim linku. Objętość jest pojęciem niezależnym od czasu i obrotów, gdzie o wydajności tego powiedzieć nie można.

Jeśli wydajność podają w litrach to koniecznie muszą być napisane obr/min, godzinę, albo dobę(ogólnie jednostkę czasu).


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

sam chciałbym wiedzieć od czego jest to pompa. Tak samo została znaleziona na złomie. Jest tylko blacha z wydajnością 80 dm3 na 1000 obrotów a że ciągnik chodzi na 1200-1400 to jest to około 100dm3> Siłowniki pochodzą od koparki ETC (wielonaczyniowa medioracyjna). Siłownik mam od łamania mam od spodu ale jest tak jak mówisz jest przyspawany uchwyt do jeszcze jednego siłownika do łyżki podsiębiernej. Ogólnie w gosp mam dużo sprzętu przerobionego lub zbudowanego od podstaw.

 

GoRAL1 do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

O co chodzi z tą blachą 80dm3??

Rozdzielacze i inne rzeczy jak filtry, zawory nie tłumią takiego dużego przepływu i olej się nie grzeje??

Jakbyś mógł zamieścić zdjęcie w galerii np. "Wynalazki i udoskonalenia" byłbym wdzięczny, może i ja bym się skusił na zamontowanie tej pompy, tylko właśnie pytanie jak, jeśli kołnierz mocujący jest większy jak w pz40.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

tabliczka znamionowa, z danymi tzn nr, symbol. wydajność itp. Przewody są ciepłe ale nie tak żeby się gotowało. a jak dorobić kupujesz kawałek blachy idziesz do jakiegoś tokarza i Ci dorobi otwór taki jaki będziesz chciał. przykręcasz ją do obecnej płyty i po problemie. Jak znajdę chwile czasu to może jutro wrzucę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Mam pytanie. Kupiłem cyklopa i nie mam pojęcia co z siłownikami od obrotu, są dwa otwory i jednym olej mi kapie. One powinny być połączone, czy to są jakieś odpowietrzniki? Nie miałem wcześniej styczności z cyklopem.YSJP.jpeg

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja też kupiłem nie dawno cyklopa i przy siłownikach od obrotu jest dokładnie to samo...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

od obrotu powinny być założone siłowniki jednostronnego działanie, a olej będzie ciekł jak uszczelniacze nie będą trzymały


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj