Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

Maly86    18

Witam! Niedawno nabyłem cyklop i mi też nie chciał się obaracać! Do jakiegoś stopnia i dalej łańcucha brakowało. A przyczyna u mnie to taka że za mało oleju miałem. Łańcuch przeskakiwał i nie szło ładować. Przy siłownikach obrotu odkręciliśmy wąż i odpowietrzyliśmy. Łańcuch się ustawiło i tłoczysko breszką wciskaliśmy aż łańcuch był napięty. Skręcieliśmy i dalej bujał się wzorowo. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

A ja mam taki problem w moim cyklopie że pierwsze dwa chwytaki nakłada szybko ,a potem coraz wolniej i wolniej..... ma ktoś jakiś pomysł ? Dodam ze rozdzielacze są połączone ,dzielnik i zawór za pompą wyrzucony,filtry czyste ,oleju stan,pompa prawie nowa.....




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9098    0

Witam ma ktoś zdjęcia chwu\ytaka do bel do cyklopa jak macie to prześlijcie mi te fotki na e-maila waldek1998@onet.pl zgóry dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Mam mały problem z moim cyklopem :mellow: Stał 2 miesiące na łapach i nic nie opadł, ale podczas pracy gdy się obracam to same się podnoszą do samego końca siłownika. Co to morze być?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli rozdzielacz jest zespolony, w monobloku - to stawiam na przebicie w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam poszukuje posiadaczy cyklopa nujn 100 głownie chodzi mio o udoskonalenie wysiegu bo u mnie jak sie wysiega wysiegnik to otwieraja sie widły a jak wsowam to sie zamykaja widły i potrzebna mi pomoc

zdjecia wyslijcie na sokker51@wp.pl pozdrawiam

Edytowano przez c360c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Witam.mam taki problem moze ktoś pomoze.otóż ostatnio woziłem obornik i cyklop zaczął mi szaleć tzn ze sam podnosi w góre i widły sie same zamykają tak jakby nie szedł olej na przelew tylko podaje na sekcje.patrzylismy z ojcem zawory te obok łap i obok sekcji do zamykania wideł działaja.nastepnie wzieliśmy sie za rozdzielacz co jest umieszczony na przodzie cyklopa pod sekcjami tez jest ok.co najlepsze wtedy jak złożylismy to teraz jest takie ciśmienie ze wywala pokrywki od obrotu a ciagnik az kopci tak ma cięzko.no to pozniej patrzylismy na ten zawór koło pompy tez działa....co moze być w tym przypadku jeszcze?dodam ze olej jest dobry,filtra nie posiadam....a i gumki te koło siłownika tego duzego chyba też to jakiś rozdzielacz wymienione....juz dostajemy lekko mówiąc białej goraczki....co moze być w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Mam problem z cyklopem, oleju full łańcuch naciągnięty! Ale po pewnym czasie łańcuch się poluzuje i zaczyna przeskakiwać! Nie wiem czego się uczepić aby było ok! Czy gdzieś coś puszcza, albo rozdzielacz?Proszę o jakieś rady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Próbuje rozebrać cylinder hydrauliczny obrotu i nie mogę sobie z tym poradzić. Wymontowałem cylinder, odkręciłem ten kołnierz i nie mogę wyciągnąć tłoczyska razem z tą tuleją. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie? Jest tam w środku widoczny drut, ale on zabezpiecza chyba tylko przed wepchnięciem tej tulei do środka. Myślałem, że zardzewiała ta tuleja w obudowie tłoka, więc nagrzane zostało palnikiem i nic, potem ciągnęliśmy na 2 ciągniki i dalej ani drgnęło. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie, a może jakaś koncepcja jak to rozebrać. Problem w cyklopie polegał na tym, że siłowniki nierówno pracowały. Jeden wydłużał się bardziej, niż drugi chował, przez co powstawał luz na łańcuchu. Postanowiłem zacząć od wymiany uszczelniaczy, ale i z tym nie mogę sobie poradzić. Proszę o jakąś pomoc.

wystarczyło odkrecic króciec do którego przewod podłaczasz . Wiele osób o tym nie wie i rwą na siłe. A jak sie odkreci ten króciec to lekko mozna juz wybic młotkiem tłoczysko.

 

Mam mały problem z moim cyklopem :mellow: Stał 2 miesiące na łapach i nic nie opadł, ale podczas pracy gdy się obracam to same się podnoszą do samego końca siłownika. Co to morze być?

A co moze byc innego jak nie rozdzielacz 2 sekcyjny pewnie któras spręzynka nie trzyma albo sie przycioł suwak w lipnym połozeniu ze troszke oleju puszcza na podnoszenie. Proste urzadzenie mozna samemu smiało rozbierac

 

Mam problem z cyklopem, oleju full łańcuch naciągnięty! Ale po pewnym czasie łańcuch się poluzuje i zaczyna przeskakiwać! Nie wiem czego się uczepić aby było ok! Czy gdzieś coś puszcza, albo rozdzielacz?Proszę o jakieś rady!!

za słabo opisałes zeby mozna było ci pomoc jak sie luzuje przy obrocie w jedna strone czy jak? włacz małe obroty wom stan obok cyklopa i obracaj go patrzac co sie dzieje z łancuchem i jak pracuja siłownik toc to odrazu bedzie widac czy rozdzielacz nie tak czy cos innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Przeważnie przy obrocie wlewą stronę jak nakładam to puszcza, ale w prawo też potrafi zależy jak się ustawię! Tak siłownika nie ruszę żeby go naciągnąć muszę wajchę trzymać od obotu wtedy go wepchnę breszką! A łańcuch też by miał coś z tym wspólnego? Choć jak cyklop wprowadzałem do stodoły to też ten łańcuch się zrobił lużny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Siłowniki w tylnej części masz połączone rurką czy nie, bo jak tak to uszczelniacze nie trzymają i część oleju przedostaje się do tyłu i na drugi siłownik i łańcuch się luzuje. Spróbuj odkręcić rurkę niech olej ścieknie i poobracaj ,zobaczysz ile oleju przepuszcza i który siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Z tyłu mam siłowniki połączone wężem! Tak kilka razy odkręcałem i olej spuszczałem żeby naciągnąć ten łańcuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czyli czeka Cię wymiana uszczelniaczy na siłownikach, na próbę odkręć wąż i podwieś jakieś bańki to będziesz wiedział który przecieka. Miałem cyklopa z 1998 r. i w nim już nie było połączenia siłowników tylko na końcach były zaworki którymi uciekał ewentualny nadmiar oleju na ziemię :wacko: .

Dodam że jeden sił. wyciągał drugi i w takim rozwiązaniu nigdy nie było problemu z łańcuchem i jego naciągiem bo zawsze był napięty.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Jeśli uszczelniacze do wymiany w tych siłownikach to faktycznie super zadanie! Trzeba będzie się namęczyć żeby to odkręcić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam miałem taki sam problem ,filtr w zbiorniku był zafajdany otrzyściłem filtr zmieniłem olej jest ok przy okazji wyczyś filtr przed zbiornikiem oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Dobara Chce wymienic uszczeliniacze w siłowniku od podnoszenia całego ramienia. Nie moge wyciagnąć drutu. Nie chce rozcinac siłownika jak ten drut wyciagnąc? dodam ze próbowałem morsem ale zeslizguje sie zagiołem nawet koncówke drutu to mors ja zpowrotem odgina tragedia nie mam pomysłu. jakby cos przyspawac do drutu to pewnie sie urwie i juz wogole. Nie wiem mze montarzówka morska podwazac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

Spróbuj wbić tą część która jest zabezpieczona, popukac w nią, otrząsnąć, żeby "zluzować" drut. Możesz zastosować jakiegoś "penetrusa", naftę, ON i poczekać aż spenetruje. Ja drut "łapałem" szczypcami bocznego cięcia (ucinaczkami) i uderzałem w nie młotkiem i wychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

dzieki spróbuje popukac,. tez cześcia tnąca próbowałem i nie szło ale ciemno było juz, a pozniej juz nie miałem czasu jutro sprobuje nie mogli by tego zrobic na gwint jakis lub ba sruby:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jednak to nie jest pierwszej młodości więc takie rozwiązanie w tamtych czasach było najlepsze a gwint nie zawsze się sprawdza a poza tym przecież to chodzi już kilkanaście lat bez ruszania więc ma prawo się zapiec


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

No i stało sie.. urwałem koncówke drutu (mozliwe ze to gwóźdź bo jakoś druga koncówka była zaostrzona w piramidke jak zwykłego gwoździa) Teraz to leze .Myslicie ze można probowac wybijac np. koncówka wtryskiwacza czy to tez nic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

musisz jakoś spróbować to wybić czy coś, możliwe że siłownik był już kiedyś robiony bo u mnie jest jeszcze oryginalny drut to nie ma żadnego ostrza na końcu, ten oryginalny drut jest bardzo twardy więc raczej by się nie urwał


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

chciałem go odgiąć troche na zewnątrz uderzyłem go ze 3 razy młoteczkiem i pękł. A to po to zeby drugą koncówke wbijac zeby całosc wysunąć, Lipa :/ jeszcze mróz na dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

właśnie żebyś wziął go w cieple rozkładał bo przecież od mrozu stal się kurczy i robi się bardziej krucha a jak dostała się jakaś woda to zamarzła to jeszcze gorzej przez nią trzyma

Edytowano przez radek199321

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Spróbuj minimalnie wbić ten dekielek bo wysokie ciś go wypychało i prawdopodobnie drut jest zakleszczony, tylko nie za bardzo żeby się nie zakleszczył w drugą stronę, następnie rozszlifuj to okienko tak żeby można było coś dospawać do druta. Przy dobrym ustawieniu dekielka drut powinien wyjść w miare lekko, przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj