Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

Vril    1

Mam pytanie do Was -kupiłem sobie "niby" wyremontowany cyklop -brałem w ciemno bo był tani.

Niby gość go wymalował ,dał nowe węże ,"niby" założył regenerowaną pompe oraz rozdzielacze .

Problem polega na tym że niby jest olej wszystko działa tylko jak ma coś powiedzmy 500 kg podnieść

to ani drgnie do góry -nie mam pojęcia co to ma być -może ta pompa nie jest do końca zregenerowana :P

Proszę doradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

500 kg to max dla cyklopa. Najlepiej sprawdzić ciśnienie na jakimś wężu, powinno być 110 kg/cm2. Jak jest mniej to sprawdził bym zawór przeciążeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Na cyklopa to za duzo ja moge 400max na trolu


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Na cyklopa to za duzo ja moge 400max na trolu

Cyklopa można trochę podkręcić na zaworze to i 600 kg i więcej podniesie, ale fabrycznie jest ustawiony na 110 atm i 500 kg. Ograniczeniem jest wytrzymałość ramy. Troll jest ustawiony na 350 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
500kg to cyklopem nie zawojujesz, za ciezko dla niego, a co nim dzwigasz ze waży aż tyle?

500 kg. to razem z chwytakiem.Może kolega prubuje podnosić bele kiszonki?Ja ostatnio próbowałem przetransportować kawałek to miał naprawde co podnieść aż przeciwwaga była za lekka! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kiedyś podnosiłem kiszonkę i dawał rady. Trzeba podnosić na złamanym ramieniu i dopiero wtedy prostować. Wszystko zależy od ustawienia zaworu. Jak puszcza przy 80 atm. to nie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

moze bys ten zawura lub pompa to samo bylo u mnie kupilem nowo pompe i hodzi jak zloto na 15 obrotów to góra i idzie i podnosze nim 500kg tylko boje sie trohe ba jak go kupilem to miał pekniete ramie bo jak sciagali jego z wagonu to gdzies udezyl i peklo ale mam dobrego wujka spawacza to wyciol blahy w dolzamecie i zaspawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki za odzew :P

Ja kupiłem go tylko do załadunku i rozładunku big-bagów.U nas na wiosce to większość tak rozwiązuje problem tych dużych worków.

Dodam że na cyklopie montują z tyłu zaczep i podchaczają przyczepę dzięki czemu można z niej podnieść worek a następnie na bok i do siewnika.

Z tego co widziałem to dzwigają te worki bez problemu no chyba że mają coś tam przekombinowanego.Podobno są jakieś pompy o zwiększonym

wydatku?

Powiem jeszcze że próbę robiłem na miale węglowym i może przesadziłem że jest 500 kg ale nie zmienia to faktu że łyżka prawie wcale nie chciała się domknąć.

A gdzie jest ten zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawór jest na belce za pompą hydrauliczną, do niego idzie rurka od pompy. Najpierw trzeba sprawdzi ciśnienie za tym zaworem, np na wężu od łyżki. Jak jest ok 100-110 atm to dobrze. Jak jest mniej to albo zawór otwiera się za wcześnie, albo pompa nie daje ciśnienia. Ja stawiałbym na zawór, bo pompa nominalnie daje jakieś 400 atm to musiała by by strasznie zajechana żeby nie dać 100. Sam zawór jest bardzo prosty, to tłoczek i sprężynka, otwiera się powyżej ustalonego ciśnienia. U mnie zawór puszczał za szybko i słabo podnosił. A twoi sąsiedzi prawdopodobnie mają zwiększone ciśnienie, wystarczy podkręci zawór, ale nie można przesadzać z obciążeniem. Rama na pewno większą wytrzymałość niż 500 kg, ale trzeba wtedy obserwować czy nie ma pęknięc itp, ogólnie podnosząc duże ciężary trzeba obchodzi się delikatnie z ładowaczem. Kiedyś ojciec wyciągał cyklopem silnik z Jelcza(980 kg), bez chwytaka, i dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki za podpowiedź tylko widzisz problem polega na tym że ten fachman co go remontował to chyba nie dał tego zaworu

Wiem że to chyba taka kostka co jest montowana na ramie za pompą.U mnie wąż od pompy idzie od razu pod spodem do góry i do rozdzielacza.

Więc jak nie ma tego zaworu to chyba przy pełnym ciśnieniu to powinno prostować węże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, zawór to kostka o wymiarach ok 12x8x4. Do pompy dołem idzie wąż od zbiornika a górą powinna iść rurka do tego zaworu. Jak by go nie buło to by węże popękały , coś by na pewno nie wytrzymało takiego ciśnienia. Dziwna sprawa...Jak nie masz tego zaworu to na rozdzielacz idzie max ciśnienie pompy ( przy podnoszeniu dużego ciężaru). Bez tego zaworu nie możesz wstawić nowej pompy bo instalacja nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czyli na pewno gość mnie oszukał z tą pompą mimo że wygląda jak nowa :P

Trzeba jutro będzie wejść pod cyklop może jest gdzieś pod spodem a jak nie to trzeba będzie go nabyć i nową pompe

Nie wiesz ile kosztuje pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz pewnie ok 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Pompa za 400 złotych, ale to jakiś wałek bo Jelcz ma inny kierunek obrotów niż cyklop . Cena konkretna jak na regenerowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mariusz x dzięki że chciało ci się szukać :D:)

Też coś słyszałem o tej popie od jelcza ale zaraz zadzwonie do Grene i będe wiedział ile kosztuje

Mój sąsiad to zainstalował jakąś pompe tłoczkową tylko nie wiem od czego i on też nie wie (kupił na złomie)

i jak widziałem cyklop -pełen udzwig a ciągnik na obrotach jałowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
ja jak mam podniesc moim cyklopem cos ciezkiego np. bele kiszonki to poprostu odpinam widły i heja :D

A jak ty podnosiśz bele kiszony bez wideł bo sobie tego nie wyobrażam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ty podnosiśz bele kiszony bez wideł bo sobie tego nie wyobrażam? :D

pasy ładunkowe i heja


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
pasy ładunkowe i heja

 

no własnie, bo my wszystkie bele robimy na sprzedaz to jak ktos po nie przyjedzie to ladujemy cyklopem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Mój cyklop podnosi 500kg bez problemu, tylko że cyklop był pare razy remontowany przez mojego tate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Właśnie obadałem ciśnienia i się okazało że pompa do bani .Ale dostałem na złomie jakąś nową ruską pompe wielotłoczkową lub skrzydełkową

razem z przekładnią i wyjściem na wałek na wieloklinie .Podobno straszny ma wydatek oleju.Jak ją zamontuje to zdam relacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj