Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

koses    13

marcin974 jeśji rozdzielacz byłby słabo skręcony to najpewniej olej by wypchnoł oringi a szczelność rozdzielacza jest na sówakach i tam niema żadnych uszczelnień i nie pomoże im żadne skręcanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

z tego co wiem to rozdzielacze były tak skrecane zeby po jakimś okresie uzytkownia mozna je jeszcze dokrecić wiekszym momentem <_<

 

 

Moze sie mylę ale lepiej spróbowac jeszcze dokrecic je jak odrazu zmieniać na nowe :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

chłopaki z tym sie nie zgodze ze cyklop 500 kg nie dygnie my heder od kombajnu zawieszanego załadowaliśmy na lawete jak sprzedawalismy ten kombajn i wazył on ponad 700 kg i pienki takie po 500 -700 wyrywamy obkopiemy i idzie jak buza tylko nie radze dygać dzych cierzarów gdzyz puszczają uszczelniacze w tym głownym tłoku i olej potem siączy zeby miał mocowanie ten tłok jak ta rama głowna cyklopa i był by dwu stowpniowy jak w przyczepie to morzna ładować takie duże cięzary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Witam Napiszcie jakie macie pompy w swoich cyklopach bo moja siada i nie wiem czy w polsce są jakieś różne rodzaje

 

 

Pozwoliłem sobie dołączyć Twój temat do tego, nie oczekuj ze zaraz kilka stron kompetentnych wypowiedzi miałbyś...

Marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Kiedyś były polski, bułgarskie i jeszcze jakieś rózniły się przystawkami (bo inaczej zbudowane) ale teraz jest Polska firma produkująca wszyskie rodzaje pomp i pasują do różnych przystawek. Różnicy w nie będzie jaka kupisz, po prostu zużyła sie i koniec , a na trwałość pompy wpływa olej (mało kto wymienia) ,filtr który w cyklopie jest słaby-siatka jakby miał jeszcze dodatkowy papierowy na pewno pompa, uszczelniacze siłowników i zaworów dłużej by chodziły, ciekawe jeszcze jakie masz ciśnienie ustawione nową pompę może zużyć szybciej (starej nic nie zrobi bo nie ma już tej wydajności i szczelności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam:)ja starym cyklopem to balota sianokiszonki na wyprostowanym ramieniu podniosłem:) jak sie trafił cięzszy to C-360 sie podnosiła ale cyklop dawał radę:)siano kiszonke jak zwoziliśmy i kładlismy na owijarke to mieliśmy C-385 i maszt od widlaka i jeszcze przód się podnosił:)wieć gróbo ponad 500kg było:)ale siłe ma tylko są dwa problemy gdy jest zimny to zamim ruszą siłowniki nie licząc łap podporowych to kupa czasu mija tak jakby olej schodził a jak juz ruszą to tak jakby oleju nie dostawały zaczyna szarpać tak ze C-360 podskakuje. filtr czysciłem ta kostke tez i i drugi problem jak stane po skosię czy pod górke to w ogóle nie działa jakby oleju nie miał a jest prawie ze pełen tzn siłownik od chwytaka i głowny od ramienia sa otwarte a reszt zamknieta to wtedy w zbiorniku do pełnego brakuje z 5cm wieć jak zamknę i te to jest pełen a jednak nie działa w ogóle zero reakcji pomózcie cholery przy tym idzie dostać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszesky    0

Mam pytanie mam nowa pompe regulator przepływu rozdzielacz 3 i silowniki po remonicie i i tak wolno chodzi i dusi sie ciagnik jak składam ramie od wysiegnika to poprzeczne;/ Czy jak załorze zawor przelewowy i jakis dlawik na powrocie to problem zniknie?? Czy cos sie może stac przez ten dławik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

jak to 500 kg??? na moim pisało 750kg udzwig ... moim zdaniem to wina zaworu przeciążeniowego .. albo korpusu obrotowego tam też tracić może ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Kto się orientuje czy idzie przestawić dzielnik strumienia aby dawał mniej oleju na rozdzielacz dwu sekcyjny? Obrót chodzi trochę za szybko a zwiększy mi się prędkość na trzy sekcyjnym,bo trochę wolno chodzi.Zawór przeciążeniowy idzie do regeneracji bo już trzpień jest wybity. Tucholi 200zł kosztuje regeneracja zaworu przeciążeniowego,a rozdzielacza trzy sekcyjnego ok 450+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Witam! Panowie, pomóżcie. Dziś chciałem podrzucić obornik na płycie, odpaliłem ciągnik, zaczepiłem do cyklopa no i zaczął wydawać dziwne dzwięki... szok totalny, nie wiem co robić, nic nie działa, nawet podnoszenie łapek. Dodam że około pół roku temu założyłem nową pompę, nigdy nie miałem z nim problemów. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego przy dzisiejszej pogodzie to może jest gdzieś jest woda (lód) w układzie i stąd ten problem.

 

Po złączach sprawdzać czy olej dochodzi i czy jest tłoczony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek000    0

500kg to cyklopem nie zawojujesz, za ciezko dla niego, a co nim dzwigasz ze waży aż tyle?

 

a tu sie z Toba nie zgodze... ja mam cyklopa polskiego tzn T-214 i podnosze nim ok 1t( tyle co wazy rozrzutnik jednosiowy) tylko jak juz nim podnosze takie cos to pod os podkladam klocki zeby zmniejszyc obciazenie z kol:)gdy kupilem tego cyklopa z 3 lata temu to nie moglem nim nawet podniesc beli slomy 120 a wszystko przez wadliwy dzielnik strumienia. wyrzucilem go zupelnie tzn do glownego zasilania podlaczylem rozdzielacz od wysiegnika, nastepnie wylot z tego rozdzielacza podlaczylem do rozdzielacza od obrotu. wyjalem tez zupelnie filtr ze zbiornika i to naprawde duzo dalo:) na poczatku balem sie ze to spowoduje znacznie szybsze zuzycie pompy ale nic takiego narazie nie zaobserwowalem a uzytkuje juz tak od 3 i jak narazie wymieniam tylko stare przewody ktore pekaja:)

 

moim zdaniem wina tego ze wysiegniki wolno chodza jest zabrudzony ten filtr w zbiorniku, lub zbty niski poziom oleju. ( jesli ktos ma calkiem przyzwoity zbytnio nie zabrudzony olej i nie nowa pompe to radze wogole odkrecic ten filtr) moze tez byc wina dzielnik strumienia. (napisalem wczesniej jak bardzo latwo mozna go obejsc, wystarcza tylko dwa przewody i dwa kolanka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdfik    0

Kto się orientuje czy idzie przestawić dzielnik strumienia aby dawał mniej oleju na rozdzielacz dwu sekcyjny? Obrót chodzi trochę za szybko a zwiększy mi się prędkość na trzy sekcyjnym,bo trochę wolno chodzi.Zawór przeciążeniowy idzie do regeneracji bo już trzpień jest wybity. Tucholi 200zł kosztuje regeneracja zaworu przeciążeniowego,a rozdzielacza trzy sekcyjnego ok 450+vat.

W dzielniku strumienia pod sprężyną w podkładce z dziurką w środku po prostu zmniejsz tą dziurke ja zrobiłem to małym gwoździkiem i go zagiąłem żeby nie wyleciał pomogło 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

... Dodam że około pół roku temu założyłem nową pompę, nigdy nie miałem z nim problemów. Pomocy

No, a ta pompa całkiem nowa czy po nowa po regeneracji? Pytam się bo miałem podobny problem, zawiozłem pompę do Pniew do regeneracji, a że czasu mało to wziąłem inną, a moją zostawiłem (jak się okazało szanowny mechanik tak dokonał regeneracji, że pompa nie działała, ale po rozmowie z prezesem dostałem w tempie ekspresowym swoją już zregenerowaną z powrotem). No, a w sumie jak zawiozłem pompę i powiedziałem o co chodzi to posumowali to stwierdzeniem "Co silnik od Bizona się wyciągało?", gdyby tylko wiedzieli jak trafili w sedno ;)


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Czy ktoś z Was rozbierał w cyklopie tłok z drutem zabezpieczającym? Czy trudno jest wyciągnąć ten drut i czy jest to możliwe po 25 latach od montażu :) ja próbuję właśnie rozebrać taki tłok ale stawia duży opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Delikatnie wbij tą tuleję którą zabezpiecza ten drut może zluzuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Jakoś sie udało, choc musiałem nieco rozciąć siłownik aby wydobyć koniec tego drutu bo na początku drut mi sie urwał ;) teraz uszczelniacze wymienione i gitara bo wczesniej na wolnych obrotach to ten siłownik nawet nie drgnął ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Panowie mam taki problem .Kiedyś założyłem ten temat bo kupiłem cyklopa totalnie zdewastowanego bez pompy zaworów itp.

Ogólnie zamontowałem w nim pompę tłoczkową bo taką nówkę udało mi się zdobyć za psie pieniądze.

Ogólnie cyklop działa ale jak by o połowę wolniej jak na orginalnej pompie.Big-bagi dzwiga na 800 obrotów C-360.

Więc siła jest ale wszystko jakoś wolno działa jak by mały wydatek tej pompy był.

Druga sprawa to najgorzej jest z obrotem .W tych siłownikach są takie zaworki zwrotne z otworem .Jak kupiłem cyklop

to ich nie było i obrót był za szybki i nie stabilny -cofanie się przy obrocie w lewo-prawo .Założyłem zaworki z otworem

i niestety jest za wolno obraca .Z lewej na prawą stronę trwa to z 10 s -chyba za dużo.

Co zrobić żeby ten obrót był szybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

na mój gust to te zaworki zwrotne to coś w stylu dławików jak bym rozwiercił te otworki na ciut większe ale tylko ciut albo delikatnie rozbić jakimś trzpieniem ciut grubszym ale mówię to z głowy niech wypowie sie ktoś praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też tak myślę .Kiedy je kupowałem sprzedawca powiedział mi że są chyba z 3 rodzaje a ona miał

tylko te z najmniejszym otworem i takie założyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jaką średnicę mają te otworki ??

rozwierć je o jakieś 0,5mm i zobaczysz co sie będzie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Panowie potrzebuje pomocy:)w cyklopie obrotnice chyba mam walnietą bo jak odkreciłem łańcuch od tłoków i zaczołem obratac całym cykoplem prawo i lewo to zebatka sie nie obracała, dzielnik stumienia chyba mam tez walniety bo nie sprawdzalem ale pompa nowa, rozdzielacz po regenmeracji a obrót się piepszy, silowniki myslame ze są zapowietrzone ale jest olej i są ok, macie moze pojecie co tam za kliny czy pierscienie są w tej obronnicy i czy musze wszystko zdjąc calą góre i wysiegnik by dostac sie do tego?

ma ktos z was książke?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To, że zębatka jest nieruchoma to raczej dobry objaw :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj