Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

sebe1033    397

mam podobny problem tylko inaczej na zwykłych łychach normalnie się zamyka wsio charaszo ,ale po wyłączeniu pompy przy podniesionym ramieniu jak łychy są otwarte same się zamykają im cieplejszy olej tym szybciej tzn że gdzieś przepuszcza tylko gdzie siłownik czy rozdzielacz ? Nierobie tego bo brak czasu i narazie nie przeszkadza.A ty masz pewnie to samo mogę doradzić pozmieniać przewody w rozdzielaczu np główne ramie z łychami i będziesz wiedział jak zachowuje się wtedy rozdzielacz i niezłe efekty przy ładowaniu (wkońcu napewno zapomnisz że pozmieniałeś przewody) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale też nie możesz go zamknąć (pod ciśnieniem przy pomocy rozdzielacza) więc może pozmieniaj przewody na rozdzielaczu i się dowiesz co przepuszcza (rozdzielacz czy siłownik) bo zobaczysz jak się zachowuje siłownik od chwytaka i rozdzielacz przy innym siłowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc pozmieniałem te przewody i na rozdzielaczu od prostowania ramienia też kosz się nie zamyka gdy są w nim ziemniaki. Zauważyłem, że sworzeń łączący siłownik z koszem jest wyrobiony, wyjąłem go i jutro skołuje jakiś nowy. Jak myślicie, to może być przyczyną? Czy raczej coś nie tak z siłownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja obstawiam siłownik może uszczelnienia już nie trzymają ,a z tymi łychami to ci się zamykał wogóle od pierzwszego założenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Mam taki problem. Gdy zbyt mocno się obróce w lewo tryska mi olej z dolnego tłoka. Musze mymieńić nowy czy da sie tego naprawić, moż ktoś z was już wymieniał piszcie co wiecie. :)

 

 

Nikt z was nie miał takiego prazypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

witam mam cyklopa i już od 2 lat mam problem z lewą nogą. Gdy pójdzie na nią ciężar: puszcza, prawa trzyma dobrze. Trochę byle jak sie ładuje bo cały ciągnik skacze. Wiecie może co poszło? Rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
witam mam cyklopa i już od 2 lat mam problem z lewą nogą. Gdy pójdzie na nią ciężar: puszcza, prawa trzyma dobrze. Trochę byle jak sie ładuje bo cały ciągnik skacze. Wiecie może co poszło? Rozdzielacz?

Raczej uszczelka tłoka przepuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

Mogą być 3 możliwości nie trzymania siłownika:

1. Tak ja wyżej wymienione uszczelnienia nie trzymają

2. Gdzieś olej ucieka

3. Ten roździelacz co jest za dyszlem ( i przed zabiornikiem oleju) nie trzyma

 

Innej możliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Raczej uszczelka tłoka przepuszcza.

 

 

Moim zdaniem to jest to bo u nas jest ten sam problem i już to zbadallśmy i jednak uszczelka była winna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam. Zacznę od tego że teściu ma cyklopa (starego z owalnym tyłem) I teraz tak aby szybciej działać np unoszenie łap trzeba też ciągnąc wajchę od otwierania łyżki. aby obrócić go to też trzeba coś trzymać (chyba podnoszenie głównego ramienia) bo inaczej to ledwo co się obraca. (dodam że jak olej jest ciepły to ramie samo opada (i dlatego jak trzeba gdzieś jechać jeden siedzi na cyklopie i trzyma wajchę od podnoszenia by nie opadła. I teraz moje pytanie. Co jest tego przyczyną czy rozdzielacz tylko ma winę czy coś innego?? Zastanawiam się tak apropo co to jest (zaznaczone) i czy to może ma winę?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Prawdopodobnie ma ograniczony przepływ na powrocie ,w PGR robiono tak żeby szybciej chodził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

klejnus obiawy które opisujesz wskazują na nieszczelny rozdzielacz między sekcjami i zalecił bym ci wymianę na nowy i dodatkowo zmień też dzielnik oleju a to co zaznaczyłeś to jest głowica prze którą idzie zasilenie oraz powrót oleju z rozdzielacza i zasilenie do podnoszenia łap i jeśli nie miała by szczelności to wogóle byś niemógł pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co? <_< Jasne, pare groszy i masz nowe roździelacze czy dzielnik...

Komplet oringów kosztuje chyba 12zł jak ktos ma trochę pojęcia to sam sobie zmieni, trzeba rozkręcic roździelacz w czystym miejscu i zmienic je, ale przed tym radziłbym jeszcze sporóbować dokręcic ten roździelacz, czyli te nakrętki ,,dwunastki" z boku roździelaczy, jest ich 6, trzeba tylko z z drugiej strony przytrzymac kluczem :lol:

 

 

@klejnus, pierwsze co to wyczyscic ten dzielnik, taka kostka pod roździelaczami, weź ją całą wykręć, wyjmij te zaworki, wydmuchnij, gołym okiem bedzie widac czy są drożne czy nie.

a to ze wysięgnik opada to wina sekcji z roździelaczu, (jak cyklop bez kabiny to 5min roboty)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Cyklop bez kabiny wiec dostęp jest:) Czyli marcin974 myślisz ze chodzi tylko o uszczelnienie i przeczyszczenie?? Bez zmiany rozdzielacza się obejdzie??


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jasne.... wymiana pompy i roździelaczy to sprawa drugorzędna, wiadomo ze czasami jest w stanie wywalic te 600-700zł i kupić nowe, a czy wiesz ze akurat wina tego bedzie?

Roździelacze to sporóboj dokręcić, wiadomo ze po 3obroty sie nie dokrecą, ale dociągnij je konkretnie

 

U nas była taka sprawa ze wolno reagował, ten roździelacz 3-sekcyjny, było to tak ze z czasem co raz wolniej...

 

My juz pompe za ponad 600zł mielismy zakładać, juz była zamówiona byla tylko kwestia jakiego typu ale sie wstrzymaliśmy, przyjechał wuja odkręciliśmy rurkę od pompy, jeden palcem zatkał wylot drugi ręką za wałek a olej jak rzygnął to wszystkich ochlapał i po co zmieniać pompę?

zabralismy sie za dzielnik, był przybrudzony ale nie poprawiło sie po oczyszczeniu jego, wiec zabraliśmy sie rożdzielacz ten pierwszy za pompą, on ma za zadanie nadmiar oleju przepuścic spowrotem do zbiornika a ten własciwy podac na roździelacze, jak sie okazało była wina jego własnie, zaworek sie zawiesił, olej puszczał na zbiornik a nie na roździelacze, nie wiem ile obr. na WOM by dał to i tak siły by nie miał cyklop... przeczyścilismy, teraz ciągnik na 1000obr silnika moze być i stopkami tył C-360 uniesie albo wysiegnikiem jak sie zaprzesz to koła unosi, co prawda wolno ale widać ze siłe ma... dajesz 1400-1500obr i normalnie pracujesz (pisałem ze pompa dobra)

 

No i jaki koszt naprawy był? :lol:

 

Niepotrzebnie tylko katowalismy go jak był zawieszony zaworek, ciągnik na max obr chodził <_<

 

 

W Twoim przypadku @klejnus popukalbym młotkiem w ten dzielnik, moze pomóc i sie odwiesi ten ,,zaworek" aczkolwiek nie gwarantuje :D

 

Warto byłoby wkręcić zegar i zobaczyć jakie cisnienie ma...

 

 

Posty chyba przeniosę do tematu ,,Cyklop -Problemy" bo zrobi sie syf...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Pompa jest nowa:) i aby sie dobrze pracowało to tez ciągnik chodzi na max obroach lub prawie na maxa. I tak dokładnie to gdzie jest ten dzielnik?? Bo ten cyklop nie jets mój a teścia i tak sie składa ze mieszkam daleko od niego wiec nie mam jak isc i go teraz obejrzeć a pamięć mam słabą<_<


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Qrde ja tez foty nie mam, nie chce mi sie leciec za budynki i robić <_<

 

Pod roździelaczami masz taką kostkę hmm moze z 8X8cm i gruba ze 3cm, tak +/-, 3 rurki do niej przykręcone są, najpierw popukaj a niego przed pracą, potem podczas pracy, mozesz troche mocniej, nic sie nie stanie :lol:

jak to nie pomoże to odkręc go od tych rurek, odkręc tę śrubę na wprost rurki zasilającej, przedmuchaj sprężonym powietrzem, wytrzyj ładnie skręć i zobacz co bedzie, aaa i dokręćcie te roździelacze :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj