Vril

Cyklop -problemy

Polecane posty

90daniel    15

i powinny być ze sobą połączone . Przynajmniej ja mam tak zrobione i uważam iż tak jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeśli są ze sobą połączone to jest to starszy typ, nowsze nie miały już połączone tylko były tam odpowietrzniki.

Najlepiej by było jak napisał Radek żeby były założone siłowniki jednostronnego działania wtedy przeciek byłby możliwy tylko od strony kołnierza, a nie jeszcze z tyłu. Wymiana uszczelniaczy załatwi problem.

90daniel miałeś wstawić zdjęcie pokazujące w jaki sposób masz założoną pompę 100cm3?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie nalegam ale chętnie bym podpatrzył mniej więcej jak to jest skombinowane, bo szkoda aby taka pompa się marnowała :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

gdzie szukac przyczyny w następującym problemie: rozdzielacz 2 sekcyjny chodzi ładnie nawet na wolnych obrotach, a 3 sekcyjny to masakra. Jak olej zimny to idzie wolniej jak na rozgrzanym, a najgorzej że aby w ogóle pracować to muszę zapinać 3p 4 bieg i obroty do końca a i tak wydajność jest słaba. Na 2 sekcyjnym jak siłownik dojdzie do końca to aż silnik zwalnia, a na tym 3 sekcyjnym nie ma zbytnio to znaczenia. Pompy różne już zakładałem i nic to nie daje. Jak patrzę na sasiadów że zapinaję c-330 i sobie cyka przy cyklopie to aż mi się wierzyć nie chce u mnie to nawet na pusto nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

w dzielniku strumnienia zawiesił Ci sie suwak i nie puszcza on oleju na rozdzielacz 3 sekcyjny. Zdemontuj dzielnik rozłóz go na czesci i wyczysc w ropie albo czyms innym i poskładaj musi działac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A swoją drogą pompa też do regeneracji ,bo jak doczytałem to kolega przez skrzynie napędza wałek a powinna chodzić na niezależnym przy ok.1500obr. silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Pompe ma dobra bo pisał ze na dwusekcyjnym obroty zwalniaja czyli jest git. Nic innego oprocz dzilnika tam nie poszło. Mozna zamnienic przewody w dzielniu co prowadza olej od rozdzielaczy to na małych obrotach bedzie mu szybko smigał 3 sekcyjny ale bedzie słaby obrót i łapy. Pomoze jedynie rozebranie dzielnika i wyczysczenie albo wogole wywalenie dzielnika i połaczenie przewodami rozdzielaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jeśli dzielnik to ta kostka pod roździelaczami to ją już kiedyś czyściłem. tzn odkręcałem nakrętkę i wyciągałem suwak ze sprężyną ale nic to nie pomogło, jest coś tam więcej w nim?. Spróbuje zamienić te przewody albo w ogóle go wywalić. A co się stanie jak wyciągne suwak ze sprężyną i tak go puszcze, bedzie się zachowywał jak trójnik czy nie pójdzie wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nie, bedzie dawal strumien tam gdzie ma lzej, zajrzyj to zaworu przelewowego (zaraz za pompa przed zbiornikiem hydraulicznym) na poczatek mlotkiem go potraktuj na postoju, jak to nic nie da to odkrec te srube na 32klucz bodajrze i za ta dluga sprazyna jest taki zaworek ktory powinien sie palcem dac przesowac, mogl on sie zawiesic i wali w przelew, jesli rurka przy rozdzielaczach jest aby troche ciepla to na pewno tego zaworu. a dwusekcyjny moze Ci dzialac, tam duzej sily hydraulika nie potrzebuje...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czyli jak wyjmę suwak z dzielnika to oba rozdzielacze będą zasilane z tego samego strumienia, tyle że jednocześnie nie będą działać bo olej pójdzie tam gdzie lżej czyli do uzywanej sekcji, czyli defakto powinien być wtedy jak zwykły trójnik. W ten sposób można by sprawdzić czy wina leży po stronie dzielnika bez kombinacji z łączeniem rozdzielaczy no chyba że się myle . Do tego przelewowego tez zajrzę bo nie wiedziałem że jest tam jeszcze jakiś mały zaworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pompe ma dobra bo pisał ze na dwusekcyjnym obroty zwalniaja czyli jest git. Nic innego oprocz dzilnika tam nie poszło. Mozna zamnienic przewody w dzielniu co prowadza olej od rozdzielaczy to na małych obrotach bedzie mu szybko smigał 3 sekcyjny ale bedzie słaby obrót i łapy. Pomoze jedynie rozebranie dzielnika i wyczysczenie albo wogole wywalenie dzielnika i połaczenie przewodami rozdzielaczy

Jak by mial pompe dobrą to by nie napędzał jej przez skrzynie to jedno a drugie na 4 biegu musi przytrzymywać silnik bo przełożenia inne ,co do dzielnika się nie sprzeciwiam macie rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a to niby czemu na 3 sekcyjnym nie przytrzymuje silnika jak idzie przez skrzynie tylko na 2 przeciez pompa jedna jest? Pozatym na niezależnym przełożeniu na normalnych obrotach jak łapy dojdą do końca to silnik przydusza więc nie wydaje mi się aby wina leżała po stronie pompy. Skoro jest tam dzielnik strumienia (o czym w sumie nie wiedziałem) to prawdopodobnie w nim leży wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

jak jest zacięty suwak w dzielniku strumnienia to nie nie podaje on cisnienia na rozdzielacz 3 sekcyjny to normalne. Jak działa noramlnie to na małych obrotach wom całe prawie cisnienie leci na 2 sekcyjny . jesli w dzielniku zatnie sie suwak to przy wzroscie cisnienia przy wiekszych obrotach suwak nie przesunie sie tak zeby podac cisnienie na 3 sekcyjny czyli 3 sekcyjny nie bedzie miec siły juz to tłumaczyłem wiecej nie bede. Jedyna mozliwosc naprawy to rozebranie dzielnika strumnienia i przeczyszczenie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jest jeszcze jedna możliwość... usunięcie złodzieja strumienia i cieszenie się szybkim cyklopem.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Robiliście coś z "amortyzatorem hydraulicznym obrotu", który łączy przewody od siłowników obrotu i znajduje się z prawej strony "wieżyczki"? Mam nierównomierny obrót, czasem się zatrzymuje i chyba to jest jedyny element który może mieć na to wpływ (inne już raczej wyeliminowane). Najlepiej byłoby kupić nowy no ale wiadomo... Sam element jest chyba nierozbieralny, plamuję dać tam jakąś kryzę - może coś pomoże. Całkiem tego zaślepić raczej nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Czyli jak wyjmę suwak z dzielnika to oba rozdzielacze będą zasilane z tego samego strumienia, tyle że jednocześnie nie będą działać bo olej pójdzie tam gdzie lżej czyli do uzywanej sekcji, czyli defakto powinien być wtedy jak zwykły trójnik. W ten sposób można by sprawdzić czy wina leży po stronie dzielnika bez kombinacji z łączeniem rozdzielaczy no chyba że się myle . Do tego przelewowego tez zajrzę bo nie wiedziałem że jest tam jeszcze jakiś mały zaworek

Kolego ale mi podsunołes pomysł :) no jasne ze trzeba suwak wywalic czemu ja na to nie wpadłem.. powinien wtedy na małych obrotach chodzic szybko cyklop. A co do tego zaworku bezpieczenstwa z przodu przy zbiorniku to tez racja bo on sie potrafi zaciac i wtedy wolniej cyklop chodzi i słabiej

 

Edit:

źle napisałem to co wyzej bo zapomiałem ze jak sie wywali suwak czyli zrobi z niego zwykły trojnik to to nie bedzie działac bo olej bedzie uciekał bo w obu rozdzielaczach jak sie nie włacza zadnej sekcji to cały olej ucieka do zbiornika przelewem i o tym zapomiałem:/

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeśli mamy zawory na obydwu rozdzielaczach albo mamy połączone rozdzielacze (1zawór wtedy) to można całkowicie tą kostkę ominąć zaślepiając przelewdziadek.gif


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

jakie zawory??? Masz jakis pomysł jak wywalic dzielnik i zastąpic go tak zeby oba rozdzielacze działały jednoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ma taki pomysł, zajrzyj do jego galerii. Ogólnie polega to na tym że wywalasz dzielnik strumienia, zasilenie prowadzisz do 3-sekcyjnego rozdzielacza, 2-sekcyjny zasilasz powrotem z 3-sekcyjnego a powrót z 2-sekcyjnego podłączasz normalnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

ten pomysł mi nie odpowiada bo nie mozna dwoma rozdziedzielaczami na raz pracowac. Pewnien kolega podrzucił mi pomysł z ŁACZNIKIEM STRUMNIENIA. Dzielnik jak juz sobie wyjasnilismy dzieli mniej wiecej strumnienie oleju na 30 % i 70% zeby wykorzystac całkowita moc pompy potrzebne nam jest cos co połaczy oba strumnienie w jeden i da 100% mocy. Cos takiego to ŁACZNIK STRUMNIENIA stosowany w niektórych cyklopach. Gdy uzywamy jeden rozdzielacz to 100 cisnienia i wydadku pompy idzie na ten rozdzielacz własnie przy pomocy łacznika strumnienia a jak uzywamy oba na raz to normalnie tak jak dzielnik czyli 30 i 70 czyli moim zdaniem nie ma lepszego rozwiazania. Kolega Junkers nie lubi dzielników bo nie mozna wykorzystac 100 % mocy pompy czyli cyklop nie ma maksymalnej siły i dodadkowo musi chodzic na wyzszych obrotach bo inaczej suwak w dzielniku sie nie przestawi pod cisnieniem oleju zeby podac olej na 3 sekcyjny rozdzielacz. Połaczenie dzielnika i łacznika strumnienia dało by mi 100 % zadowolenia. Załczam zdjecie łacznika które przesłał mi zyczliwy kolega :) 2 to łacznik strumnienia

post-17223-0-17810200-1364831249_thumb.jpg

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z tym łącznikiem strumienia to dobry pomysł, jest w galerii zdjęcie pod tytułem "Podwójne zasilanie"

Ale musimy znowu mieć dobry dzielnik do operowania dwoma rozdzielaczami, a jak wiadomo to ustrojstwo jak jest stare to jest do wywalenia zazwyczaj i trzeba kupić nowe które tanie nie jest.

jakie zawory??? Masz jakis pomysł jak wywalic dzielnik i zastąpic go tak zeby oba rozdzielacze działały jednoczesnie?

A co do tego zaworku bezpieczenstwa z przodu przy zbiorniku to tez racja bo on sie potrafi zaciac i wtedy wolniej cyklop chodzi i słabiej


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Chciałem podać jaki jest do kupienia gotowy "Zestaw kompletacyjny uszczelnień" do rozdzielacza Bizon Super Z-056/5 i /6.

Pasuje do Cyklopów.

Typ rozdzielacza RBS-10R/27

Skład:

OS 8x2 - 4szt

OR 13,3x2,4 - 4szt

OS 14x2 - 20szt

OS 16x2 - 1szt

OR 19,3x2,4 - 1szt

OR 27,3x2,4 - 5szt

OS 30x2x - 8szt

Myślę że się przyda ;)

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Nie rozumiem jak mozna pisac ze dzielnik sie psuje. Co tam sie ma psuc jak tam w srodku jest tylko suwak i sprezyna. Watpie zeby ta sprezyna osłabła bo jest z miare grubego dutu i jest silna i omywana cały czas przez olej. Nawet jakby osłabła to mozna cos pod nia podłozyc i bedzie spoko. Ale jeszcze bardziej mnie rozwala wymienianie zaworu bezpieczenstwa (przelewowego) w którym jest stozek który dosciskany jest przez sprezyne i to cała filozofia zaworu. Nie wiem chyba niektórzy boją sie rozebrać to i zobaczyc co tam jest zepsute to wola kupic nowe. Z tego co zauwazyłem na tym forum jest sporo osob co boją sie rozłozyc cokolwiek samemu bo popsuja.

Dzielnik jest dobrze wymyslonym urzadzeniem pozwala na niezalezna prace obu rozdzielaczy tyle ze Warfama powinna odrazu wstawiac dzielniki razem z łacznikami strumnienia wtedy nikt by nie narzekał a cyklopy odrazu chodziły by na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj